Haberi Paylaş
Vali Canbolat Konağında Hakkarililerin Bayramını Kutladı

Vali Canbolat Konağında Hakkarililerin Bayramını Kutladı

Güncel Haberler

Hakkari'de, ilk kez vali konağının bahçesinde bayramlaşma gerçekleştirildi.

Hakkari'de, ilk kez vali konağının bahçesinde bayramlaşma gerçekleştirildi. Vali Yakup Canbolat, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Her yıl öğretmen evinde gerçekleştirilen bayramlaşma bu kez Vali Yakup Canbolat'ın konağının bahçesinde yapıldı. Törene katılan İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, AK Parti Hakkari il Başkanı Abdulmuttalip Özbek, resmi kurum amirleri, STK temsilcileri ve farklı aşiret mensupları el sıkışarak bayramlaştı. Vali Yakup Canbolat, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez bayramlaşmaya gelenleri kapıda karşıladı.

VALİ BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Burada konuşan Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Ramazan ayının çok değerli olduğunu söyledi. Bayramların sevinçlerin bir araya geldiği, gönüllerin elele tutuştuğu bir gün olduğunu belirten Vali Canbolat, iki aşiret arasıda yaşanan kavgaya da dikkat çekerek, İnşallah insanlarımız bundan sonra barış, mutluluk ve kardeşlik içerisinde hayatlarına devam eder. Bizler, sevgimizi, muhabbetimizi koruma noktasında hassas olursak, bilesiniz ki, bunu yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Ama bizim aramıza ihtilaf girerse rahmet bozulur. Sevgimiz ve kardeşliğimiz arasına kesinlikle ihtilaf girmemeli dedi. Vali Canbolat, konuşmasının ardından gelenlerin tek tek bayramını kutladı. Vali Canbolat, program çerçevesinde Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Abdulmuttalip Özbek Ak Parti Hakkari Politika Güncel Haberler

title