Haluk Selvi Haberleri

Haluk Selvi haber, Haluk Selvi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haluk Selvi - 23.12.2020
Son dakika haberi | Prof. Dr. Haluk Selvi: "Karabağ zaferi, Türkiye ve Azerbaycan'ın birleşme koridoru oldu"
Son dakika haber: Sakarya Üniversitesi Türk Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferinin, Türkiye ile Azerbaycan'ın "birleşme koridoru" olduğunu söyledi.
Haluk Selvi - 19.07.2020
Prof. Dr. Haluk Selvi: "Ermenistan'ın Tovuz'a saldırı hedefi Bakü petrolleri"
Sakarya Üniversitesi Türk Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına ilişkin, Ermenistan'ın hedefinin, Kafkasya'daki bu kaos ve karmaşanın sebebinin Bakü petrolleri olduğunu belirtti.
Haluk Selvi - 02.07.2020
Son dakika haberi: "Milli Mücadele'de Servetiye Cephesi" kitabının tanıtımı yapıldı
Başta Sakarya ve Kocaeli üniversiteleri olmak üzere diğer üniversitelerin katkılarıyla "Kurucu babalar" üzerinden, aynı zamanda da geçmişini bilen nesil yetiştirme hedefiyle çalışmalara başladıklarını vurgulayan Büyükakın, şöyle konuştu: "Fatma Seher Hanım da kahramanlarımızdan birisi, onun adını biliyoruz ama adını bilmediğimiz pek çok kahraman var. Bu sempozyumda onun adı geçiyor ama adına sempozyum yapılmayan bir çok kahraman var. Adını bildiklerimiz, bilmediklerimiz var. Bu cennet vatanı bize armağan ettikleri için başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun tüm silah arkadaşları, ondan evvel ve ondan sonra, hala bu toprağa gözünü kırpmadan düşen vatan evlatlarımızı, erkeklerimizi, kadınlarımızı saygıyla hürmetle şükranla anmak istiyorum. Ne yaparsak yapalım onlara borcumuzu ödeyemeyeceğimizi biliyoruz ama onları bu vesileyle anmak, onların ismini unutturmamak, bizlere borcumuzu bir nebze olsun yerine getirme fırsatı verecektir diye düşünüyorum. Bu ruhu, bu memlekette sonuna kadar yaşatacak bir başarıyı hep birlikte gösteririz. O ruh yaşadığı müddetçe bu memleket ilelebet payidar olacaktır." Sempozyum düzenleme kurulu adına konuşan Prof. Dr. Haluk Selvi ise Kocaeli'nin tarihini, kültürünü inşa etmenin bir ihtiyaçtan doğduğuna işaret ederek "Yola çıkarken gayemiz ve amacımız, geleceğe ışık tutmak ve bir arada yaşama kültürünü bu şehirde inşa etmekti.
Haluk Selvi - 24.02.2020
Azerbaycan ve Türkiye'nin ortak acısı: Hocalı katliamı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Türk Ermeni Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, "Türkiye; Kafkasya, Orta Doğu ve tüm dünyada, Azerbaycan'ı Hocalı soykırımı konusunda en kuvvetli şekilde destekleyen devlettir, bu böyle de olacak.
Haluk Selvi - 19.11.2019
Bartın'da dalış eğitimi yapan astsubay kayboldu
Bu arada, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ve İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi olay yerine giderek yetkililerden bilgi aldı.
Haluk Selvi - 27.08.2019
"Ermenistan'ın yaptığı bir skandaldır"
Şirak'taki heykele ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Sakarya Üniversitesi Türk Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Kurucusu Prof. Dr. Haluk Selvi, birçok kez suikast teşebbüsüne maruz kalan Talat Paşa'yı 15 Mart 1921'de ensesinden vurarak şehit eden Ermeni suikastçi Soğomon Tehliryan'ın 1960 yılında Kaliforniya'da hayatını kaybettiğini anımsattı.
