HAMİD KARZAİ HABERLERİ

Hamid Karzai haber, Hamid Karzai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamid Karzai

Hamid Karzai

Doğum Yeri Afganistan
Doğum Tarihi 24.12.1957 - ...

Hamid Karzai Kimdir ?

Hamid Karzai ,24 Aralık 1957, Kandehar Paştun asıllı Afgan siyasetçi. Babası Abdul Ahad Karzai, 1960'larda Meclis Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Büyükbabası Hayr Muhammed Han, 1919'daki Afganistan'daki bağımsızlık savaşı sırasında ve aynı zamanda Senatoda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hamid Karzai - 08.04.2021
Pakistan heyetini taşıyan uçağın Kabil havaalanına inişi, tehdit uyarısı nedeniyle gerçekleşmedi
Afganistan'ı ziyaret edecek Pakistan parlamentosu heyetinin uçağı, başkent Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanına ineceği sırada kontrol kulesinden gelen "tehdit var" uyarısının ardından gerçekleşemedi.
Hamid Karzai - 17.03.2021
Afganistan heyeti barış konferansına katılmak üzere Moskova'ya gitti
12 kişilik Afgan heyetinde kimler var Moskova'ya giden Afgan heyetinde Afganistan Milli Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahman, eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, eski Cumhurbaşkanı Yardımcıları Mareşal Raşid Dostum ve Kerim Halili, Hizb-i İslami Partisi lideri Gülbeddin Hikmetyar, Barış Bakanı Sayed Saadet Mansur Naderi, Afganistan müzakere heyeti Başkanı Masum Stanikzey, müzakere heyeti üyeleri Metin Bek, Ahmad Nader Naderi, Habibe Sarabi ve Afganistan Senatörler Meclisi Başkan Yardımcısı Muhammed Alem İzidyar bulunuyor.
Hamid Karzai - 11.03.2021
Son dakika haberi: Karzai, ABD'nin taslağının Afganistan'daki barış görüşmelerini hızlandıracak en iyi fırsat olduğunu söyledi
Son dakika haberi: Eski Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, ABD tarafından hazırlanan taslağın, Taliban ile Afgan hükümeti arasında durmuş olan barış görüşmelerini hızlandırmak için en iyi fırsat olduğunu belirtti.
Hamid Karzai - 07.02.2021
Son dakika haberleri | Afganistan Hindistan'dan, Kamboçya Çin'den ilk doz Kovid-19 aşılarını aldı
Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısından Hindistan Serum Enstitüsü tarafından üretilen 500 bin doz, bugün Kabil Hamid Karzai Havalimanı'na ulaştı.
Hamid Karzai - 22.12.2020
Mehmetçik, 2 binden fazla Libyalı personele eğitim verdi
TÜRKİYE, AFGANİSTAN'IN MİLLİ BİRLİĞİNİ DESTEKLEDİ Söz konusu misyon ile ülke genelinde güvenlik sorumluluğunu üstlenen Afgan Milli Savunma ve Güvenlik Kuvvetleri'ne eğitim, yardım ve danışmanlık sağlanması amaçlandı. Afganistan ile köklü kardeşlik ve dostluk ilişkileri bulunan Türkiye, Afganistan'ın milli birliğini, bütünlüğünü ve bağımsızlığını her zaman destekledi. Afgan halkının terörden uzak olarak barış, istikrar ve refah içinde yaşamasını sağlamak için her alanda Afganistan ile dayanışma içinde oldu. Cumhuriyet tarihinin en büyük dış yardım programlarından birini Afganistan'da yürüten Türkiye, 25 Aralık 2018 tarihli Türkiye Büyük Millet Meclisi Kararı uyarınca söz konusu Misyona katkıda bulunmayı sürdürüyor. NATO Devlet ve Hükümet Başkanları, 11-12 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Brüksel Zirvesi'nde, Kararlı Destek Misyonu'nun eğitim, yardım ve danışma faaliyetlerini başarıyla sürdürüldüğünü de belirtilerek Afganistan'da uzun vadeli güvenlik ve istikrarın teminine yönelik bağlılıklarını yineledi. 2018 yılı sonrasında da Misyon kapsamında Afganistan'a sağlanmakta olan katkılarını sürdüreceklerini taahhüt ederken, benzer bir taahhüt de 4 Aralık 2019 tarihinde Londra'da gerçekleştirilen NATO Liderler Toplantısı'nda gerçekleştirildi. Türkiye'nin Hamid Karzai Havaalanı'nın askeri tarafının sorumluluğunu sürdürmeye devam ederken, başka ülkeler Afganistan'ı terk etse dahi Türkiye'nin Afgan kardeşlerinin yanında olmaya devam edeceği belirtiliyor.
