Haberler

Tuluyhan Uğurlu Miniklerle Buluştu

Güncelleme:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü müzisyen Tuluyhan Uğurlu'yu ağırladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Günleri Şubat ayı etkinlikleri çerçevesinde ünlü müzisyen Tuluyhan Uğurlu'yu Büyükşehir konservatuarının minik öğrencileri ile buluşturdu. Leyla Atakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik de Uğurlu, çocuklara müzik hayatındaki bilgi ve birikimlerini aktardı. Ünlü Müzisyen, çocuklara günde ne kadar çalıştıklarını sorarak ''müzik işleri çalışınca oluyor'' nasihatinde bulundu.

SANATÇI SANATÇININ HAMALIDIR

Kültür Sanat Günleri çerçevesinde yapılan 'düşlerini erteleme' programında ünlü müzisyen, daha yolun başında olan gençler için altın sayılabilecek öğütler verdi. Ünlü virtüöz, gençlere sahnede kim olursa olsun sahneye çıktıklarında selam vermeyi asla unutmamaları gerektiğini söyledi. Minik sanatçı adaylarının enstrümanlarını kurmalarına yardımcı olan Tuluyhan Uğurlu, ''Sanatçı, sanatçının hamalıdır'' dedi. Sanatçı, öğrencilerin eserleri seslendirişindeki hatalarından nota defterinin nasıl tutulması gerektiğine kadar her şeyleri ile ilgilenerek birikimlerini paylaştı.

KENDİ ESERLERİNİZİ YARATIN

Etkinlikte ünlü müzisyen çocuklara çaldıkları eserlerin bestecilerini tanıyıp tanımadıklarını sordu. Konservatuar öğrencilerinin eserler hakkındaki bilgileri Tuluyhan Uğurlu tarafından takdir edildi. Uğurlu, Eserlerin sahiplerini tanımanın yanında dönemin şartlarını ve o dönemdeki diğer sanatçıları da bilmek gerektiğini söyledi. Ünlü müzisyen çocuklara çok yetenekli olduklarını belirterek, '' eserlerinizi seslendirirken kendinize ufak girişler yaratabilir, hatta şimdiden kendi eserlerinizi yaratmaya çalışabilirsiniz'' dedi.

GENÇ MÜZİSYEN ADAYLARI BEĞENİ TOPLADI

Leyla Atakan Kültür Merkezi'nde yapılan etkinlikte esprileri ve sıcak yaklaşımları ile gençleri rahatlatan ünlü müzisyen, seslendirilen eserleri çok beğendiğini dile getirdi. Gençlerin kendilerini nasıl geliştirecekleri hakkında bilgiler veren Tuluyhan Uğurlu, "Sizin gibi genç yetenekler olduğunu görmek sanatımızın geleceği için kaygılanmamamızı sağlıyor'' diye konuştu.

UĞURLU'YA ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR

Düşlerini Erteleme adlı programın bitiminde Ünlü müzisyene hoş sohbetlerinden ve çocuklara verdiği çok faydalı bilgilerden dolayı çiçek takdim edildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Tuluyhan Uğurlu Leyla Atakan Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title