HALİL ETYEMEZ Biyografisi, HALİL ETYEMEZ kimdir?

Halil Etyemez Biyografisi

Halil Etyemez
Doğum Yeri Artvin/ Türkiye
Doğum Tarihi 3.5.1965 -
Halil Etyemez, 03.05.1965 Yusufeli doğumlu ve Konya Ereğli nüfusuna kayıtlı olup babasının adı Hasan, annesinin adı Elife’dir.

Eğitim Yüksek Okulu ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Denetçiliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Eğitim Yönetimi alanında tamamladı. Uzun süre öğretmenlik, maarif müfettişliği ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Sekreterliği görevini kesintisiz 10 yıla yakın sürdürdü. Eğitim sisteminin sorunlarının araştırılması, çözümü ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürüttü.17. ve 18. Milli Eğitim Şuralarına katılarak eğitim politikalarının geliştirilmesi ve eğitim politikalarına ilişkin şura kararlarının alınmasında katkıda bulundu.

Toplumsal sorunlara duyarlı sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticiliklerinde bulundu. 24. dönem Konya milletvekili adayı oldu. 2011-2015 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yürüttü. Yurtdışında çalışma hayatı ile ilgili üst düzey uluslararası organizasyonlara; heyet başkanı ve konuşmacı olarak katılarak ülkemizi başarı ile temsil etti.

25 ve 26. dönemde Konya milletvekili seçildi.

Ak Parti 27. dönem Konya 10. sıra milletvekili adayıdır.

Halil Etyemez haberleri için tıklayın

title