Hacıkebir Haberleri

Hacıkebir haber, Hacıkebir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hacıkebir - 30.6.2019
GÜNCELLEME - Kütahya'da otomobil köprünün korkuluklarına çarptı: 3 ölü, 2 yaralı
Alınan bilgiye göre, Erkan Ertunç'un (43) kullandığı 26 UP 586 plakalı otomobil, Kütahya-Çavdarhisar kara yolu Hacıkebir köyü yakınlarındaki köprünün korkuluklarına çarptı.
Hacıkebir - 30.6.2019
Kütahya'da otomobil köprünün korkuluklarına çarptı: 2 ölü, 3 yaralı
Alınan bilgiye göre, Erkan Ertunç'un (43) kullandığı 26 UP 586 plakalı otomobil, Kütahya-Çavdarhisar kara yolu Hacıkebir köyü yakınlarındaki köprünün korkuluklarına çarptı.
Hacıkebir - 27.7.2014
Kütahya'da Otomobil Şarampole Devrildi: 1 Ölü, 4 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Mehmet Orhan Serbes idaresindeki 26 NZ 287 plakalı otomobil, Kütahya-Çavdarhisar karayolunun 55. kilometresi Hacıkebir beldesi yakınlarında, şarampole devrildi.
Hacıkebir - 10.6.2013
19. Hacıbekir Rahvan At Yarışları
Çavdarhisar ilçesinin Hacıbekir beldesinde,  geleneksel "19'uncu Hacıkebir Rahvan At Yarışları" tamamlandı.
Hacıkebir - 14.5.2013
Binicilik
Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde gerçekleştirilecek "19'uncu Hacıkebir Rahvan At Yarışları", 9 Haziran'da yapılacak.
Hacıkebir - 25.2.2013
Kütahya'da Asayiş
-Çavdarhisar'da 731 paket kaçak sigara ele geçirildi Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde bir araçta 731 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Hacıkebir - 28.1.2013
Kütahya'nın En Kalabalık Beldesi "Tunçbilek"
Kütahya'da, il genelindeki 59 belde arasında en fazla nüfusa sahip olan Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesi, 6 bin 500'e yaklaşan nüfusuyla 12 ilçe merkezinden 8'ini geride bıraktı.
Hacıkebir - 22.1.2013
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Şartlı Nakdi Yardımları
Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm Kütahya'ya ve Kütahya halkına hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Kinay, şunları kaydetti: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca Kütahya'daki belediyelere toplam 495 bin lira şartlı nakdi yardımda bulunulmuştur. Bu tutarın 345 bin lirası çevre kirliliğinin giderilmesi, 110 bin lirası kanalizasyon, 40 bin lirası da atık su arıtma tesisi ve doğal arıtma işleri için ayrılmıştır. Çevre kirliliğinin giderilmesi konusunda Tavşanlı ilçesi Tepecik belde Belediyesi'ne 20 bin lira, Aslanapa, Gediz ilçesi Gökler beldesi, Çavdarhisar ilçesi Hacıkebir beldesi, Pazarlar ilçesi Sofular beldesi, Gediz ilçesi Yenikent beldesi belediyelerine 30'ar bin lira, Domaniç ve Pazarlar belediyelerine 50'şer bin lira, Tavşanlı Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 75 bin lira, kanalizasyon konusunda Hisarcık ilçesi Hasanlar belde Belediyesi'ne 60 bin lira, Hisarcık ilçesi Karbasan belde Belediyesi'ne 50 bin lira, atık su arıtma tesisi ve doğal arıtma tesisi konusunda Simav ilçesi Öreyler belde Belediyesi'ne 40 bin lira yardım yapılmıştır.
Hacıkebir - 1.10.2012
Kütahya'da Ev Yangınları
İlk müdahaleyi vatandaşların yaptığı yangın, Gediz Belediyesi, Cebrail, Gökler, Erdoğmuş ve Hacıkebir belde belediyeleriyle Gediz Orman İşletmesi itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.
