Haberi Paylaş

Suphi Altındöken Buraya Defnedildi' İddiası Erdemli'li Karıştırdı (2)

Güncel Haberler

Suphi Altındöken Buraya Defnedildi' İddiası Erdemli'li Karıştırdı (2)

"duyunca ÇOK RAHATSIZ OLDUK"Mersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Kumkuyu Mahallesi Mezarlığı'nda babasına ait mezarın yanında yeni yapılmış bir mezar olduğu ve bu mezara da Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in defnedildiği yönünde kendilerine bilgi geldiğini ifade eden Faruk Kasap, bunun üzerine muhtar olan amcasını aradığını belirtti.

"duyunca ÇOK RAHATSIZ OLDUK"

Mersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Kumkuyu Mahallesi Mezarlığı'nda babasına ait mezarın yanında yeni yapılmış bir mezar olduğu ve bu mezara da Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in defnedildiği yönünde kendilerine bilgi geldiğini ifade eden Faruk Kasap, bunun üzerine muhtar olan amcasını aradığını belirtti. Kasap, şunları söyledi:

"Amcam bana jandarmayı arayıp savcılık kanalıyla mezarın açtıracağını söyledi. Sabaha kadar beklememiz gerektiğini söyledi. Gece çok huzursuz olduk. Vatandaşlar, arkadaşlarımız bizi aradı, duyum aldıklarını söylediler. Biz bu durumdan çok rahatsız olduk. Suphi Altındöken'in nereye defnedildiğini bilmediğimiz için, millet biraz da galeyana geldi diyebiliriz. Sabah muhtar olan amcam, jandarma ve büyükşehir ekipleri mezarlığa geldiler. Mezar açıldı, bakıldı. Mezar boş çıktı. Bir rahmetli amcanın kızının yanlışlıkla buraya mezar yaptığı düşünülüyor. Olayın aslının olmaması bizi sevindirdi. Çünkü biz burada böyle bir şeyi hayatta istemiyoruz, kabul edemeyiz. Babamın ve aile mezarlığımız olduğu için bu durum bizi çok etkiledi. Şükürler olsun böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı."

"SAVCILIK KANALIYLA MEZARI AÇTIRDIK"

Suphi Altındöken'in ölümüyle, mezarlıklarındaki yeni ve kime ait olduğu bilinmemesi nedeiyle yörede oturanların tedirgin olduğunu anlatan Kumkuyu Muhtarı Ramazan Kasap ise, "Yetkili birimlerin bilgisi dahilinde jandarmaya da haber verdik. Özgecan cinayetiyle alakalı kişinin olabileceği gibi yanlış bir bilgide olduğu için savcılık kanalıyla mezarı açtırdık. Boş bir mezar yapılmış. İçerisinde bir şey olmadığı tespit edildi. Tutanak ile bu işi sonlandırdık" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Suphi Altındöken Kumkuyu Erdemli Mersin Politika Güncel Haberler

title