Haberler

Muğla - Ortaca'da 20'inci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali Başladı

Ortaca'da 20'inci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.

Ortaca'da 20'inci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı. CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, CHP'li Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, CHP'li Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar kortej yürüyüşüne katıldı. Bando eşliğinde Ortaca Belediyesi önünden başlayan bir kilometrelik yürüyüş, panayır alanında son buldu. Korteje; motosiklet ve bisikletliler de katıldı. Yürüyüşün ardından konuşma yapan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, "Festivallerin yöre insanını ortak bir noktada buluşturmak, yöredeki ortak kültürel, tarımsal ve sosyal değerleri öne plana çıkarmak için yapılıyor. Festival normalde haziran ayında yapılacaktı. Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle bu aya çektik. 2'inci gün Dalaman Atatürk Köprüsü'nde bir şenlik düzenleyeceğiz. 19 Mayıs'ta gençlerimiz de eğlensin istedik. Onlara yönelik bir grup getirdik. 21-23 Mayıs'ta 113 takım ve 339 aracın katılacağı Allgeau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi ve klasik otomobil geçişi yapılacak. Ben festivalin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi. Kaymakam Yılmaz, "Tarım ve turizmin ülke için çok önemli kalemler. Festival aynı zamanda gurbetteki insanlarımızı, hemşerilerimizi bir araya getiren, birleşme ve kaynaşmanın en önemli unsurlardan bir tanesi. Festivalin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder şeker tadında geçmesini temenni ederim" dedi. Konuşmaların ardından festivale katılanlar, yöresel ürünlerin sergilendiği stantları gezdi. Festival, 24 Mayıs'ta sona erecek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hasan Karaçelik Hüseyin Yılmaz Dalaman Muğla Politika Güncel Haberler

Tehdit, yasak aşk, rüşvet! Kadın hakimle ilgili skandal iddialar

Tehdit, yasak aşk, rüşvet! Kadın hakimle ilgili skandal iddialar

17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli

17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli

Benzin ve motorine okkalı zam

Benzin ve motorine okkalı zam

Hizbullah'tan İsrail saldırılarına misilleme! Askerlerin toplanma alanını vurdular

Hizbullah'tan İsrail saldırılarına misilleme! Askerlerin toplanma alanını vurdular

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title