Hacıkebir - 30.9.2012
Gediz'de 4 Ahşap Ev Tamamen Yandı
İlçeye bağlı Cebrail Beldesi Fatih Mahallesi'nde Sultan Dağlar'a ait iki katlı ahşap evde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, bitişikteki akrabalar Veli Dağlar ve Şevket Dağlar'ın evlerine sıçradı. İlk anda Cebrail Belediye itfaiyesi ile vatandaşların söndürmeye çalıştığı yangının kontrolden çıkması üzerine Gediz Belediye İtfaiyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, Gökler, Hacıkebir ve Erdoğmuş belde itfaiyelerinden 12 araç müdahale etti.
Hacıkebir - 13.8.2012
Kütahya'da Asayiş
Çavdarhisar, Aslanapa ve Gediz ilçe belediyeleriyle Çavdarhisar'a bağlı Hacıkebir belde belediyesi itfaiye ekiplerince vatandaşların yardımıyla yaklaşık iki saatte söndürülen yangın, evin kullanılamaz hale gelmesine yol açtı.
Hacıkebir - 13.8.2012
Çavdarhisar'ın Afşar Köyü'ndeki Yangında 1 Ev Tamamen Yandı
Yangına Çavdarhisar, Hacıkebir, Aslanapa ve Gediz itfaiye ekipleri ile vatandaşlar müdahale etti.
Hacıkebir - 23.7.2012
Kütahya Valisi Çiftçi'nin İlçe Ziyaretleri
Hisarcık'a bağlı Şeyhler ve Çavdarhisar'a bağlı Hacıkebir beldelerine de uğrayan Çiftçi, belediye başkanları ve vatandaşlarla görüşerek, ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı.
Hacıkebir - 14.5.2012
18. Rahvan At Yarışları 10 Haziran'da Yapılacak
Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde, her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Rahvan At Yarışları" 10 Haziran'da gerçekleştirilecek.
Hacıkebir - 11.5.2012
Binicilik
Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesindeki "18.Rahvan At Yarışları" 10 Haziran'da yapılacak.
Hacıkebir - 25.2.2012
Tarihi Eserlerin Ahşap Minyatürlerini Yapıyor
Sedat Gök - Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde çobanlık yapan İdris Aydoğdu, koyun güderken zamanını değerlendirmek amacıyla ağaçtan yaptığı tarihi mekanların minyatürleri görenlerin ilgisini çekiyor.
Hacıkebir - 30.1.2012
Kütahya'nın En Kalabalık Beldesi Tunçbilek
Çavdarhisar: Hacıkebir 925.
Hacıkebir - 22.9.2011
Kütahya'da Amatör Futbol
Süper Lig'de ilk hafta müsabakalarının programı şöyle: "24 Eylül Cumartesi: Kümaş-Simav Çitgöl Sazlık (Asım Alkış Stadı, saat 15.00), Emet Bor-Simav Yeni Mahalle Site (Emet Sahası, saat 16.00), Özel İdare-Evliya Çelebi Devlet Hastanesi (Asım ALkış Stadı, saat 17.00) 25 Eylül Pazar: Altıntaş Belediye-Şekerspor (Asım Alkış Stadı, saat 17.00), Tavşanlı Akıncılar-DPÜ (Tavşanlı Karakova Sahası, saat 17.00), Simav Naşa-Gençyurdu (Simav Akbaldır Stadı, saat 17.00)" Merkez 1. Amatör Küme'de ise 25 Eylül Pazar günü Asım Alkış Stadı'nda saat 13.00'te Genç SHÇEK-Seramik, saat 15.00'te Cezaevi-Zafertepe Çalköy, Çavdarhisar Sahası'nda saat 16.00'da Hacıkebir-Evliya Çelebi Çağlayan, 30 Ağustos Stadı'nda saat 13.
