Hale Caneroğlu Haberleri

Hale Caneroğlu haber, Hale Caneroğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hale Caneroğlu - 02.11.2019
Kitap Günleri sona erdi
Organizasyonda okurları ile buluşan ilk isim 'Az daha çoktur' isimli kitabıyla Bornova Kaymakamı Fatih Genel oldu. Ünlü oyuncu, yazar ve kişisel gelişimci Hale Caneroğlu'da 'Mutluluk Virüsü, Dikkat Kitapla Bulaşır" adlı kitabını imzalayarak, düzenlenen söyleşide hayranları ile buluştu.
Hale Caneroğlu - 20.06.2019
TOTAL, doğal yaşam festivali Naturafest'e sponsor oldu
Moderatörlüğünü Meltem Pamirtan'ın üstlendiği festivale katılan uzman isimler ve sanatçılar arasında Hale Caneroğlu, Hakan Caneroğlu ve Serra Erkoç, Grup Kasamam, Mutlu Genç, Ragıp Savaş, Çok da Fifi Hatunlar, Tuz Biber, Betül Arım, Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Oya Özden, Yazar Bilge Karadeniz, Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk ve Holistik Yaşam Derneği Başkanı Yeşim Kaya yer alıyor.
Hale Caneroğlu - 15.02.2013
Ünyeli Hayırseverden, Eğitim Gördüğü Okula Kütüphane
Kütüphanenin açılışı Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem ve oyuncu Hale Caneroğlu tarafından yapıldı.
Hale Caneroğlu - 15.02.2013
Hale Caneroğlu, Başkan Arpacıoğlu'nu Ziyaret Etti
Oyuncu ve şarkıcı Hale Caneroğlu, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Hale Caneroğlu - 15.02.2013
Hale Caneroğlu, Kütüphane Açılışına Katıldı
Tiyatro ve dizi oyuncusu Hale Caneroğlu, Ordu'nun Ünye ilçesinde kütüphane açılışına katıldı.
Hale Caneroğlu - 31.10.2012
"Çocuk İstemeyince Boşandık"
Geçtiğimiz günlerde eşi Emre Taşkın'dan boşanan oyuncu Hale Caneroğlu, olayın iç yüzünü açıkladı.
Hale Caneroğlu - 28.08.2012
Ünlü İsimler Medıcal Park'ta
ÜNLÜ İSİMLER MEDICAL PARK'TA SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ, KEYİFLİ SAHNELER YAŞANDI TV8 kanalının Kenya'da başlayacak ve 50 gün boyunca aralarında Tuğba Özay, Billur Kalkavan, Ceyda ve Esra Ersoy kardeşlerin de bulunduğu 13 ünlü ismin yarışacağı Trophy Türk adlı yarışma programı öncesi, katılımcılara sağlık kontrolü yapıldı. Sunuculuğunu Helin Avşar ve Ertem Şener'in yapacağı, Taner Güngör'ün de özel sunumlarla eşlik edeceği programın öncesinde, ünlüler Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti. Bugün yapılan sağlık kontrolüne Billur Kalkavan, Berksan, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Şener Üşümezsoy ve Helin Avşar katıldı.
Hale Caneroğlu - 08.08.2012
Ünlü İsimler Vahşi Doğada Yarışacaklar
TV8 ekranlarında Kenya Masai Mara'da çekimleri yapılacak 'Trophy Türk' adında bir yarışma başlayacak. 45 gün sürecek çekimlerde 10 ünlü isim ile 10 gönüllü yaşam mücadelesi verecek. Yarışmadaki ünlü isimler ise şöyle: Cemal Hünal, Billur Kalkavan, Zaza Enden, Tuğba Ekinci, Önder Bekensir, Hale Caneroğlu, Yener Üşümezsoy, Başak Sayan, Yaşar İpek ve Zeynep Mansur.
Hale Caneroğlu - 26.05.2012
Sevilen Dizide Sürpriz Ayrılık!
"Öyle Bir Geçer Zaman Ki", haziran ayının ortasında sezon finali yapacak.
Hale Caneroğlu - 22.05.2012
Hale Caneroğlu Şovuna Başladı
Uzun süredir üzerinde çalıştığı 'Hale Caneroğlu Şov' isimli yeni sahne performansını ilk defa Antalya'da sahneleyen Hale Caneroğlu, izleyenleri kendisine....