Haluk Selvi - 24.04.2018
Gündem / 24 Nisan 2018
(Vitoria-Gasteiz/22.00) ÖZEL HABER 1- Maarif Vakfının yurt dışındaki okul sayısı 108'e ulaştı Türkiye Maarif Vakfı, yurt dışındaki 108 okulda 9 bin 633 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyeti yürütüyor Aralarında ABD, Kosova gibi ülkelerin bulunduğu 11 ülkede 32 yeni okul açan Maarif Vakfı, 10 ülkedeki FETÖ/PDY iltisaklı toplam 76 okulu devraldı Afganistan'da devir süreci devam eden ve 8 bini aşkın öğrencinin eğitim aldığı okulların eklenmesiyle vakıf bünyesindeki kurumlarda öğrenim gören öğrenci sayısı 20 bine yaklaşacak (Selma Kasap/Ankara) 2- "Milli Eğitim müdürlüklerini işgal" talimatı örgüt raporunda Muş'ta sahte kimlikle yakalanan bir kişinin üzerinde bulunan hafıza kartında silindiği tespit edilen bir dosyanın incelenmesi sonucu terör örgütü PKK'ya ait bir raporun içeriğinde "Milli Eğitim müdürlüklerinin işgali" talimatı ve "camilerin boşaltılması" hedefinin yer aldığı ortaya çıktı DTK faaliyetlerine de yer verilen rapor, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının değerlendirmesi sonucu, DTK dava dosyalarına eklenmesi için ilgili mahkemelere gönderildi Rapordan: "Milli Eğitim Müdürlüklerini geçici işgal etmek gerekir. Bunlar şimdiden planlanmalı. 'Türkçe eğitim istemiyoruz, eğitim Kürtçe olsun artık' diyelim" "Bizim daha güçlü bir biçimde namaz kılanları oraya çekmemiz gerekiyor. Camileri boşaltma hedefini önümüze koymamız lazım. ya da o camileri onlara bırakmamamız lazım" (Azis Aslan/Diyarbakır) 3- Ermeni lobilerinin geçim kaynağı "soykırım endüstrisi" SAÜ Türk Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi: "Sayıları 300'ü bulan Ermeni lobileri ve çalışanları geçimlerini 'soykırım endüstrisi'nden sağlıyor, yardım topluyor, siyasi nüfuz kazanıyor ve kimliklerini sürdürüyor.
Haluk Selvi - 15.03.2018
Bir Milletin Yeniden Doğuşu: Çanakkale" Konferansı
Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Haluk Selvi, Çanakkale'nin "ya oluruz ya ölürüz" ruhu olduğunu söyledi.
Haluk Selvi - 09.03.2018
Uluslararası Orhan Gazi ve Kocaeli Tarihi-Kültürü" Sempozyumu
KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Uluslararası Orhan Gazi ve Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu Düzenleme Kurulu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Haluk Selvi de selamlama konuşması yaptı.
Haluk Selvi - 09.03.2018
Uluslararası Orhan Gazi ve Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu" Başladı
KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Uluslararası Orhan Gazi ve Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu Düzenleme Kurulu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Haluk Selvi de selamlama konuşması yaptı.
Haluk Selvi - 06.03.2018
Uluslararası Orhan Gazi ve Kocaeli Tarihi-Kültürü" Sempozyumu
"Sempozyum marka haline geldi" Sempozyumun düzenleme kurulu üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi de her yıl şehrin temel taşını oluşturan ve Türk-İslam kültürünün bu coğrafyada yeşermesine vesile olan önemli isimleri sempozyumlara konu edindiklerini anlattı.
Haluk Selvi - 28.02.2018
Son Büyük Sultan Abdülhamid Han'ı Anlamak" Konferansı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Türk Ermeni Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, Sultan Abdülhamid Han ve günümüz dış siyaset konularının benzediğini belirterek, "Sultan Abdülhamid başlı başına 33 yıl ülkeyi gerçek manasıyla idare eden ve bu kritik dönemde başarıyı elde eden,...
Haluk Selvi - 26.02.2018
Hocalı Katliamı Kurbanları Saü'de Anıldı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Türk Ermeni Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, Hollanda Temsilciler Meclisi'nin 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını soykırım olarak tanımasına ilişkin, "Çanakkale'de can derdine düştüğümüzde Sivas'ta ayaklanan, seferberlik ettiğimiz...
Haluk Selvi - 25.02.2018
Türkiye, Hocalı İçin Azerbaycan'ı Destekleyen En Güçlü Devlet"
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Türk Ermeni Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, bölgede iki güçlü ülke olan Türkiye ve Azerbaycan'ın el ele vererek daha da güçleneceğini belirterek, "Geleceğe dair umutlarımız, gücümüz var. Tüm güçlükleri aşabilecek potansiyele sahibiz." dedi.
Haluk Selvi - 18.02.2018
Kartepe Zirvesi BM'nin Gündemine Girdi
15 Temmuz ve Darbeler' temasıyla düzenenlenen Kartepe Zirvesi deklarasyonu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Temsilcisi ve Kalkınma Programı (UNDP) Koordinatörü Irena Voyaçkova Solorano'ya teslim edildi. Kartepe Zirvesi Düzenleme Kurulu imzasıyla 4 başlık, 33 tespit ve öneriden oluşan deklarasyon yedi dile çevrilerek dünya kamuoyuna kazandırıldı. Deklerasyonun teslimi için yapılan ziyaretlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Daire Başkanları Raşit Fidan ve Hasan Yılmaz, Kartepe Zirvesi Proje Koordinatörü İsak Baydaroğlu, Bilim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, Prof. Dr. Haluk Selvi, Prof.
