Haberi Paylaş

Dışişleri Bakanlığında Atamalar

Güncel Haberler

Dışişleri Bakanlığında Atamalar

Dışişleri Bakanlığı Mensuplarına Ait Bazı Atama Kararları Resmi Gazetede Yayımlandı.

Dışişleri Bakanlığı mensuplarına ait bazı atama kararları resmi gazetede yayımlandı.

Buna göre, Rusya Federasyonu nezdindeki Türkiye Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent, Kazakistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi H. Taner Seben ve Güney Afrika Cumhuriyeti nezdindeki Türkiye Büyükelçisi Ferhat Ataman merkeze atandı.

Hindistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi Halil Akıncı, Rusya Federasyonu nezdindeki Büyükelçi olarak atanırken, elçi ve müstakil daire başkanı Mehmet Levent Bilman Hindistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi olarak atandı.

Atama kararları kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri nezdindeki Türkiye Büyükelçisi görevini sürdüren Selim Karaosmanoğlu, İran İslam Cumhuriyeti nezdindeki Türkiye Büyükelçisi; Türkmenistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi görevini sürdüren Hakkı Akil, Birleşik Arap Emirlikleri nezdinde Türkiye Büyükelçisi; elçi ve genel müdür yardımcılığı görevini sürdüren Hüseyin Avni Bıçaklı, Türkmenistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi ve halen elçi ve genel müdür yardımcılığı görevini sürdüren Atilla Günay da Kazakistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi olarak atandı.

Karara göre, halen Etiyopya nezdindeki Türkiye Büyükelçiliği görevini sürdüren Can Altan, Güney Afrika Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Büyükelçisi; elçi ve genel müdür yardımcılığı görevini sürdüren Ali Rıza Çolak, Etiyopya nezdinde Türkiye Büyükelçisi ve halen elçi ve genel müdür yardımcı olan Ahmet Asım Arar, Moğolistan nezdindeki Türkiye Büyükelçisi olarak atandı.

Kaynak: AA / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title