Haberi Paylaş

Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı: Bugün 70. hastama bakıyorum, bayılacağım

Güncel Haberler

Tekirdağ'da doktor rolü yaparak bir hastaneye girip çıkan ve geçtiğimiz günlerde tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı. Özkiraz'ın özel bir üniversitenin sağlık bölümü öğrencilerinin yer aldığı WhatsApp grubuna; "Bu halde 70'inci hastama bakıyorum, bayılacağım", "Bizde kesmek yok, sağlığa kavuşturma var", "En uzun ameliyatım 7 saat sürüyor" gibi ifadeler yazdığı öğrenildi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın, özel bir üniversitenin sağlık bölümünün WhatsApp grubunda girdiği ameliyatlar ile ilgili bilgi aktardığı ses kayıtları ortaya çıktı.

Özkiraz, sesli mesajında "En uzun ameliyatım 6 buçuk, 7 saat sürüyor. Mideyi tamamen kaburgadan açtığımızda 8 saate kadar uzayabiliyor. 8 saatlik ameliyatlar, vakalar çok nadir. Zaten ortopedi hocamız beyin cerrahisi ile girmiştir bu vakaya. O yüzden sürekli sürekli anlatır. Ben tıp fakültesindeyken 24 saatlik bir ameliyat bile vardı. Tabii bu giriyorsun saatlerce vakada olmuyorsun. Belirli sürelerde ara veriyorsun, kahveni içiyorsun" ifadelerini kullanıyor.

Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı

Özkiraz aynı grupta 70. hastasına baktığını da belirterek, "Bu halde 70. hastama bakıyorum, bayılacağım. Poldeyim (Poliklinik)" ifadelerini kullanıyor. Özkiraz'ın annesinin kalp krizi geçirdiğini iddia ederek "Annem kalp krizi geçirdi. Koroner yoğun bakımda iki kez arest oldu. Bir hekim olarak uyanması için duaya sığınıyorum. Lütfen dualarınız annemle olsun" mesajını paylaşıyor.

Sahte doktorun ses kaydı ve yazışmaları ortaya çıktı

Özkiraz'ın gruptakilerden başkası için fitre istediğini de belirterek, "Arkadaşlar merhaba, aranızda fitresini vermek isteyip birilerini bulamayan var ise bana ulaşabilir mi?" şeklindeki mesajı da dikkat çekiyor.

Sahte doktorun öğrencilere verdiği bilgileri yorumlayan genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, "Doktor gibi bir terminolojiye hakim olmayınca böyle kolay anlaşılmayan ifadeler kullanmış. Günümüzde ekstrem durumlar dışında 24 saat süren ameliyatlar çok yoktur. Bazen 2-3 ekibin birlikte yaptığı ameliyatlar vardır. Kahve içmekten bahsediyor, ekip değişikliği sırasında konsantrasyon için olabilir. Söyledikleri tutarlı değil çünkü bir öğrenci bile olsa o terminolojiye tamamen hakim olması mümkün değil. Biraz bir şeyler okumuş biliyor, o nedenle fark edilmemiştir. Normalde de bahsettiği ameliyatı izlemiştir. 20 yaşında gencecik bir kız ve buna inanıyor. Bir hayal dünyası kurmuş kendisine çiçekler gönderiyor, normal bir ruh hali değil. Umarım bir an önce tedavi olur belki sonra tıp fakültesini kazanıp gerçek doktor olur" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ayşe Özkiraz Yeşim Erbil Erbil Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

Es ruzgar:

Bu kizi ajan yapin ise yarar mitte çalışsın

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Es ruzgar:

Kızım canın sağolsun doktor olamamissin neden yalan söyledin herkese başka meslekmi yok herkes doktor olacak diye birşeyde yok doktorda diyer meslekleri yapamaz

Cevap Yaz11Yayından Kaldır
MELTEM ÇAĞLAYAN:

Maaş almamis ameliyata girmemiş ne kadar uzadı bu haber artık kız bir yalan söylemiş sonra işin icinden çıkamamış baktı insanlar da peşinde iki sevgili kolay değil hoşuna gitmiş bu durum abartmayın tedavisini görsün topluma geri dönsün adam öldürdü sanki

Cevap Yaz20Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title