Haberi Paylaş
Dha Yurt Bülteni-7

Dha Yurt Bülteni-7

Güncel Haberler

1)KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA SAHURDA GERGİNLİKAYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, üniversite öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunun kantinini işleten 40 yaşındaki Ö.A.'nin (Özcan Akay), sahurda tartıştığı bir grup kız öğrencinin üzerine yürüdüğü ileri sürüldü.

1)KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA SAHURDA GERGİNLİK

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, üniversite öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunun kantinini işleten 40 yaşındaki Ö.A.'nin (Özcan Akay), sahurda tartıştığı bir grup kız öğrencinin üzerine yürüdüğü ileri sürüldü. Yaşananlar yurtta kalan diğer öğrenciler tarafından cep telefonuyla görüntülenirken, olay sırasında elinde bıçak da bulunduğu idida edilen Ö.A. ile tartıştığı öğrenciler polisteki ifadelerinde birbirinden şikayetçi olmadı.

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi'nde öğrenim gören kız öğrencilerin kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtta bir grup öğrenci bugün saat 03.00 sıralarında sahura kalktı. Ancak, yiyecek bir şeyleri olmayan öğrenciler, yurdun kantinini işleten Ö.A.'yı arayıp, kantini açmasını istedi. Eşi Z.A. (Zeliha Akay) ile yurda gelerek kantini açan Ö.A. ile kız öğrenciler H.Ö. (Hacer Özer) ve K.T. (Kübra Temel) arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın uzaması üzerine Ö.A., iddiaya göre, iki kız öğrenci ile yanlarındaki arkadaşlarının üzerine yürüdü. Elinde bıçak bulunduğu da iddia edilen Ö.A.'dan korkan kız öğrenciler, panikle kaçarken o anlar yurtta kalan diğer öğrenciler tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Olayın ardından iki kız öğrenci polisi arayıp, yardım istedi. İhbar üzerine yurda gelen polis, H: Ö. ve K.T. ile kantinci Ö.A.'yı polis merkezine götürüp, ifadelerine başvurdu. Birbirinden şikayetçi olmayan taraflar ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Yaşananların ardından yurtta kalan kız öğrenciler, sosyal medyada yaşanan gergin anları kınadıkları paylaşımlarda bulundu.

Görüntü Dökümü

------------------------

-Olay anı cep telefonu görüntüsü

Haber: Burhan CEYHAN / KUŞADASI (Aydın),

=======================================================

2)DESTİCİ: "YARGIYA OLAN GÜVEN YÜZDE 30'UN ALTINA DÜŞTÜ"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Yargıya güvenin azaldığını öne süren Destici, "Aynı fiiller işlemiş iki insandan biri hapiste biri dışarıda olmaması lazım. Dayısı, parası olanın, siyasi iktidara yakın olanın dışarıda, aynı fiili işlemiş fakir, kimsesiz olanların içerde olduğu bir sürecin yaşanmaması lazım" diye konuştu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dün hayatını kaybeden BBP'nin kurucularından Ahmet Er'in Manisa Akhisar'da kılınacak cenaze namazına katılmak üzere İzmir'e geldi. Akhisar'a geçmeden önce BBP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Mustafa Destici, ülke gündemini değerlendirdi. Terör örgütü PKK'nın kış aylarının geride kalmasıyla eylemlerini artırdığını söyleyen Destici, geçmiş dönemlerde PKK ile mücadelede eksiklikler, hatalar olduğunu, dönem dönem ciddi mücadeleler verildiği gibi mücadele edilmediği dönemlerin de bulunduğunu ifade etti. BBP'nin PKK'nın tüm unsurlarına karşı verilen topyekun mücadeleye destek verdiklerini belirten Destici, "Topyekun mücadeleden kastımız, PKK sadece dağdaki terörist değil, aynı zamanda belediyelere çöreklenmiş, sivil topum örgütleri kurmuşlar, meclisteki uzantıları, siyasetteki uzantıları, finans kaynakları, dış desteği. Bunlara karşı topyekun mücadele edilirse ancak o zaman PKK bitirilir demiştik. Şu anda bu yapılıyor. Belediyelere  kayyumlar atandı. Bize gelen bilgiler ne kadar isabetli bir karar olduğunu gösteriyor. Dün gece itibarıyla Diyarbakır merkezli PKK'ya karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Bu operasyonun da çok başarılı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

"İL SAYISI 101 OLSUN"

