Haberi Paylaş

Suphi Altındöken'in Katili, Özgecan Tişörtüyle Mahkemeye Geldi

Güncel Haberler

Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'in katil zanlısı Gültekin Alan, Özgecan Aslan'ın resminin yer aldığı beyaz bir tişörtle duruşmaya katıldı.

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'daki cezaevinde öldürülmesi, babası Necmettin Altındöken'in ise yaralanmasıyla ilgili 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi.

CEZAEVİNDEN SEGBİS'LE BAĞLANDILAR

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya cinayeti azmettirdiği öne sürülen Ahmet Tekin Baykal, gardiyan Hacı Ahmet Özdoğan ile tutuksuz yargılanan Serkan Akkoca katıldı. Cinayeti işlediği öne sürülen tutuklu sanık Gültekin Alan ile diğer sanıklar Hüsamettin Bağlar, Gamze Bağlar ve Ferat Yüksel ise bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır bulundu.

ÖZGECAN'IN RESMİYLE DURUŞMAYA KATILDI

Ahmet Suphi Altındöken'i öldürdüğü iddia edilen ve "Taammüden tabanca ile öldürme, taammüden tabanca ile öldürmeye teşebbüs, ceza infaz kurumuna eşya (tabanca) sokmak, memurun görevini kötüye kullanması, 3628 Sayılı Kanuna Muhalefet, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, silahla kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 52 yıl 6 ay hapis cezası istenen Alan, Özgecan Arslan'ın resminin yer aldığı beyaz bir tişörtle duruşmaya katıldı.

MAHKEME 17 EKİM'E ERTELENDİ

Sanık Alan, üzerindeki tişörtün kendisine hediye geldiğini söyledi. Duruşmada, diğer sanıklar ise suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı 17 Ekim'e erteledi.

Kaynak: AA / Güncel

Ahmet Suphi Altındöken Ahmet Tekin Mersin Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title