Haberler

Tiyatroadam "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" ile Sahnede

Abone Ol

Tiyatroadam, "Epik Tiyatro"nun kurucusu Bertolt Brecht'in "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" adlı oyunu ile31 Ekim Perşembe akşamı Saat 20:30'da Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde perde açacak.

2007 yılında yönetmen Serdar Akar'ın süpervizörlüğünde kurulan ve 7 sezondur ekip ruhu, oyuncu performanslarıyla dikkat çeken, içerikli- mizahi oyunlarla kendine özgü bir tarz yakalayan Tiyatroadam, bu sezon, 20.yüzyılın en etkili Alman şairi, oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni olarak nitelendirilen, "Epik Tiyatro"nun kurucusu Bertolt Brecht'in "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" adlı oyunu ile31 Ekim Perşembe akşamı Saat 20:30'da Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde perde açacak.

Oyun, Yücel Erten çevrisiyle ve Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi, Tiyatro Anadolu'nun kurucularından Ümit Aydoğdu tarafından, Epik Tiyatro'nun özüne uygun, çağdaş bir yorumla sahneye koyuluyor.

Tiyatroadam oyuncularından Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ ve Neslihan Arslan yaklaşık otuz altı farklı kişiyi dönüşümlü bir şekilde oynuyor.

Müziklerin yine oyuncular tarafından, akapella (insan sesiyle) olarak yapıldığı oyunla, seyirciye, baş döndürücü bir tempo ve coşkuyla, eğlenceli bir biçimle, alışılagelmişin dışında bir tiyatro lezzeti sunmak amaçlanıyor.

Müzik direktörlüğünü Oktay Köseoğlu'nun, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın yaptığı oyunun dekor ve kostüm tasarımında ise Barış Dinçel'in imzası var.

"Kişilerin yoktur bir önemi, çerçevedir var eden o dönemi.

Siz de görün resmi değil onu içine alan çerçeveyi."

Brecht'in savaş döneminde yazdığı anti-faşist oyunda, Hitler'in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Chicago'lu gangster Al Capone'un öyküsü örtüştürülmüştür.

İktidar ve sermaye günübirlik çıkarlar adına, yasaları çiğneyerek işbirliği yaptığında; ülke siyasetinin, toplumsal düzenin onarılmaz ve geri dönülemez bir baskı rejimine dönüşebileceği gerçeği anlatılır.

Oyun tarihleri:

31 Ekim Perşembe Saat 20:30 Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde

1 Kasım Cuma Saat 20:30 Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde

7-21-28 Kasım Perşembe Saat 20:30 Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde

16 Kasım Cumartesi Saat 20:30 Kozyatağı Kültür Merkezi'nde (Kozzy AVM)

Biletler sahne gişelerinde.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Bertolt Brecht Yücel Erten Serdar Akar Afife Jale Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Kayserispor neden puan silme cezası aldı? Kayserispor ceza mı aldı, neden? CUMANIN KAZASI OLUR MU? Cuma namazını kaçıran ne olur, kazası nasıl kılınır? İBB 2023 BURSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK, açıklandı mı, yatacak mı? İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı sonuçları belli oldu mu? Gelinim Mutfakta Melek kimdir? Gelinim Mutfakta Melek Kural kaç yaşında, nereli? Sürat Kargo Cumartesi açık mı? Sürat Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, saat kaça kadar açık? AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar? Borsa neden düşüyor? 1 Aralık Borsa neden düşer, hisseler neden düşüş gösterir? Çalışan emekliye ikramiye (5000 TL) ne zaman yatacak, yatacak mı? Çalışan emekliye 5 bin TL verilecek mi? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret kaç TL, ne kadar olacak 2024? APPLE ZAM GELECEK Mİ, geldi mi, ne zaman geliyor? iPhone 15, 14, 13, zam geldi mi? Ankara Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma Ankara cuma namaz saati! CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2023: 1 Aralık Cuma mesajları yazılı, resimli, kısa, ayetli! Hayırlı Cumalar mesajları! İstanbul Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title