Haberi Paylaş

Savcılık Katibi ve Şoförü Fetö'cü Çıktı

Savcılık Katibi ve Şoförü Fetö'cü Çıktı

Güncel Haberler

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında mahkemeye sevk edilen ve aralarında Büro-Sen Alaşehir Temsilcisi ve Alaşehir Cumhuriyet Savcılığı Katibi Ömer Şeker ile Cumhuriyet Savcılığı şoförü Ahmet Eğercioğlu’nun da bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında mahkemeye sevk edilen ve aralarında Büro-Sen Alaşehir Temsilcisi ve Alaşehir Cumhuriyet Savcılığı Katibi Ömer Şeker ile Cumhuriyet Savcılığı şoförü Ahmet Eğercioğlu'nun da bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Öte yandan adliyeye sevk edilen öğretmenlerden Ali Rıza Erçel, Süleyman Yaşar, Mustafa Kılınç, örgüte ait bir yurt görevlisi olduğu iddia edilen Songül Pala, Ümmü İsem ve Nazlı Cengiz, sohbetlerde ders verdiği iddia edilen Gazi Yılmaz, örgüt üyesi olmakla suçlanan Cennet Uman ve Makbule Kayalı da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ayrıca Alaşehir Cumhuriyet Savcılığında katip olarak çalışan Ömer Şeker'in sendika temsilcisi olarak geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz Şehitleri için Cumhuriyet Meydanı'nda lokma döktürttüğü, daha sonra gözaltına alındığı öğrenildi. İlçe genelinde operasyonların sürdüğü halen gözaltında 15 kişinin bulunduğu öğrenildi. 15 Temmuz'dan bu yana Alaşehir'de yapılan operasyonlar sonucunda 14 emniyet görevlisi, 3 savcı, 2 hakim, 2 adliye personeli, 1 astsubay, 8 öğretmen, 1 avukat, 1 öğrenci, 2 doktor ve 28 esnaf olmak üzere toplamda 64 kişi tutuklandı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Kılınç Süleyman Yaşar Alaşehir Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title