Hamid Karzai - 20.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2002- Afganistan'da Hamid Karzai'nin başkanlığında kurulan geçici yönetim görevine başladı.
Hamid Karzai - 02.12.2020
BAE'nin Afganistan'daki faaliyetleri soru işaretleri ile dolu
Öte yandan Eşref Gani hükümeti, Hamid Karzai yöntiminden farklı bir yaklaşımla Suudi Arabistan, Katar ve BAE dahil Arap ülkeleriyle stratejik ilişkiler kurmaya çalıştı.
Hamid Karzai - 26.11.2020
Akar'dan "Fransa" tepkisi
Fransız Senatosunun sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni" tanıyan kararına ilişkin değerlendirmesi sorulan Bakan Akar, şunları söyledi: "Fransız Senatosunun aldığı karar Karabağ sorununun 30 yıldır neden çözülemediğinin açık bir göstergesi olmuştur. Fransa'nın AGİT Minsk Grubu'nun Eş Başkanı olarak tarafsız olması gerekmektedir. Bu karar ise bunun böyle olmadığını, Fransa'nın Karabağ ile ilgili çözümün değil, sorunun parçası olduğunu bir kez daha göstermiştir." "Gözden geçirilmesi gerektiğini değerlendiriyoruz" Afganistan'da Hamid Karzai Havaalanı'nda ana havaalanlarının sivil sektörlerin işletilmesi ile ilgili BAE ve Afganistan arasında bir anlaşma imzalandığı hatırlatılarak, havalimanının askeri tarafının işletmesinden sorumlu Türkiye'nin konuya ilişkin değerlendirmesi sorulan Akar, "Elbette Afganistan'ın egemen bir devlet olarak bu kararına saygı duyuyoruz.
Hamid Karzai - 12.06.2020
Afganistan 2 bin Taliban mahkumunu daha serbest bırakacak
Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 09.06.2020
Afganistan hükümeti Taliban ile müzakerelere hazır
Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 07.06.2020
Haftanın tarihine bakış
2002- Afganistan'da geleneksel meclis Loya Jirga toplanarak geçici hükümet başkanı olarak Hamid Karzai'yi seçti.
Hamid Karzai - 31.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan Demiryolu'nun temeli, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.
Hamid Karzai - 11.03.2020
Hamid Karzai: "Afganistan'daki durum, ABD'nin Afgan halkına uyguladığı aşağılayıcı politikanın...
Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, ülkesindeki mevcut durumun, ABD'nin Afgan halkına karşı uyguladığı aşağılayıcı politikasının sonucu olduğunu belirtti.
