Haberler

Kılıçdaroğlu'dan Ümit Kaftancıoğlu İçin Anma Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ümit Kaftancıoğlu'nu anma toplantısına gönderdiği mesajda, "Eğitimin çağdaşlıktan uzaklaştırıldığı, yoksulun çocuğuna üst eğitim yollarının kapatıldığı, eğitimci, gazeteci, yazar Kaftancıoğlu'nun bir dönem"...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ümit Kaftancıoğlu'nu anma toplantısına gönderdiği mesajda, "Eğitimin çağdaşlıktan uzaklaştırıldığı, yoksulun çocuğuna üst eğitim yollarının kapatıldığı, eğitimci, gazeteci, yazar Kaftancıoğlu'nun bir dönem görev yaptığı TRT'nin, iktidarın yayın organına dönüştürüldüğü günümüzde, hepimizin el ele, omuz omuza vererek, sorumluluklarımızın gereğini yapacağımıza içtenlikle inanıyorum" dedi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ümit Kaftancıoğlu'nu anma toplantısına gönderdiği mesajda, "Eğitimin çağdaşlıktan uzaklaştırıldığı, yoksulun çocuğuna üst eğitim yollarının kapatıldığı, eğitimci, gazeteci, yazar Kaftancıoğlu'nun bir dönem görev yaptığı TRT'nin, iktidarın yayın organına dönüştürüldüğü günümüzde, hepimizin el ele, omuz omuza vererek, sorumluluklarımızın gereğini yapacağımıza içtenlikle inanıyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 32 yıl önce öldürülen TRT prodüktörü, gazeteci-yazar Ümit Kaftancıoğlu'nu anma ve ödül törenine bir mesaj gönderdi.

Ümit Kaftancıoğlu'nun 11 Nisan 1980'de karanlık odaklar ve onların tetikçileri tarafından katledildiğini ifade eden CHP Genel Başkanı, mesajında şöyle dedi:

"Aradan 32 yıl geçti. Kaftancıoğlu aramızda yok, ama biliyoruz ki Ümit Kaftancıoğlu'nu anmak, onun öykülerini paylaşmak, demokrasi, Cumhuriyet ve Cumhuriyetin kazanımlarını korumak için bir araya gelmemiz, Kaftancıoğlu'nun yaşattığı umutların büyüdüğünü, ektiği tohumların yeşermeye başladığını göstermektedir. Bugün üzüntülü ama gururla andığımız Ümit Kaftancıoğlu'nun bir eğitimci olması da, çocuk kızlarımızın gelin, erkek çocuklarımızın da çırak çıkarılmak istendiği bu süreçte sorumluluğumuzu artırmaktadır. Eğitimin çağdaşlıktan uzaklaştırıldığı, yoksulun çocuğuna üst eğitim yollarının kapatıldığı, eğitimci, gazeteci, yazar Kaftancıoğlu'nun bir dönem görev yaptığı TRT'nin, iktidarın yayın organına dönüştürüldüğü günümüzde, hepimizin el ele, omuz omuza vererek, sorumluluklarımızın gereğini yapacağımıza içtenlikle inanıyorum. Bu duygularla, başta Kaftancıoğlu ailesi olmak üzere, Kaftancıoğlu'nu anmak için toplantı düzenleyenleri, bugün öyküleriyle ödül alacakları, ödülleri verecek olanları, katılımcıları ve konuklarınızı kutluyor, saygılar, sevgiler sunuyorum." - Ankara

Kaynak: ANKA / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Ümit Kaftancıoğlu Politika Güncel Haberler

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek 'Koltuk' muhabbeti

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek "Koltuk" muhabbeti

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Bakmadan Geçme

Aydın bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bitlis bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Artvin bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bingöl bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Ardahan bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bilecik bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Tokat bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Antalya bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Ankara bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bayburt bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Tekirdağ bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Amasya bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Fame Beach nerede, nasıl gidilir? Aksaray bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Kalem Adası nerede, nasıl gidilir?
AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title