Haberi Paylaş

Tahir Elçi: PKK, Terör Örgütü Değildir

Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te konuğu olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, "PKK, terör örgütü değildir." diyerek stüdyoda gergin anların yaşanmasına sebep oldu.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına konuk olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, "PKK, terör örgütü değildir." diyerek stüdyoda MHP İstanbul Milletvekili Dr. Uygar Aktan ile hararetli bir tartışmaya girdi.

"DEVLET BİR TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR?"

Tarafsız Bölge'de karşı karşıya gelen Tahir Elçi ve Uygar Aktan PKK üzerinden tartıştı. Elçi'nin "PKK, terör örgütü değil, siyasi bir harekettir" sözleri üzerine stüdyoda gergin anlar yaşandı. Elçi, sözlerini sürdürerek, "Devlet bir terör örgütü müdür?" diyerek tartışmayı daha da alevlendirdi. Bu sözler üzerine Aktan, "PKK'yı terör örgütü olarak bütün resmi kuruluşlar niteliyor. Sizin nitelendirmenizin hiç bir kıymeti yok." sözleriyle Elçi'ye karşılık verdi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Elçi, tartışmaya devam ederek, Aktan'a ,"Hiç bir hukuki kavramalara hakim değilsiniz." dedi. Ahmet Hakan'ın araya girerek tartışmanın ateşi düşürüldü. Elçi'nin PKK, terör örgütü değildir" sözlerinden sonra sosyal medyadan Elçi'ye tepki yağdı.

Haberler.com - Güncel

Ahmet Hakan Coşkun Diyarbakır Tahir Elçi Medya Politika Güncel Haberler

title