Hamid Karzai - 28.02.2020
Afganistan'da Taliban'ın şiddeti azaltma süresi sona erdi
Trump barış müzakerelerini iptal etmişti ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül 2019'da Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. ABD ile görüşmelerin askıya alınmasının ardından Taliban, barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Haftalarca belirsiz şekilde kalan barış görüşmeleri, Taliban'ın elinde rehin tuttuğu 2 ABD vatandaşını serbest bırakmasıyla yeniden başlamıştı. Barış görüşmeleri süreci Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Afgan hükümeti Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunmuş ve bu amaçla Barış Konseyi kurmuştu. Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 22.02.2020
Gani'den güvenlik güçlerine "Taliban'a operasyonları durdurun" talimatı
Sürecin işleme şekli ABD-Taliban arasındaki barış anlaşması sonucu Taliban, 22 Şubat'tan itibaren 7 gün süreyle şiddeti azaltacak. Militanlar ülke genelindeki saldırılarının sayısını önemli ölçüde düşürecek. Afgan hükümetine göre, şiddetin önemli ölçüde azaltılması da ateşkes anlamına geliyor. ABD-Taliban arasında barış anlaşması imzalanmasının ardından ABD ve Afgan hükümetinin ellerindeki 5 bin Taliban üyesini, Taliban'ın da rehin tuttuğu 1000 kişiyi serbest bırakması bekleniyor. Afganistan'daki taraflar arasındaki Afgan diyaloğu görüşmelerinin ise mahkumlarla ilgili sürecin tamamlanmasının ardından başlayacağı belirtiliyor. Afgan hükümeti de Taliban da Afgan diyaloğunun nerede yapılacağı konusunda henüz bir karara varmış değil. Afganistan'ın iç sorunları ve karşılıklı taleplerin konuşulacağı Afgan diyaloğu süresince ABD ara buluculuk görevini üstlenecek. Trump barış müzakerelerini iptal etmişti ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül 2019'da Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. ABD ile görüşmelerin askıya alınmasının ardından Taliban, barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Haftalarca belirsiz şekilde kalan barış görüşmeleri, Taliban'ın elinde rehin tuttuğu iki ABD vatandaşını serbest bırakmasıyla yeniden başlamıştı. Barış görüşmeleri süreci Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Afgan hükümeti Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunmuş ve bu amaçla Barış Konseyi kurmuştu. Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 21.02.2020
Afganistan'da Taliban bu gece yarısından itibaren saldırılarını azaltacak
Trump barış müzakerelerini iptal etmişti ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül 2019'da Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. ABD ile görüşmelerin askıya alınmasının ardından Taliban, barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Haftalarca belirsiz şekilde kalan barış görüşmeleri, Taliban'ın elinde rehin tuttuğu iki ABD vatandaşını serbest bırakmasıyla yeniden başlamıştı. Barış görüşmeleri süreci Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Afgan hükümeti Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunmuş ve bu amaçla Barış Konseyi kurmuştu. Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 19.02.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı seçilen Eşref Gani, mazbatasını aldı
Öte yandan eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, bu seçimin Afgan halkına zorla dayatıldığını ve bu nedenle ulusal bir süreç olmadığını ifade etti.
Hamid Karzai - 18.02.2020
ABD ve Taliban'ın bu ay barış anlaşması imzalaması bekleniyor
Barış görüşmeleri süreci Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Afgan hükümetinin Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurması da ülkeye barışı getirmeye yetmedi. Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 17.02.2020
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad'dan Taliban'la barış için "birlik" çağrısı
Trump barış müzakerelerini iptal etmişti ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül 2019'da Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. ABD ile görüşmelerin askıya alınmasının ardından Taliban, barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Haftalarca belirsiz şekilde kalan barış görüşmeleri, Taliban'ın elinde rehin tuttuğu iki ABD vatandaşını serbest bırakmasıyla yeniden başlamıştı. Barış görüşmeleri süreci Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Afgan hükümetinin Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurması da ülkeye barışı getirmeye yetmedi. Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 16.02.2020
Hizb-i İslami lideri Hikmetyar'dan Afganistan'daki barış sürecine sabotaj uyarısı Açıklaması
Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Haziran 2013'te, hükümet ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanıyordu.
Hamid Karzai - 14.02.2020
Amerikan medyası: ABD ve Taliban ateşkes için anlaştı
Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu, ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine Afgan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 13.02.2020
Trump'a göre Taliban'la anlaşma çok yakın
Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 13.02.2020
Afganistan'da Yüksek Barış Şurasından ABD-Taliban barış anlaşmasına destek
Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 09.02.2020
Rusya, ABD-Taliban barış anlaşmasının kısa zamanda imzalanmasını bekliyor
Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimiyle Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofisine "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 28.01.2020
Afganistan'da koronavirüse karşı önlem alınıyor
Afganistan'da yeni tip koronavirüse (2019-nCoV) karşı Hamid Karzai Havalimanı'nda önlem alınacak.