Hacıkebir - 5.9.2011
Sünnet Edilen Çocuk Şampiyon Atla Şehir Turu Attı
Hisarcık ilçesinde sünnet edilen 9 yaşındaki erkek çocuğuna, bu yıl yapılan rahvan at yarışlarında şampiyon olan atla şehir turu attırıldı. Veteriner Hekim Ali Var'ın 9 yaşındaki oğlu Muhammed Yusuf Var, sünnet merasimi kapsamında Kütahya Rahvan Atlı Spor Kulübünden temin edilen "Rüzgar" adlı ata bindirilip yaklaşık 1 saat boyunca cadde ve sokaklarda gezdirildi. Ata yoğun ilgi gösteren çocuklar, tur sonunda üzerine binip fotoğraf çektirdi. Ali Var, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski yıllarda ilçede düğün merasimlerinde yeni gelinlerin ata bindirildiğini, sünnet çocuklarının ise atla gezdirildiğini söyledi. Kendisinin o günleri yaşayamadığını, ancak büyüklerinden öğrendiğini ifade eden Var, şöyle konuştu: "Bu gelenek benim çok ilgimi çekti. Oğlum Muhammed Yusuf da çok merak ediyordu. Yıllardır unutulmaya yüz tutmuş atla sünnet çocuğu gezdirme geleneğini tekrar yaşatmak amacıyla oğlumun sünnet düğününde Kütahya Rahvan Atlı Spor Kulübünden Birol Babanoğlu'na ait atı kiraladım. Oğlum at üzerinde cadde ve sokaklarda gezmekten büyük keyif aldı. Bu nedenle uzun süre atın üzerinde inmek istemedi. Diğer çocuklar kısa süreli de olsa ata binmek için sıraya girdi. İlk defa ata binen çocuklar güzel bir nostaljiyi hep birlikte yaşadılar. Çocuklar açısından ilçemizde bu geleneğin sürmesi çok iyi olur. Ancak bu yörede çocukların bindirilebileceği at bulmak çok kolay değil. " Atın sahibi Birol Babanoğlu ise 11 yaşında ve 25 bin lira değerindeki atının, bu yıl Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde yapılan geleneksel rahvan at yarışlarında baş altında birinci olduğunu söyledi.
Hacıkebir - 20.8.2011
Çavdarhisar'da İftar Heyecanı
Çavdarhisar'da, Kaymakamlık ve Belediye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen toplu iftar yemeği, çok sayıda protokol mensubu ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Kaymakam Ömer Bilgin'in daveti üzerine Kütahya merkez ve İstanbul'dan gelen misafirler, akşam ezanının okunmasıyla oruçlarını açtı. İftar yemeği sırasında davetlilere Türk Tasavvuf Müziği dinletisi sunuldu. Vatandaşlar, ilçe meydanındaki toplu iftarda ilçe yöneticileriyle bir araya gelerek, Ramazanın güzel geleneklerinden birini birlikte yaşadı. İftara, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Karip, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gezgin, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, Hacıkebir belde Belediye Başkanı Ömer Öztürk, Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkan Yardımcısı Murat Oktay ile vatandaşlar katıldı.
Hacıkebir - 30.5.2011
"17. Hacıkebir Rahvan At Yarışları" Yapıldı
Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde düzenlenen geleneksel 17. Rahvan At Yarışları, vatandaşlardan ilgi gördü.
Hacıkebir - 11.5.2011
17. Hacıkebir Rahvan At Yarışları 28-29 Mayıs'ta Yapılacak
Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde geleneksel olarak yapılan "Rahvan At Yarışları" bu yıl 28-29 Mayıs'ta düzenlenecek.
Hacıkebir - 25.4.2011
"Bu Benim Eserim" Proje Yarışması
Alınan bilgiye göre, Bursa'daki elemelerde Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar'dan 52 proje yarıştı. İllerden Bursa'da sergilenmeye değer görülen binlerce projeden seçilen 52 proje arasında, Hacıkebir İlköğretim Okulu öğrencileri Emine Karagöz ve Emine Aydar'ın danışman öğretmenleri Erkan Kaygısız ile yürüttüğü "İrrasyonel Sayılarla Toplama" projesi matematik dalında Ankara'da sergilenmek üzere seçildi.
Hacıkebir - 2.4.2011
Çavdarhisar'da Judo Kursu
Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde judo kursu düzenlendi.
Hacıkebir - 2.2.2011
Kütahya'nın En Kalabalık Beldesi Tunçbilek
59 Yerleşim Biriminden En Fazla Nüfusa Sahip Olan Tavşanlı İlçesine Bağlı Tunçbilek Beldesi, 7 Bine Yaklaşan Nüfusuyla Kütahya'nın 12 İlçe Merkezinden 8'ini Geride Bıraktı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hacıkebir Haberleri | Hacıkebir Haber - Haberler - Hacıkebir haberleri, son dakika hacıkebir haber ve gelişmeleri burada. Çavdarhisar'a Millet bahçesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:48:34. #1.15#
title