Haberler

Evi Yanan Aile Barakadan Kurtuldu

Muğla'nın Ortaca İlçe Kaymakamlığı, evlerinin 68 gün önce yanması üzerine barakada kalmaya başlayan dört kişilik Bülbül Ailesi'ne sahip çıktı.

Muğla'nın Ortaca İlçe Kaymakamlığı, evlerinin 68 gün önce yanması üzerine barakada kalmaya başlayan dört kişilik Bülbül Ailesi'ne sahip çıktı. Kaymakamlık, aile için bir ev kiralayarak, gerekli olan eşyaları aldı.

Tarım işçisi 56 şaxıhrami Emine Bülbül'ün, 17- 20 yaşındaki 3 çocuğu ile birlikte oturduğu Karaburun Mahallesi, 548 Sokak'taki tek katlı müstakil evinde, geçen 25 Aralık'ta elektrik devresinin kısa devre yapması sonucu yangın çıktı. Yangın, kısa sürede tüm evi sardı. Sevk edilen itfaiye yangını söndürürken, ev tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi. 3 çocuğu ile açıkta kalan Bülbül, yanan evlerinin bahçesine yaptığı naylon barakada yaşamaya başladı. Soğuk ve yağışlı havaların da başlamasıyla zor durumda kalan Bülbül Ailesi'nin yürek yakan durumunun yerel ve ulusal basında haber olarak yer almasının ardından Kaymakamlık harekete geçti.

Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Karaburun Mahallesi Muhtarı Mehmet Orhan ile Bülbül Ailesi'ni kaldıkları barakada 20 gün önce ziyaret etti. Bülbül Ailesi'nin içinde bulunduğu zor koşulları yerinde gören Kaymakam Yılmaz, ihtiyaçlarını tespit edip, yardım elini uzattı. Aileye bir süre önce, aynı mahallede bir ev kiralanıp, gerekli eşyaları alındı, 6 aylık kiraları ödendi.

Tekrar sıcak bir yuvaya kavuşmanın mutlluğunu yaşadıklarını belirten Emine Bülbül, şöyle dedi:

"Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Evimizi yandıktan sonra, barakada kaldığımız dönemde, komşularımızdan da çok büyük destek gördük. Evlerinde kaynayan çorbadan ve yemeklerden bizlere de getirip, sahip çıktılar. Şimdi, tek isteğimiz yanan evimizin yerine yenisini yapmak."

Kaymakam Yılmaz ise, evi yanan Bülbül Ailesi'nin barakada yaşamalarına göz yumamayacaklarını anlatırken, "Şimdilik ailemizi bir eve yerleştirdik. Gerekli tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Evlerinin yapılması için de girişimlerde bulunduk. En kısa sürede ailenin yanan evlerinin yerine yeni bir ev yapılması için çalışacağız" diye konuştu.

Muhtar Mehmet Orhan da Bülbül Ailesi'nin yanan evinin yeniden yapılması için hayırsever işadamlarından destek beklediklerini söyledi. - Ortacamuğla

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Yılmaz Karaburun Ortaca Muğla Politika Güncel Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title