Haberler

Uluslararası Balkan Forumu

Bu yıl 2.'si düzenlenecek olan Uluslararası Bursa Balkan Forumu, çok sayıda akademisyeni Bursa'da buluşturacak.

Uluslararası Bursa Balkan Forumu'nun ikincisi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi AB ve Dış İlişkiler Çalışma Grubu ve Uludağ Üniversitesi'nin organizasyonuyla 20- 21 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı ve aynı zamanda Balkan Forumu Düzenleme Heyeti'nde yer alan Prof. Dr. Tayyar Arı, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala'yı ziyaret ederek yapılan çalışmaları paylaştı.

Bursa Kent Konseyi AB ve Dış İlişkiler Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Tayyar Arı, "Balkan coğrafyasında yaşanan siyasi, ekonomik ve kültürel sorunlara dair yakın ve uzun vadede gerçekleştirilmesi gereken projelerle ilgili öngörülerde bulunmak için bizden bir parça olan balkanlarla ilgili bu kültürel forumu yapmak istiyoruz" dedi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Uluslararası Bursa Balkan Forumu'na ortak olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Dünyaya huzur dağıtan Osmanlı'nın son dönemlerinde yaşanan sıkıntılı sürecin ardından uzun bir süre Balkanların yalnız kaldığını söyleyen Pala, Balkanların büyük ve güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Uludağ Üniversitesi Tayyar Arı 21 Mart Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title