Hale Caneroğlu - 21.05.2012
Hale Caneroğlu: Ben Kabare Şov Kızıyım
Oyuncu ve şarkıcı Hale Caneroğlu, büyük ses getirecek kabare şov hazırladıklarını belirtti.
Hale Caneroğlu - 17.05.2012
Caneroğlu: Ben Şov Kızıyım
Oyuncu ve şarkıcı Hale Caneroğlu, yeni sahne şovu için gün sayıyor.
Hale Caneroğlu - 20.04.2012
Televizyon Yıldızları Antalya'da
Aynı uçakla fenomen haline gelen 'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinde oynayan Gökhan Uygun da geldi. İmza isteyen fanatiklerini kırmayan Uygun, fotoğraflarını imzalayarak kendisini bekleyen araca doğru yürüdü. 'Avrupa Yakası' dizisindeki 'Yaprak' karakteriyle tanınan Hale Caneroğlu ve Tolga Karel de kente alan oyuncular arasında yer aldı.
Hale Caneroğlu - 10.03.2012
Ece'nin Konukları
CINE5'te Ece Vahapoğlu'nun sunduğu "Ece'nin konukları programına katılan Hale Caneroğlu "Yalan Dünya" dizisi ile ilgili düşüncelerini ve gençlik yıllarından çok özel bir anısını canlı yayında anlattı.
Hale Caneroğlu - 10.03.2012
Ece'nin Konukları
"ECE'nin Konukları" programı, Pazartesi-Çarşamba ve Cuma 22:10' da canlı yayınla, Cine 5 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor.
Hale Caneroğlu - 10.03.2012
Kadına Şiddete Son Dediler!
KIRMAYIN! 34 ünlü kadının kanat takıp poz verdiği serginin açılışında; Songül Öden, Sibel Tüzün, Meltem Cumbul, Arzu Yanardağ, Yeşim Salkım, Hale Caneroğlu, Zeynep Beşerler ve Demet Tuncer hazır bulundu.
Hale Caneroğlu - 08.03.2012
Şiddete Karşı Kanatlandılar!
AÇILIŞI BUGÜN! 'Kadına Şiddete Karşı Kanatlandılar' isimli sosyal sorumluluk projesinde, her biri kendi alanında birçok başarıya imza atmış bu ünlü isimler, fotoğraf ve mesajlarıyla kadına şiddeti dile getiriyor. Sanat dünyasının ünlü kadınlarının kanatlanarak 'kadına yönelik şiddete dur' diyeceği çalışmanın fotoğraf sergisi, bugün Ritz Carlton Oteli'nde projeye destek veren sanatçıların katıldığı bir kokteylle başlayacak. Zuhal Ceran'ın genel koordinatörlüğünde hayata geçen projenin çekimlerini uluslararası ödüllü yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Cemil Ağacıkoğlu yaptı. Projenin styling çalışmalarında ünlü tasarımcı Murat Aytulum'un imzası yer alıyor. Projeye destek veren ünlü isimler arasında Arzu Yanardağ, Akasya Aslıtürkmen, Belçim Bilgin, Beren Saat, Hale Caneroğlu, Jülide Kural, Rojda Demirer, Sinem Kobal, Songül Öden, Şenay Gürler, Tuğçe Kazaz ve Zeynep Beşerler gibi isimler yer alıyor.
Hale Caneroğlu - 07.03.2012
32 Kadın Sanatçı Şiddete "Kanatlandı"
Genel Koordinatörlüğünü Zuhal Ceran'ın üstlendiği projenin fotoğraf çekimleri Cemil Ağacıkoğlu tasarımları ise Murat Aytulum tarafından yapıldı. Proje uyarınca Ayça Bingöl, Arzu Yanardağ, Akasya Aslıtürkmen, Belcim Bilgin, Beren Saat, Büşra Pekin, Cansu Kurtçu, Demet Tuncer, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ece Vahapoğlu, Feride Çetin, Görkem Yeltan, Günce Koral, Hale Caneroğlu, Hale Soygazi, Jehan Barbur, Jülide Kural, Melike Güner, Meltem Cumbul, Nihal Yalçın, Ömür Gedik, Rojda Demirer, Seda Akman, Sibel Tüzün, Sinem Kobal, Songül Öden, Şenay Gürler, Tuğçe Kazaz, Yeşim Salkım, Yonca Lodi ve Zeynep Beşerler kamera karşısına geçtiler.