Hamid Karzai - 25.01.2020
Afganistan Barış İşleri Bakanı Rahimi: "Kadınlar olmadan barış görüşmeleri olmaz"
Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimiyle Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofisine "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 23.01.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani'den Taliban'a "şiddeti sonlandırın" çağrısı Açıklaması
Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimiyle Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofisine "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 20.01.2020
Afganistan, ABD-Taliban barış görüşmesinde "arka planda bırakılmaktan" rahatsız
Trump müzakereleri durdurmuştu ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül 2019'da Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. Görüşmelerin askıya alınmasından sonra Taliban bu kez de barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Haftalarca belirsiz kalan barış görüşmeleri Taliban'ın, elinde rehin tuttuğu 2 ABD vatandaşını serbest bırakmasıyla tekrar başlamıştı. Barış görüşmeleri süreci Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz sonuç alınamadı. Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 13.01.2020
Afganistan hükümeti Taliban'dan ateşkes istiyor
Barış görüşmeleri süreci Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz sonuç alınamadı. Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 07.01.2020
ABD, İran Dışişleri Bakanı Zarif'e vize vermedi
Zarif, eski Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Umman Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alevi ve bazı yabancı ülkele temsilcilerinin katılımıyla başkent Tahran'da düzenlenen "Tahran Diyaloğu: 23.
Hamid Karzai - 03.01.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'yla görüştü
Eski Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai de Süleymani'nin ölümüyle sonuçlanan ABD hava saldırısını şiddetle kınadığını belirtti.
Hamid Karzai - 03.01.2020
Afganistan hükümetinden Taliban'la müzakere için ateşkes şartı
Trump müzakereleri durdurmuştu ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül'de Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. Görüşmelerin askıya alınmasından sonra Taliban bu kez de barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Barış görüşmeleri süreci Afgan hükümeti için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi oluşturmasına rağmen henüz sonuç alınamadı. Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve kendi bayrağını asması üzerine Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 28.12.2019
Afganistan hükümetinden Taliban'a ateşkes çağrısı
Trump müzakereleri durdurmuştu ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül'de Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. Görüşmelerin askıya alınmasından sonra Taliban bu kez de barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Barış görüşmeleri süreci Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz sonuç alınamadı. Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve kendi bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 18.12.2019
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, Cumhurbaşkanı Gani ile görüştü
Trump müzakereleri durdurmuştu ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Taliban arasında Aralık 2018'den bu yana devam eden barış müzakerelerini, 5 Eylül'de Afganistan'daki ABD askerlerine düzenlenen ve Taliban'ın üstlendiği bombalı saldırı üzerine iptal etmişti. Görüşmelerin askıya alınmasından sonra Taliban bu kez de barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Barış görüşmeleri süreci Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz sonuç alınamadı. Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Hamid Karzai - 15.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2002- Afganistan'da Hamid Karzai'nin başkanlığında kurulan geçici yönetim görevine başladı.
Hamid Karzai - 13.12.2019
ABD-Taliban barış görüşmelerine ara verildi
Görüşmelerin askıya alınmasından sonra Taliban bu kez de barış görüşmelerini sürdürmek için çözüm yolunu Rusya'da aramış ve başkent Moskova'ya heyet göndermişti. Barış görüşmeleri süreci Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor. Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz sonuç alınamadı. Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" yazan tabela ve sözde bayrağını asması üzerine, Afganistan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamid Karzai Haberleri | Hamid Karzai Kimdir - Haberler - Hamid Karzai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hamid Karzai kimdir, hayatı ve biyografisi. Pakistan heyetini taşıyan uçağın Kabil havaalanına inişi, tehdit uyarısı nedeniyle gerçe
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 12:59:43. #1.14#
title