Kalktığı Rektörlük Koltuğundan Pis Kokular Geliyor! - Haberler
Haberi Paylaş

Kalktığı Rektörlük Koltuğundan Pis Kokular Geliyor!

Temsilci - Güncel
Kalktığı Rektörlük Koltuğundan Pis Kokular Geliyor!

AK Parti'den milletvekili olabilmek için iki dönemini tamamladığı rektörlükten istifa eden İbrahim Halil Mutlu hakkında belgeler ortaya çıktı.

Mutlu'nun Koltuğundan Pis Kokular Geliyor Yazı Dizisi -I-
Harran Üniversitesi'nde 2007'den bu yana rektörlük yapan İbrahim Halil Mutlu'nun AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından hakkında peş peşe usulsüzlük, ihmal ve görevi kötüye kullandığı yönünde iddialar gelmeye başladı. İddiaların en önemli bölümünü ise 18 yıldır bir türlü bitirilemeyen Osmanbey kampüsündeki 600 yataklı hastane inşaatı oluşturuyor. Devletin milyonlarca liralık zarara uğratılmasının yanı sıra hastanenin geç bitirilmesine sebep olması, paralel yapı ile ilişkileri, İslami hassasiyeti olanlar ve Milli Görüşçülere karşı kini… Hepsi bu yazı dizisinde…

KOLTUKTAN KALKINCA PİS KOKULAR GELMEYE BAŞLADI

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu'nun istifa ederek politikaya girmesinin hemen ardından adeta kirli çamaşırları orta döküldü. Üniversitelerin özerk yapısından ve rektörlerin istediği gibi hareket etmesinden kaynaklanan sorun nedeniyle bugüne kadar kimse rektör hakkında konuşamamış, yaptığı usulsüzlükleri ve haksızlıkları deşifre edememişti. İkinci dönem rektörlük yaptığı esnada görev süresi dolmak üzereyken 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde AK Parti'den Şanlıurfa milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etmesinden sonra kalktığı koltuktan pis kokular gelmeye başladı. Mutlu hakkında çok çarpıcı iddialar ortaya atılıyor.

SEVMEDİĞİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER KENDİSİNİ HEP YÜKSEĞE TAŞIDI

Gazete İpekyol'un elde ettiği belgelerde çok sayıda usulsüzlük, ihmal ve çeşitli şaibeler olduğu anlaşıldı. Mutlu, rektörlük yaptığı birinci dönem içerisinde başta Milli Görüşçü ve Erbakan hocayı sevenler olmak üzere öğretim görevlileri, daire başkanları ve personelleri inancından ve görüşünden dolayı fişlemiş buna rağmen ikinci dönem yine Milli Görüşçüler tarafından rektör seçilmesini sağlamıştı. Üçüncü dönemde ise tekrar rektör seçilemeyeceğinden bu kez daha da ileri giderek, Milli Görüş çizgisinden gelen AK Parti'den milletvekili olabilmek için aday adayı oldu. Oysa AK Parti'nin iktidar olduğu ancak "muktedir" olamadığı 2007 ve 2008'li yıllarda ulusalcıların ve askerlerin AK Parti'yi devireceğine olan inancını bazı bürokratları ile bizzat paylaşmıştı. Bu esnada girdiği tartışmalarda "Ergenekoncu" olmakla suçlanmasına rağmen iktidarın kalıcı olmadığını da düşündüğünden olsa gerek o dönemde bu isimlendirmeye aldırış etmedi.

İLK SEZER, İKİNCİ GÜL SEÇTİ, ŞİMDİ VEKİLLİK BEKLİYOR

Üniversitelerde başörtüsü yasağını diri tutmak için sonuna kadar çırpınan rektörlerden olduğunu, en azından kampüslerin her tarafında kaç yıl öncesine kadar "başörtülüler giremez" yazısını astırdığını gören herkes bilir. Öğrenci ve öğretim görevlilerine inançları veya siyasi düşüncelerinden dolayı düşman olduğu halde, AK Parti Şanlıurfa milletvekillerinin de büyük bölümünün desteğini alarak ikinci dönem rektör seçilmişti. Ülke genelinde bir önceki Cumhurbaşkanı Sezer'in seçtiği rektörleri bir daha seçmeyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mutlu'yu ikinci kez rektör olarak belirlemişti. Bu durum AK Parti'nin büyük bir çelişkisi olarak dururken, her dönem güçlüden yana olmanın meyvesini almaya devam eden Mutlu, bu kez Meclis'e girmenin yollarını arıyor.

MUTLU'NUN KOLTUĞUNDAN PİS KOKULAR GELİYOR YAZI DİZİSİ -II-

Harran Üniversitesi'nde sekiz yıldır rektörlük yapan Mutlu, 1998'den beri devam eden hastane inşaatını da seçim öncesi aday adaylığı lehinde kullanmak istedi. Ancak daha önce yaptığı hatalar nedeniyle bir türlü hastane hizmete açılamadı. Zira Mutlu'nun en büyük usulsüzlük ve kusuru Osmanbey Kampüsündeki 600 yataklı hastane inşaatı hakkında.
Okuyunca herkesi hayrete düşürecek Mutlu'nun Şanlıurfa'ya ihaneti ve usulsüzlükleri yarın Gazete İpekyol'da…

Temsilci / Güncel

Harran Üniversitesi İbrahim Halil Mutlu Şanlıurfa Ak Parti Yerel Güncel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

RimobilWeb@haberler.com:

Mutlunun doneminde yapi isleri daire baskanligi yapmis kisiler yosuzlugun kara kutusudur. Ise bu kara kutulardan baslanirsa hersey corap sokugu gibi gelecek. Cok yolsuzluk var cok. Mutlu ve ekibi toplu intiharda bulunurlarsa sasmayin. Mahkeme koridorlari emniyet gozaltilar bunlar dayanamaz bunlara. Rahatliga alismislar.

Üniversitesini seven bir çalışan.mobilWeb@haberler.com:

Haksızlığa yürek çatmanın hiçbir şekilde değer bulmadığı bir düzende. Taçlandırılan gösterilere bakınca anlıyoruz ki, değerli olan her şey hükmünü yitirmişi yada Üniversitenin kurtarılacak bir yanı kalmadığını mı öğrendik, yoksa hiç bir şey söylemeyip Acı gerçeklere saygılı olmak mı düşüyor bize bütün küçük düşünen adamcıklar gibi...

mahmut tokgözmobilWeb@haberler.com:

arkadaşlar benim düşüncem bu yazıyı yazan kalemler satın alınmadığı için yazmıştır, kendilerine bir menfeat gösterilmeyen insanların çığlığıdır.en azından ben öyle düşünüyorum varsa bir belge buyrun mahkemeler bağımsızdır yargıya başvurun çamur atıp iz beklemeyin çok üzücü şeyler bunlar :

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.
title