Hale Caneroğlu - 07.03.2012
Sanat Dünyasından 32 Kadın, Şiddete Karşı 'Kanatlandı"
Genel Koordinatörlüğünü Zuhal Ceran'ın üstlendiği projenin fotoğraf çekimleri Cemil Ağacıkoğlu, tasarımları ise Murat Aytulum tarafından yapıldı. Proje uyarınca Ayça Bingöl, Arzu Yanardağ, Akasya Aslıtürkmen, Belçim Bilgin, Beren Saat, Büşra Pekin, Cansu Kurtçu, Demet Tuncer, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ece Vahapoğlu, Feride Çetin, Görkem Yeltan, Günce Koral, Hale Caneroğlu, Hale Soygazi, Jehan Barbur, Jülide Kural, Melike Güner, Meltem Cumbul, Nihal Yalçın, Ömür Gedik, Rojda Demirer, Seda Akman, Sibel Tüzün, Sinem Kobal, Songül Öden, Şenay Gürler, Tuğçe Kazaz, Yeşim Salkım, Yonca Lodi ve Zeynep Beşerler objektiflerin önüne geçti.
Hale Caneroğlu - 06.03.2012
Ünlüler, Kadına Yönelik Şiddete Karşı 'Kanatlandılar'
PROJEYE BİRÇOK ÜNLÜ İSİM DESTEK VERİYOR Projeye destek veren Ayça Bingöl, Arzu Yanardağ, Akasya Aslıtürkmen, Belcim Bilgin, Beren Saat, Büşra Pekin, Cansu, Demet Tuncer, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ece Vahapoğlu, Feride Çetin, Görkem Yeltan, Günce Koral, Hale Caneroğlu, Hale Soygazi, Jehan Barbur, Jülide Kural, Melike Güner, Meltem Cumbul, Nihal Yalçın, Ömür Gedik, Rojda Demirer, Seda Akman, Sibel Tüzün, Sinem Kobal, Songül Öden, Şenay Gürler, Tuğçe Kazaz, Yeşim Salkım, Yoncalodi ve Zeynep Beşerler, "Kanatlandılar" teması ile şiddete karşı duyarlılıklarını fotoğraflarıyla dile getirdiler.
Hale Caneroğlu - 29.02.2012
Ana Hatlarıyla Bir Çiğdem Talu Hikayesi
'Bizim Şarkımız' müzikalinin galası İstanbul Sanayi Odası Vakfı Sakıp Sabancı Salonu'nda gerçekleşti. Bir söz yazarıyla, bir bestecinin aşkını anlatan oyunda; Yeşim Salkım, Berkay Özideş, Buket Dereoğlu, Hale Caneroğlu oynuyor.
Hale Caneroğlu - 16.02.2012
Her Şeyi Tırmalayarak Elde Edebiliyorum!
'Bizim Şarkımız'da prodüktör kızı 'Nalan'ı oynayan Hale Caneroğlu: "Keşke benim babam da prodüktör olsaydı.
Hale Caneroğlu - 05.02.2012
Oyuncu da İzleyici de Müzikal Açlığı İçinde
70'LERİN ŞARKILARI 1970'lerin İstanbul'unda geçen 'Bizim Şarkımız'da, 'Zeynep'i canlandıracağını söyleyen Salkım; karakteriyle ilgili şu bilgileri verdi: "Zeynep, 40'lı yaşlarda bir söz yazarı... Kendinden 15 yaş genç bir söz yazarıyla tanışıyor. Brbirlerine aşık oluyorlar ve birlikte güzel şarkılar yapmaya başlıyorlar... Oyunda, 60'lı ve 70'li yılların çok sevilen şarkıları söylenecek. Çoğu oyuncunun ve izleyicinin müzikale açlık duyduğunu biliyorum. Çok iyi oyuncular ve müthiş bir yönetmenle çalışıyorum. Benim için müzikalde oynamak çok ayrı bir keyif. Seyirciler de aynı keyfi alır umarım." SENARYO BAŞAR'IN Zeynep Talu'nun yapımcılığında sahneye konan müzikalin senaryosuna usta yazar Kürşat Başar imza attı. Mehmet Ergen'in yönettiği oyunda; Yeşim Salkım'ın yanı sıra Aras Berkay Özideş, Erhan Yazıcıoğlu, Tülay Özer, Hale Caneroğlu, Buket Dereoğlu ve Ziya Kürküt de rol alıyor.
