Halil Çalışkan Seçim Sonuçları - Haberler
Haberi Paylaş

Halil Çalışkan Seçim Sonuçları

Halil Çalışkan Seçim Sonuçları
Haberler.com - Haberler | Güncel

31 Mart seçimlerinde TKP ŞANLIURFA büyükşehir belediye başkan adayı Halil Çalışkan oldu.

31 Mart seçimlerinde TKP ŞANLIURFA büyükşehir belediye başkan adayı Halil Çalışkan oldu. TKP adayı Halil Çalışkan, ŞANLIURFA büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? ŞANLIURFA büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan TKP ŞANLIURFA büyükşehir belediye başkan adayı Halil Çalışkan ile ilgili seçim sonuçları ve ŞANLIURFA büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. TKP ŞANLIURFA büyükşehir belediye başkan adayı Halil Çalışkan oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte ŞANLIURFA büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. ŞANLIURFA aday yarışı ve ŞANLIURFA seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

  • ŞANLIURFA büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 3.978 olduğu belirlendi.
  • ŞANLIURFA büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 3.978 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • ŞANLIURFA büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 81,61 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • ŞANLIURFA büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 1.095.282 olduğu belirlendi.
  • ŞANLIURFA büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 893.909 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde TKP ŞANLIURFA büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Halil Çalışkan, ŞANLIURFA yarışında % 0,33 oranında aldığı oy ile 6'nci oldu. Halil Çalışkan toplamda 2.773 adet oy sayısına ulaştı.

Halil Çalışkan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde TKP'den Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı oldu.

TKP ŞANLIURFA büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title