Hacı Arif Bey Haberleri

Hacı Arif Bey haber, Hacı Arif Bey son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hacı Arif Bey - 11.11.2020
Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, "10 Kasım Atatürk'ü anma özel konseri" verecek
Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu (SDKTMK), Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'nci yılı nedeniyle "10 Kasım Atatürk'ü anma özel konseri" verecek. SDKTMK'nin 10 Kasım Atatürk'ü anma özel konseri, sosyal mesafe kuralı gözetilerek 1,5 metre arayla düzenlenen koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda gerçekleştirecek. Şef Özge Altıntaş Özcan yönetiminde verilecek ve tek bölümden oluşan konserde koro sanatçıları Ayça Arın, Fatih Çavuşoğlu, Nazan Saral, Farabi Felamur, Güngör Eren Küçükkeskin, Bahar Çalık, Caner Meydan ve Serkan Varol yer alacak. Hacı Arif Bey'in saba makamındaki şarkısıyla başlayacak konser, Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve türküler ile devam edecek.
Hacı Arif Bey - 11.12.2019
Ud sanatçısı Mehmet Bitmez Kudüs'te konser verdi
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi, ud sanatçısı Mehmet Bitmez, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilerle buluştu. Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda udi Bitmez, Filistinlilere konser verdi. Kültür Merkezi'nin galeri salonunda gerçekleştirilen programa Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosluğu Geçici Misyon Şefi Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer ve konsolosluk görevlileri de katıldı. Bitmez, Sultan Abdülaziz, Abdülkadir Meragi, Hacı Arif Bey, Tanburi Cemil Bey, Hacı Sadullah Ağa ve Reşat Aysu ile kendi bestelerinden eserler icra etti.
Hacı Arif Bey - 24.10.2019
Hayatını adadığı baleyi gelecek nesillere aktarıyor
"Köy çocuklarının her birinin bir kahraman olabileceğine inanıyorum" Çalıkuşu eserindeki Feride'nin kendisini çok etkilediğini söyleyen Çimenciler, şunları dile getirdi: "Sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyorum. Sırf kendimi memnun etmek, alkış almak, sadece seyirci ile buluşmak değil idealim, mesaj vermek. Anadolu'nun ücra köşelerindeki, öğretmeni bile görmeyen, muhtaç olan çocuklarda idealizm duyguları yaratmak. İdealist Feride karakteri gibi mesela. Ne yapıyor, Zeyniler köyünde ders vermeye gidiyor. Anadolu'daki köy çocuklarının her birinin bir kahraman olabileceğine inanıyorum. Bu eserin amacı da o. Çalıkuşu balesinin geliriyle Ardahan'ın Çıldır ilçesine bir kız talebe yurdu yaptırıyoruz, engelli çocuklar için sandalye alıyoruz. Çocuk hastanelerinde kalp bölümünde kardiyoloji makineleri aldık. Bir idealistlik ruhumda var. 'Keşke bir Feride olsaydım' derim bazen. Köylerin biraz mahzun kaldığını düşünüyorum. Para güçleri olmadığı için okula gidecek ayakkabısı, çantası yok. Feride'nin Zeyniler köyünde yoksulluk... Lambalar altında eğitim yapması. Feride beni çok heyecanlandırdı. Anadolu'da özellikle kız çocuklarının eğitim mahzunu büyümelerine çok üzülüyorum." "Hayalleri olmayan insanlar kolay kolay başarıya ulaşamazlar" Balede Türk ezgilerini kullandığı ilk eserinin "Harem" olduğunu, bu eserin 1998 yılında Osmanlı'nın 700. yılında sahneye konulduğunu anlatan Çimenciler, "Harem hala Ankara'da kapalı gişe oynuyor. Burada tarihime değindim. Klasik müzik eğitimi aldım. Burada klasik Türk müziğini kullandım. İsmail Dede Efendi, Hacı Arif Bey.
Hacı Arif Bey - 26.05.2019
Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu sezon sonu konseri
Yaklaşık iki saat süren konserde ayrıca Hacı Arif Bey, Münir Nureddin Selçuk, Basmacı Abdi Efendi, Dede Efendi ve Lemi Atlı'dan eserler icra edildi.
Hacı Arif Bey - 18.01.2019
İstanbul'un Hangi Taşını Kaldırsak Altından Müzik Çıkıyor"
"Zirve isimler İstanbul'da" İstanbul'un fethinden sonra kurulan Galata, Yenikapı, Beşiktaş, Bahariye, Kasımpaşa ve Üsküdar mevlevihanelerine ve buralarda yetişen meşhur bestekarlara ilişkin bilgi veren Talu, Buhurizade Mustafa Itri, Nay-i Osman Dede, Dede Efendi, Zekai Dede, Hacı Arif Bey, Tamburi Cemil Bey gibi zirve isimlerin de İstanbul'da yaşadıklarını söyledi.
Hacı Arif Bey - 15.01.2019
Eşini Darbettiği İddia Edilen Kişi Kendisini Eve Kilitledi
Alınan bilgiye göre, Soğuksu Mahallesi Hacı Arif Bey Sokak'ta oturan G.
Hacı Arif Bey - 21.12.2018
Necip Fazıl Ödülleri"
"Bir Adam Yaratmak" kitabını Arapçaya Prof. Dr. Muhammed Harb'ın çevirdiğini hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Harb Hocamız bir mülakatında, 'Türkleri sevmemiz için pek çok sebebimiz var' diyen kardeşime ülkem ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Merhum Yahya Kemal, 'çok insan anlayamaz eski musikimizden ve ondan anlayamayan bir şey anlamaz bizden' diyerek medeniyetimizin büyük mirasına dikkat çeker. Ancak bir dönem ülkemizde sanat ve kültür alanında uygulanan politikalar adeta milletimizin hayat damarlarının beslenme kaynaklarını kesmiştir. Asırlık kültür hazinelerimiz tasfiye edilmesi gereken bir gerilik numunesi olarak görülmüş, gelenekli sanat dallarımız yerine belli bir ideolojiyi yansıtan sanat dalları ikame edilmeye çalışılmıştır. Klasik Batı Müziği bir çağdaşlık sembolü olarak yüceltilirken, Itri, Dede Efendi, Hacı Arif Bey gibi Türk musikisinin abidevi isimleri yıllarca geri plana itilmiştir.
Hacı Arif Bey - 31.03.2018
Ahmet Özhan 50. Sanat Yılını Crr'de Kutladı
Sanatçı, Selahattin Pınar, Avni Anıl, Şekip Ayhan Özışık ve Hacı Arif Bey gibi birçok önemli ismin Türk müziğine katkılarını da anlatarak, şöyle konuştu: "Bizim musikimiz aslında üslup ve tavır musikisi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hacı Arif Bey Haberleri | Hacı Arif Bey Kimdir - Haberler - Hacı Arif Bey haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hacı Arif Bey kimdir, hayatı ve biyografisi. Bülent Ersoy kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Bülent Ersoy'un hayatı, kariyeri
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 06:26:32. #1.14#

title