Hale Caneroğlu - 03.02.2012
"Moda Aşkı" Markafoni'de
Sevgililer Günü hazırlığınız markafoni şıklığı ile tamamlansın! Özel geceler için ideal olan kombinler sunan markafoni, Sevgililer Günü'nde göz kamaştırmak isteyen moda tutkunlarına farklı seçenekler sunuyor. markafoni ile Sevgililer Günü'nde ışıltılı ve parlak elbiselerle çekici olabilir, yüksek bel pantalon ve şık bir bluzla asil şıklığı yakalayabilir ya da kırmızı şık bir elbise ile geceyi ateşleyebilirsiniz. Bu alımlı ve şık kıyafetleri çanta, çizme ve kışın yeni trendi kürklü botlarla kombinleyebilir, göz alıcı takı ve saatlerle kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Son modayı markafoni ile yakalayın, sevgilinizin aklını başından alın! Moda markafoni'nin kampanyalarıyla takip edilir! markafoni her ay Ünlüler Kampanyası düzenleyerek üyelerine stil sahibi bir ünlünün üzerinde gördükleri kıyafeti yüzde 90'a varan indirimlerle alma fırsatı sunuyor.Bugüne kadar Ünlüler Kampanyası kapsamında Eda Taşpınar-Bora Kozanoğlu, Hande Ataizi, Ivana Sert, Tuba Ünsal, Tülin Şahin, Burcu Esmersoy-Fırat Çelik, Ebru Şallı, Arda Turan-Sinem Kobal, Tuğçe Kazaz, Hale Caneroğlu-Eda Taşpınar, Nur Fettahoğlu ve Deniz Akkaya ile işbirliği yapıldı.
Hale Caneroğlu - 17.01.2012
"Bizim Şarkımız" 19 Şubat'ta "Perde" Diyor
Yapımcılığını Zeynep Talu'nun üstlendiği, "Bizim Şarkımız" müzikal oyunun başrollerini; Yeşim Salkım, Aras Berkay Özideş, Erhan Yazıcıoğlu, Tülay Özer, Hale Caneroğlu, Buket Dereoğlu, Ziya Kürküt, Orhan Aydın paylaşıyor.
Hale Caneroğlu - 06.01.2012
Setlerde Neler Oluyor?
HALE CANEROĞLU DA M.
Hale Caneroğlu - 15.10.2011
İndirimci Güzeller
Eda Taşpınar ve Hale Caneroğlu'nun reklam partnerliği, sanal ortama taşındı.
Hale Caneroğlu - 11.10.2011
Ünlü Oyuncu Caneroğlu Açıklaması
Özel bir televizyon kanalında Avrupa Yakası dizide oynayan ünlü oyuncu Hale Caneroğlu, "Ünye şivesini çok seviyorum.
