TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması

AA - Arife Yıldız Ünal - Güncel
 - Güncelleme:
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 30 Ağustos 1922'de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'yle aziz Türk milletinin "ya istiklal ya ölüm" diyerek çıktığı yolda asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya duyurarak son sözünü söylediğini ve...

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 30 Ağustos 1922'de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'yle aziz Türk milletinin "ya istiklal ya ölüm" diyerek çıktığı yolda asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya duyurarak son sözünü söylediğini ve Anadolu'yu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil ettiğini bildirdi.

Eroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk milletinin, hürriyet ve istiklalini yok etmeye çalışan düşman unsurlarına karşı Dumlupınar'da kazandığı tarihi zaferin 99. yıl dönümüne ulaşmanın coşkusunu bir kez daha yaşadıklarını belirtti.

Sakarya'dan Kocatepe'ye kadar uzanan büyük mücadelenin Dumlupınar'da şaha kalktığını ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'yle Türk milletinin kudretini açıkça ispat ettiğini vurgulayan Eroğlu, Türk kurtuluş mücadelesinin, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği meşale olduğunu ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini aldığını ifade etti.

Türk ordusunun 26 Ağustos 1922 sabahı işgal kuvvetlerine yönelik başlattığı Büyük Taarruz'un, Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtı olduğunun altını çizen Eroğlu, şunları kaydetti:

"Bu zaferle aziz milletimiz 'ya istiklal ya ölüm' diyerek çıktığı yolda asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya duyurarak son sözünü söylemiş ve Anadolu'yu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin şanlı istiklal mücadelesini zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tarihimizin en şanlı zaferinden biri olan ve 30 Ağustos 1922'de kazanılan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99. yıl dönümünü gururla ve coşkuyla kutluyoruz."

AA / Arife Yıldız Ünal - Güncel

30 Ağustos Dumlupınar Veteriner Türk Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title