Haberi Paylaş

Posof'a doğalgaz müjdesi

Güncel Haberler

Posof'a doğalgaz müjdesi Ardahan'ın Posof ilçesinde yıllardan beri beklenen doğalgaz müjdesi Ardahan Milletvekili Prof. Orhan Atalay tarafından verildi.

Posof'a doğalgaz müjdesi

ARDAHAN - Ardahan'ın Posof ilçesinde yıllardan beri beklenen doğalgaz müjdesi Ardahan Milletvekili Prof. Orhan Atalay tarafından verildi.

Yıllar öncesinden Posof'tan geçen Botaş Boru hattına rağmen Posof'a doğal gaz verilmedi. Türkiye'ye ilk geçiş yeri olan Ardahan'ın Posof ilçesi doğal gaz umuduyla beklemesine rağmen nüfusun az olması ilgili firmalar tarafından kazançlı görülmediği için doğalgaz kullanımına başlanamamıştı.

Milletvekili Prof. Orhan Atalay Posof Türkgözü Sınır Kapısı'ndaki incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, "Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacaktır" diyerek Posof'un da doğalgaza kavuşması için gerekli kararın alındığının müjdesini verdi. Atalay, Posof'tan gidenlerin ata dede yurtlarına tekrar kavuşmaları için gerekenlerin yapılacağını belirtti. Atalay, "Ata dedelerimiz tüm zorluklara rağmen göğüs gererek buradan kaçmadılar. Biz de bu kaçanların geri gelmeleri için gerekenlerin yapılmasına çalışıyoruz" dedi.

Vatandaşlar ise karardan çok memnun olduklarını belirtiyorlar. Posoflular, Ulgar Dağı Tüneli'nin de tamamlanması ile serhat ilçe Posof'un yeniden eski günlerine kavuşacağını dile getirdiler.

Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ise doğalgaz kararının alındığını ancak alt yapı sistemlerinin yetersiz olduğu için biraz zaman alacağını belirtti. Su ve kanalizasyon sistemlerinin tamamen değişeceğini ve ilçe halkının en kısa sürede doğalgaz kullanmaya başlayacağını dile getirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halil İbrahim Ataman - Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Mahmut Demirkol:

en kısa zaman kaç asırdır?.ulgara tünel posofa doğalgaz artık neticelensin..vekilimiz bu kadar yetkisizmi?

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title