Haberler

İran'da Düşen Jette Cenazesine Ulaşılamayan Kaptan Pilot İçin Farklı Senaryolar Ortaya Atıldı

Güncelleme:

İran'da 11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazasında, Kaptan Pilot Beril Gebeş'in cenazesine hala ulaşılamadı. Gebeş'in jetin camından atladığı, cesedinin yandığı veya hiç uçağa binmediği gibi senaryolar ortaya atıldı.

BAE'den İstanbul'a gelmek için yola çıkan Başaran Holdinge ait jet İran'da düşmüştü. Jette bulunan 11 kişi hayatını kaybederken, jetin kaptan pilotu Beril Gebeş'in cenazesine hala ulaşılamadı. Kaptan pilotun akıbeti hakkında somut bir bilgi bulunmayınca farklı senaryolar konuşulmaya başlandı.

DNA SONUÇLARINDA KAPTAN PİLOT'UN İZİNE RASTLANMADI

11 Mart'ta Şarika'dan kalktıktan sonra İran hava sahası üzerine gelindiğinde henüz belirlenemeyen bir sebeple düşen Başaran Holding'e ait uçağın kaptanı Beril Gebeş'ten o günden beri bir iz yok. 11 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasından bir gün sonra, uçakta bulunan iş insanı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ve 7 arkadaşıyla birlikte ikinci pilot Melike Kuvvet ve kabin memuru Eda Uslu'nun cenazelerine ulaşıldı. Ancak olay yerinden toplanan örneklerin DNA sonuçlarında 11 kişi yerine 10 kişiye ait cenaze bulundu. Ailelerden alınan DNA örnekleri ile karşılaştırmalar sonucunda bulunan cenazeler arasında kaptan pilot Beril Gebeş'in olmadığı anlaşıldı.

CENAZELERİN GELDİĞİ UÇAKTAN BERİL GEBEŞ'İN CENAZESİ ÇIKMADI

Cenazeler Türkiye'den gönderilen Casa tipi uçakla İstanbul'a getirilirken pilot Gebeş'in babası gelen uçakta kızının cenazesinin olup olmadığını sordu ancak indirilen cenazeler arasında kızına ait cenaze yoktu.

CAMDAN FIRLAMIŞ OLMA İHTİMALİ VAR

Airport haber ise yaşanan bu gelişmenin ardından ilk akla gelen ihtimalleri haberleştirdi.

Airport'un haberine göre kaza sonrası olay yerinde ve çevresinde yapılan incelemelerde Beril Gebeş'e ait hiçbir bulgu elde edilemezken ilk olarak akıllara kaptan pilotun havada kırılan camdan fırlamış olma ihtimali geldi. Beril Gebeş'in uçak henüz havadayken kırılan camdan fırlayarak kaza noktasından çok uzakta farklı bir noktada bulunma ihtimali de değerlendirilirken buna benzer bir olay yıllar önce yaşanmıştı.

1990 YILINDA CAMDAN FIRLAMA OLAYI YAŞANDI

1990 yılında 87 yolcusu ile İngiltere'den İspanya'ya giden British Airways'e ait 5390 sefer sayılı Bac one Eleven tipi uçağın uçuş sırasında sol kokpit camı kırılmış, kokpitten dışarı fırlayan pilotu uçuş ekibi ayaklarından yakalayarak uzunca süre sıkıca tutmuştu. Pilotun bacakların uçağın kumandalarına baskı yaptığı için uçağı indirmekte bir hayli zorlanan ikinci pilot, hem uçaktaki yolcuların hem de uçuş ekibinin hayatta kalmasını sağlamıştı.

KAPTAN PİLOT'UN YANMIŞ OLMA İHTİMALİ BULUNUYOR

İran basınında Gebeş'e ilişkin bir diğer iddia ise cenazenin tamamen yanmış olma ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor. Binlerce metre yüksekten hızla yere düşen uçağın burun kısmında oluşan yüksek ısının kaptan pilotun olduğu bölümde yoğunlaşması sonrası pilot Gebeş'in cenazesinin tamamen erimesine yol açtığı konuşulurken DNA için örnek bulunamaması da buna bağlanıyor.

UÇAĞA BİNMEMİŞ OLMA İHTİMALİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Son olarak Beril Gebeş'in o uçağa hiç binmediği şeklinde inandırıcılıktan uzak görünen bir başka senaryo var. Ancak bu senaryonun gerçekleşme ihtimali imkansıza yakın görünüyor.

BERİL GEBEŞ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Bu arada Beril Gebeş'in akıbetine ilişkin şirketten de herhangi bir bilgi paylaşılmadı. MC Havacılık'ın İran'dan gelecek haberleri beklediği ve şu ana kadar kendilerine herhangi bir bilgi verilmediği öğrenildi.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Hüseyin Başaran Eda Uslu Türkiye İran 3. Sayfa Güncel Haberler

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

İsrail askerleri skandallara doymuyor! Yaralı Filistinliyi aracın önüne bağlayıp kalkan yaptılar

İsrail askerleri skandallara doymuyor! Yaralı Filistinliyi aracın önüne bağlayıp kalkan yaptılar

500

Yorumlar (4)

Baştan bi daha oku Metin:

Sadece başlık yazısını okuyup yorum yapan Metin, yakalandın. Haberi okursan fırladığından bahsettiklerini göreceksin. Hadi bi daha dene şimdi.

7
0
yanıtYanıtla
Metin:

Jetin camından mı atlamış? O irtifada o camı açabilecek bir babayiğit varsa zaten jet kafasına düştüyse bile ölmemiştir.

0
4
yanıtYanıtla
hopalı:

alooooooooooooooo burası dünya metiiiiiiiiin uyan hangi gezegendesin

yanıt0
yanıt0
KAAN:

FETÖCÜLERİN ÇALDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM ZİRA BU FETÖCÜLERDEN HERŞEY BEKLENİR

1
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title