Hale Caneroğlu - 07.10.2011
Dünyaca Ünlü Markalar Markafoni'de
markafoni'de Seven, Stone Island, Torry Burch, True Religion, Valentino Red, Blank, Blue Marine, Citizens of Humanity, Dolce Gabbana, Edun, G-Star, Golden Goose, John Varvatos, Ksubi, Love Moschino, Michael by Michael Kors, Missoni, Moschino Cheap & Chic, R13, See by Chloe, Juicy, Stella Mccartney, Alexander Wang, Michael Kors, Sonia Rykiel, YSL, Givenchy, Dries Van Noten ve Lanvin markalarına ait ürünler %70'e varan indirimlerle sunuluyor. markafoni, ünlü tasarımcıların özel tasarım ürünlerine yer verdiği kampanyalarıyla fark yaratıyor. Şu ana kadar Ece Sükan, Bahar Korçan, Selim Baklacı, Özlem Süer, Ümit Ünal, Deniz Kaprol, Özgür Masur ve Zeynep Erdoğan gibi ünlü tasarımcıların ürünleri de www.markafoni.com'da yer aldı. Ayrıca markafoni'nin son bir yıldır gelenekselleştirdiği, üyelerine sevdikleri bir ünlünün üzerinde görüp beğendikleri bir kıyafete avantajlı fiyatlarla sahip olma fırsatı verdiği Ünlüler Kampanyası bulunuyor. Şu ana kadar bu kampanyada Eda Taşpınar-Bora Kozanoğlu, Hande Ataizi, Ivana Sert, Tuba Ünsal, Tülin Şahin, Burcu Esmersoy-Fırat Çelik, Ebru Şallı, Arda Turan-Sinem Kobal ve Tuğçe Kazaz gibi ünlüler yer aldı. 2010'dan beri Istanbul Fashion Week'in Online Fashion Sponsorluğunu üstlenen markafoni 2012'de de bu desteğini sürdürecek.markafonik aşk doludizgin devam ediyor!Geçtiğimiz günlerde Hale Caneroğlu ve Eda Taşpınar'ın rol aldığı "markafonik aşk" temalı reklam filmi ve "Her alışveriş bir aşk" sloganıyla alışveriş severleri kalbinden yakalayan markafoni, renkli kampanyaları ve sponsorluklarıyla moda ve yaşam tarzı sunmaya devam edecek.
Hale Caneroğlu - 21.09.2011
İkoncanlar Reklam Filminde Buluştu
Özel alışveriş kulübü Markafoni, reklam filmi için oyuncu Hale Caneroğlu ve moda ikonu Eda Taşpınar'ı bir araya getirdi.
Hale Caneroğlu - 20.09.2011
Hale Caneroğlu ve Eda Taşpınar Markafonik Aşka Tutuldu!
Türkiye'nin en çok sevilen özel alışveriş kulübü markafoni'nin reklam filmi, ünlü oyuncu Hale Caneroğlu ve moda ikonu Eda Taşpınar'ı buluşturdu.
Hale Caneroğlu - 19.09.2011
Siemens, Kartal Fabrikası'nda Üretime Başlamasının 50. Yıl Dönümünü Kutladı
Siemens Genel Müdürü Hüseyin Gelis'in yaptığı konuşmanın ardından, tüm Siemens çalışanlarının etkin olarak katıldığı Spor Festivali Yaz Oyunları'nın ödül töreni gerçekleştirildi ve her branşta birincilere ödülleri bizzat Hüseyin Gelis tarafından verildi. Etkinlik oyuncu ve şarkıcı Hale Caneroğlu'nun konseriyle sona erdi.
Hale Caneroğlu - 04.05.2011
Torium Alışveriş Merkezi Anneleri Hem Sevindiriyor Hem Eğlendiriyor
"Ahu Türkpençe, Aşkın Nur Yengi, Ayça İnci, Bennu Yıldırımlar, Berna Laçin, Betül Arım, Billur Kalkavan, Burcu Kara, Deniz Özerman, Devin Özgür Çınar, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Eda Taşpınar, Evrim Akın, Hale Caneroğlu, Hazal Kaya, Irmak Ünal, Melis Sökmen, Nilüfer Açıkalın, Şebnem Bozoklu, Sumru Yavrucuk ve Şebnem Özinal gibi 34 ünlü kadının yer aldığı "Anneler Hep Gülsün" başlığıyla sergilenecek olan "Kadına Şiddete Son" fotoğraf sergisi de 1 – 15 Mayıs tarihleri arasında Torium Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.
Hale Caneroğlu - 07.04.2011
Candaş Cıngı Ruacan, Romeo Juliet Sahnesi'nde
Bugüne kadar; Neşet - Nükhet Ruacan, Nilufer Verdi, Kent Mete, Özlem Tekin, Larry O'neill, Işın Karaca, Demir Demirkan, Sibel Tüzün, Yalin, Koray Candemir, Hale Caneroğlu, Sıla, Ceynur, Zeynep Casalini, Elif Cağlar Muslu, 110, Circus gibi bir çok grup ya da müzisyen ile sahne ve stüdyo çalışmaları yapan Nedim Ruacan, yurtiçi ve yurtdışı bir çok uluslararası pop / rock / jazz festivalinde sahne aldı.