Haluk Selvi - 18.12.2017
Kartepe Zirvesi, Dünyayı Ele Geçirmeye Çalışan Güçlere Set Olacak
Marmara Belediyeler Birliği'nin İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği Yerel Yönetimler Kültür ve Kitap Fuarı'nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin darbelere karşı uluslararası dayanışma çağrısının yapıldığı Kartepe Zirvesi'nin, Deklarasyon Değerlendirme Paneli düzenlendi. Prof. Dr. İbrahim Şirin, Prof. Dr. Haluk Selvi, Kartepe Zirvesi'nin 1 yılı aşan hazırlığı ve sempozyum sürecini aktararak, Kartepe Zirvesi'nin dünyayı ele geçirmek isteyen güçlerin önüne set koyacağına ve belini kıracağına dikkat çekti.
Haluk Selvi - 21.11.2017
2. Uluslararası Osmanlı Coğrafyası Arşiv Kongresi"
"Bizim Ermeni meselesine yoğunlaşma sorunumuz var" Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi de "Uluslararası İlişkiler-İddialar-Belgeler Çerçevesinde Birinci Dünya Savaşı Sırasında Ermeni Sorunu" başlıklı sunumunda, Ermeni meselesi denildiği zaman kilit noktanın 1914-1918'de yaşanan olaylar olduğunu söyledi.
Haluk Selvi - 28.10.2017
Kartepe Zirvesi Sona Erdi
Kartepe kayak merkezinde bulunan otelde düzenlenen Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu-Kartepe Zirvesi üçüncü gününde değerlendirme oturumu ile son buldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, hedefledikleri zirve düşüncesini tamamladıklarını anlatırken, şöyle dedi: "Şu anda bulunduğumuz noktada düzenleme kurulu olarak hedefimize ulaştığımızı ifade etmek istiyoruz. Başlangıç itibariyle hedeflediğimiz zirve düşüncesini bugün tamamladık. Elde edilen sonuçla yüksek katılımcı seviyesi memnuniyet vericidir. Tebliğler yayınlandığında hem ülkemiz için hem yaşadığımız coğrafya için hem insanlık için yol göstericidir. Bir rehberin ortaya çıkacağını ümit ediyoruz." "KIRMAMIZ GEREKEN BİR DARBE PUTU VAR" Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. İbrahim Şirin, "Kırmamız gereken bir darbe putu var" dedikten sonra şöyle devam etti: "Bir türlü bastıramadığımız, toplumun bütün kesimlerinde yani sadece askeriyede değil, sadece onları bir günah keçisi ilan edip bütün bu darbeleri onların üzerine yüklemek belki bizi rahatlatabilir. Ama meseleyi çözmez. Mesele çok daha derinlikli, çok daha katmanlı. İşin içerisinde siyasilerin de olduğu, aydınların da olduğu, ekonominin, patronların da olduğu bir süreçten bahsediyoruz. Dolayısıyla bu genlerimize kadar işleyen ve darda kaldığımızda, düşünsenize iktidardasınız, muhalefete geldiğinizde tekrar seçimle iktidara gelemeyeceğinizi anladığınız andan itibaren darbe çığırtkanlığı yapmaya başlıyorsunuz. Burada geliştirilmesi gereken kavram maalesef, kırmamız gereken bir darbe putu var. ve bu putu kırmadığımız müddetçe de milli iradenin teşekkül etmesi biraz zor gözüküyor ama imkansız değil. Patolojik bir durum var. Bunun psikiyatrik bir mesele olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da psikiyatristlerin bu mevzuuyla ilgilenecekleri, Türk toplumunun bir şekilde masaya yatırıldığı bir darbe psikolojisinin de çalışılması gerektiğini düşünüyorum." GÖRÜŞLERİ DÜNYA İLE PAYLAŞACAĞIZ Sakarya Üniversitesi'nden Prof.Dr. Haluk Selvi, Kartepe Zirvesi'nde konuşulanların kitaplaştırılarak dünya ile paylaşılacağını açıklayarak, şöyle konuştu: "Bu zirveyle ilgili çok önemli geri dönüşümler aldık.
Haluk Selvi - 28.10.2017
Dha Yurt Bülteni - 18
GÖRÜŞLERİ DÜNYA İLE PAYLAŞACAĞIZ Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Haluk Selvi, Kartepe Zirvesi'nde konuşulanların kitaplaştırılarak dünya ile paylaşılacağını açıklayarak, şöyle konuştu: "Bu zirveyle ilgili çok önemli geri dönüşümler aldık.
Haluk Selvi - 28.10.2017
Kartepe Zirvesi Sona Erdi
The Green Park Kartepe Otel'de düzenlenen ve 26 ülkeden 180 konuşmacının katıldığı zirvenin sempozyum değerlendirme oturumunda konuşan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi, başarılı bir içerik ve sonuç elde ettiklerini anlattı.
Haluk Selvi - 28.10.2017
Kartepe Zirvesi
SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi'nin moderatörlüğünü üstlendiği "Tarihi Açıdan Türkiye'de Darbeler" konulu özel oturumda, Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Haluk Selvi Haberleri | Haluk Selvi Kimdir - Haberler - Haluk Selvi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Haluk Selvi kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi | Prof. Dr. Haluk Selvi: Karabağ zaferi, Türkiye ve Azerbaycan'ın birleş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 06:45:21. #1.16#

title