Haberler

Köylüleri Binali Yıldırım'ı Anlattı: Topraktan Yol, Pancardan Araba Yapardı

Güncelleme:

Binali Yıldırım'ın doğup ilkokul bitene kadar yaşadığı Kayı köyünün sakinleri, yeni Başbakan'la ilgili bilinmeyen detayları basınla paylaştı.

Ak Parti'de genel başkan adayı olarak ismi açıklanan Binali Yıldırım'ın memleketi Erzincan heyecanlı. Artık her caddede, her sokakta "Başbakan'ımız, gururumuz" pankartları görülüyor. Ancak en büyük gururu yaşayan yer ise Yıldırım'ın köyü; Kayı.

"FIRSAT BULDUKÇA GELİR"

İlkokul bitene kadar Kayı Köyü'nde kalmış Binali Yıldırım. Sonrasında, eğitim hayatı için dedesinin desteği ile köyden ayrılmış. "Ama buraları hiç unutmadı, fırsat buldukça hep gelir" diyor Kayı Köyü sakinleri.

"HEP KİTAP OKURDU"

Mehmet Şerif Yıldırım, Binali Yıldırım'ın akrabası. "Amca çocuklarıyız, daha doğrusu torunlarıyız" diyor. Binali Yıldırım'ın kırları çok sevdiğini belirten Şerif Yıldırım, "Okumayı da çok severdi, hiç boş kalmazdı. Boş zamanı var ise hemen kitap alırdı eline. Dedesi rahmetli Bekir Amcam ona okumada çok destek verdi. O okuttu" ifadesini kullanıyor.

"SORUYU BİR TEK O BİLDİ"

Behçet Haberdar, emekli öğretmen. İstanbul'da liseyi bitirdikten sonra köyüne geri dönmüş. Bir gün yolda 7-8 çocuk görmüş. İçlerinde Binali Yıldırım da varmış. Behçet Haberdar gerisini şöyle anlatıyor: "Çocuklara 'Okuyor musunuz?' diye sordum. 'Evet' dediler. '1 metreküpte kaç desimetreküp var?' diye sordum. Arkadaşları birer birer geri çekildi. Binali Bey öne çıktı ve 'Bin desimetre' dedi. O zamandan belliydi. Çok zekiydi."

"YOL YAPMASINDAN BELLİYDİ"

Aynı dönemde ilkokulu okuyan Ahmet Ekinci de Yıldırım'ın çok çalışkan olduğunu söylüyor. Ekinci oynadıkları oyunları şöyle aktarıyor: "Suşehri tarafından pancar arabaları geçerdi. Biz o arabalar Çobanlı rampasından çıkarken arkasından pancarları alırdık. Onlardan oyuncak arabalar yapardık. Binali Yıldırım topraktan yollar yapardı ve orada oynardık. Çocuktuk işte. O zamandan yollar yapmasından belliydi bugün demek ki."(Kaynak: Habertürk)

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Mehmet Şerif Yıldırım Binali Yıldırım Erzincan AK Parti Politika Güncel Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

500

Yorumlar (17)

CCCP:

Ammada abartıyorsunuz. Bende çocukken herkes gibi bu oyunları yaptık, şimdi yeni ulaştırma bakanı benmi olacağım?

31
0
yanıtYanıtla
Alparslan Han:

Haha Cekemiyolar Akp sorunsuz sekilde kac Basbakan degistirdi siz kudurun kendi icinizde Koltuk sevdali Baslarinizla . Ne Ahmet Ne Ali nede baska biri Erdogan oldukca köydeki cobani koysak sizi güder chp liler hdp liler, pkk , gevurlar vs. . . . . sizi yönetmeye zeki insan gerekmiyo zaten bizi Erdogan sizi Ahmetler, BinAliler yönetir sizin ekmeginizi suyunuzu gerektiginde kurbanda bicaginizi veririzbiz. aaaaaaa unuttum kurbanda domuz kesmek haramdi

2
16
yanıtYanıtla
Murat:

Yahu bu ülkeyi neden hep belli bir yaşın üzerindeki insanlar yönetiyor. Meclise bakıyorum ? 60 yaş ve üzeri. AR-GE desen sıfır. Birazda ar-ge yeteneğine sahip teknolojiye hakim gençlere bırakın bakanlıkları. Üretim yok. Bir tane uçak helikopter üretmeyle üretim yaptık diyorlar. Seri üretim yok. Unutuluyor sonra.

12
3
yanıtYanıtla
AKEPE BİTİRDİN MEMLEKETİ.:

BOŞBAKAN OLDUYA ARTIKIN OLAĞANÜSTÜ !!MEZİYETLERİ ÇIKAR ORTAYA

11
0
yanıtYanıtla
OF AMAN:

ÇOOK BECERİKLİYMİŞ DAHA 30 YAŞINDAKİ OĞLUNA 30 GEMİÇİK YAPMIŞ

6
3
yanıtYanıtla
Anlamak isterimMobil-IOS:

Kumar masaları yaparmiş

8
0
yanıtYanıtla
deli yaşar:

oğlunada çam ağacında gemiler yapmış tersaneler işi bıraksın başbakandan maliyeti olmayan gemicikler yapmanın püf noktasını öğrensin

8
0
yanıtYanıtla
bin ali...in ali...:

bu millet harbi kokain çekiyor. . . yahu atı alan üsküdarı geçiyor. . size ne oluyo ezik açlar. . . anlamadık gitti. . . adamın 30 yaşında oğlu kızı milyar dolarlarla ounuyor. . . tövbe tövbe. . . .

4
2
yanıtYanıtla
gemi:

kağıttan da gemi yaparmış. . . . .

3
2
yanıtYanıtla
turk:

duşuk porofılı sende bır cacık olmaz sarayın bıatcısı

3
2
yanıtYanıtla
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title