Hale Caneroğlu - 31.03.2011
34 Kadın 34 Portre Sergisi Memorıal Ataşehir Hastanesi’nde
"Türkiye'de Evli Kadınların %39'u Fiziksel Şiddete, %15'i Cinsel Şiddete, %42'si Fiziksel Veya Cinsel Şiddete, %44'ü Duygusal Şiddete Maruz Kalıyor." "Fiziksel veya cinsel şiddet yaşamış kadınların %49'u, yaşadıklarını kimseye anlatamıyor. Her 10 kadından biri ise gebeliği sırasında fiziksel şiddet yaşıyor." Toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla kültür ve sanata destek veren Memorial Sağlık Grubu, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacı ile 34 ünlünün su altında çekilen fotoğraflarının yer aldığı, "34 Kadın 34 Portre" adlı fotoğraf sergisine, Memorial Ataşehir Hastanesi'nde ev sahipliği yapıyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ve Haluk Tamgaç ile Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Dede'nin yanı sıra; Şebnem Özinal, Billur Kalkavan, Melis Sökmen gibi ünlü isimlerin de katılımı ile bugün açılışı gerçekleşen sergi, 10 Nisan tarihine kadar gezilebilecek. Sanatçılar "Kadına Yönelik Şiddet'e Son!" Dedi Sergide; "Ahu Türkpençe, Aşkın Nur Yengi, Ayça İnci, Bennu Yıldırımlar, Berna Laçin, Betül Arım, Billur Kalkavan, Burcu Kara, Ceylan Ertem, Deniz Özerman, Deniz Pulaş Akkartal, Devin Özgür Çınar, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Ece Vahapoğlu, Eda Taşpınar, Evrim Akın, Hale Caneroğlu, Hatice Akat, Hazal Kaya, Irmak Ünal, İnci Türkay, Lolita Asıl, Mavi, Melis Sökmen, Nazlı, Nesrin Cavadzade, Nilüfer Açıkalın, Oya İnci, Şebnem Bozoklu, Selen Servi, Sumru Yavrucuk, Şebnem Özinal, Şenay Gürler, Yasemin Çonka, Yasemin Hadivent" gönüllü olarak yer aldı.
Hale Caneroğlu - 29.03.2011
"34 Kadın 34 Portre" Sergisi Memorıal Ataşehir Hastanesi’nde
"Fiziksel veya cinsel şiddet yaşamış kadınların %49'u, yaşadıklarını kimseye anlatamıyor. Her 10 kadından biri ise gebeliği sırasında fiziksel şiddet yaşıyor." Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından Eylül-Temmuz 2008 tarihleri arasında 51 ilde gerçekleştirilen araştırmanın korkutucu sonuçları bu şekilde. Bianet'in 2010 yılı araştırmasına göre de; "Türkiye'de geçen yıl 217 kadın öldürüldü, 164 kadın yaralandı. En az 381 kadın ve çocuk tacize, 207 kadın ve çocuk tecavüze maruz kaldı. 23 kadın intihar etti ya da şüpheli şekilde yaşamını yitirdi." Tabi bu rakamlar, yalnızca adli makamlar yansıyan olayları kapsıyor. Toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla kültür ve sanata destek veren Memorial Sağlık Grubu, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacı ile 34 ünlünün su altında çekilen fotoğraflarının yer aldığı, "34 Kadın 34 Portre" adlı fotoğraf sergisine, Memorial Ataşehir Hastanesi'nde ev sahipliği yapıyor. 31 Mart 2011 Perşembe günü ünlü sanatçıların da katılımı ile açılışı gerçekleşecek olan sergi, 10 Nisan tarihine kadar gezilebilecek. Sanatçılar "Kadına Yönelik Şiddet'e Son!" Dedi Sergide; "Ahu Türkpençe, Aşkın Nur Yengi, Ayça İnci, Bennu Yıldırımlar, Berna Laçin, Betül Arım, Billur Kalkavan, Burcu Kara, Ceylan Ertem, Deniz Özerman, Deniz Pulaş Akkartal, Devin Özgür Çınar, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Ece Vahapoğlu, Eda Taşpınar, Evrim Akın, Hale Caneroğlu, Hatice Akat, Hazal Kaya, Irmak Ünal, İnci Türkay, Lolita Asıl, Mavi, Melis Sökmen, Nazlı, Nesrin Cavadzade, Nilüfer Açıkalın, Oya İnci, Şebnem Bozoklu, Selen Servi, Sumru Yavrucuk, Şebnem Özinal, Şenay Gürler, Yasemin Çonka, Yasemin Hadivent" gönüllü olarak yer aldı.
Hale Caneroğlu - 08.03.2011
Sanatçılar "Kadına Yönelik Şiddet´e Son!" Diyor
Dünyada, her gün kadınlar ve kız çocukları sayısız kez şiddete maruz kalmaktadır. Diğer suçların yanı sıra, kadına yönelik şiddet; doğum öncesinde erkek çocuk isteğiyle cinsiyet seçimini, yeni doğan kız çocuğunun öldürülmesini, cinsel istismarı, okulda ve işyerinde cinsel tacizi, insan ticaretini, zorla fuhuşu, ev içi şiddeti, dayak ve evlilik içi tecavüzü, psikolojik baskıyı, ekonomik kısıtlamalarla baskı altına almayı, erken yaşta zorla evlendirmeyi, sindirme, sürekli küçük düşürme ve aşağılama gibi psikolojik tacizi içermektedir. Şu anda milyonlarca kadın şiddete ve istismara maruz kalmaktadır. 2002'de Avrupa Konseyi, kadınlara yönelik şiddeti 16-44 yaş arası kadınlar için ölüme esas oluşturan bir neden ve iş görmezlik nedeni olarak ilan etmiş ve acil bir halk sağlığı sorunu olarak adlandırmıştır. Yapılan tahminler, tüm dünyada, 3 kadından 1´inin yaşamı boyunca en az bir kez şiddete maruz kalacağı şeklindedir. Türkiye´de ise her 10 kadından 4´ü yaşamı boyunca en az bir kez fiziksel şiddete uğramaktadır. 34 üncü yılını anmakta olduğumuz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sergilenecek sosyal sorumluluk projesi ´´34 Kadın 34 Portre´´ adlı çalışma (UNFPA)Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu´nun teknik desteğiyle, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre, yapım ve genel koordinatörlüğünü Zuhal Ceran üstlenmiştir. 101 Production stüdyolarında fotoğraf sanatçısı Yiğit Günel tarafından su altı fotoğraflarından oluşan serginin iletişim çalışmaları Selçuk Kaya tarafından yürütülmüştür. Mart ayı boyunca İstanbul´un (Avrupa yakası) seçkin alışveriş merkezi Olivium Outlet Center da gün yüzüne çıkacak su altı resimlerinden oluşan sergi Türkiye'nin çeşitli illerinde de sergilenmeye devam edecektir!... Sergide; ´´Ahu Türkpençe, Aşkın Nur Yengi, Ayça İnci, Bennu Yıldırımlar, Berna Laçin, Betül Arım, Billur Kalkavan, Burcu Kara, Ceylan Ertem, Deniz Özerman, Deniz Pulaş Akkartal, Devin Özgür Çınar, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Ece Vahapoğlu, Eda Taşpınar, Evrim Akın, Hale Caneroğlu, Hatice Akat, Hazal Kaya, Irmak Ünal, İnci Türkay, Lolita Asıl, Mavi, Melis Sökmen, Nazlı, Nesrin Cavadzade, Nilüfer Açıkalın, Oya İnci, Şebnem Bozoklu, Selen Servi, Sumru Yavrucuk, Şebnem Özinal, Şenay Gürler, Yasemin Çonka, Yasemin Hadivent´´ gönüllü olarak yer almıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hale Caneroğlu Haberleri | Hale Caneroğlu Kimdir - Haberler - Hale Caneroğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hale Caneroğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Hale Caneroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Hale Caneroğlu dizileri ve filmleri ne
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 20:37:02. #1.14#

title