BBP olarak Yüksekova ve Cizre'nin il yapılmasına karşı olmadıklarını, il yapılmalarını desteklediklerini vurgulayan Destici, "BBP olarak bir ilçeye ayrıcalık yapmıyoruz, il olmayı bekleyen ilçelerimiz var, Polatlı, Nazilli, Suşehri, Yüksekova, Cizre, Alanya gibi. Bu ilçelerimizin tamamının il yapılmasını arzu ediyoruz. İl sayısının 101'e çıkarılmasını arzu ediyoruz. İyi bir etüt çalışması yapılsın ve il sayısı 101 olsun, adı geçen ilçelerin tamamı il yapılsın. Ama özelde şahsen Hakkari'nin ilçeye çevrilerek Yüksekova'nın, ya da Şırnak'ın il hakkını kaybederek Cizre'nin il yapılmasına gönlüm razı değil. Hem Hakkari ve Şırnak il statülerini muhafaza etsin, aynı zamanda Yüksekova ve Cizre de il yapılsın. Verilmiş hakkın doğru olmadığını düşünüyorum. PKK'nın işine gelir. Zaten işsizliğin hat safhada olduğu, eğitim ve gelir düzeyinin düşük olduğu illerimiz, dolayısıyla PKK bu konuyu istismar edecektir" dedi.

"UYUM YASALARI GERİDE BEKLİYOR"

Destici 16 Nisan'daki halk oylamasında bir sistem değişikliğinin oylandığını, BBP'nin de desteğiyle 'evet' çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

"Evet oyu çıktı iş bitmedi. Şimdi bununla ilgili uyum yasaları var. Bunların bir an önce yapılıp, tamamlanıp artık Türkiye'nin yeni sistemle yönetilmeye başlanması gerekiyor. Bunun adımları atıldı HSK üyeleri yeni sisteme göre seçildi, Sayın Cumhurbaşkanı eski partisine yeniden üye oldu ve genel başkan oldu. Allah hayırlı ve mübarek etsin kendisi ve camiası için. Ama esas uyum yasaları geride bekliyor. Bir an önce yapılması lazım."

Uyum yasalarının toplumun tüm kesimlerinin görüşü alınarak, bir mutabakatla hazırlanırsa referandum sürecinde yaşanan kamplaşma, ayrışma ve gerilimin ortadan kaldırılmış olacağını söyleyen Destici, seçim kanunu ve siyasi partiler  yasasında yapılacak değişikliklerle seçim barajının kaldırılması, ön seçim getirilmesi ve seçim iş birliklerinin önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti.

"YARGIYA GÜVEN YÜZDE 30'UN ALTINDA"

Yargının tarafsızlığının garanti altına alınması gerektiğine dikkat çeken Destici, "Yargıya olan güven yüzde 30'un altına düştü. Bu güveninin yukarı çekilmesi için hamleler yapılmalı. Bunların başında da sistem değişikliğindeki yargı maddeleriyle ilgili uyum yasalarının ivedilikle çıkartılmalı, yargının tarafsızlığını, bağımsızlığını garanti altına alacak, millette de o inancı yerleştirecek yasal değişiklikler yapılmalı. Bu milletin kültüründe,  inancında var, ne diyordu Anadoluda insanlar, 'şeriatın kestiği parmak acımaz.' Anlamı ne hukuk yanlış karar vermez, taraflı davranmaz. Birlerinden talimat alarak iş görmez. Doğru karar verir bize de razı olmak, boyun eğmek düşer. O güvenin tekrar sağlanması lazım. Aynı fiiller işlemiş iki insandan biri hapiste biri dışarıda olmaması lazım. Dayısı, parası olanın, siyasi iktidara yakın olanın dışarda, aynı fiili işlemiş fakir, kimsesiz olanların içerde olduğu bir sürecin yaşanmaması lazım."

Görüntü Dökümü

------------------------

Mustafa Destici'nin açıklaması

Genel ve detay görüntüler

Haber: Timur TARLIĞ - Kamera: Yasin TİNBEK / İZMİR,

======================================================

3)BEDRİ KORAMAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman, ikinci ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı. Karikatüristin yaşamından kesitler ve anıların paylaşıldığı etkinlikte konuşan eşi Nil Koraman, "Bedri benim arkadaşım, eşim, hayatım, çocuğum her şeyimdi. Tam 47 yıl mutlu ve huzurlu bir hayat geçirdik. Ama Bodrumluların da Bedri ağabeyiydi. O'nu unutmayanlara anılarını yaşatanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Bodrum'un Torba Mahallesi'ndeki Abdi İpekçi sitesinde eşi Nil Koraman ile birlikte yaşarken 30 Mayıs 2015'te, 87 yaşında yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman, 2'inci ölüm yıldönümünde, Torba Mahallesi'ndeki mezarı başında anıldı. Bugün saat 11.00'de düzenlenen anma törenine; eşi Nil Koraman, Abdi İpekçi'nin eşi Sibel İpekçi, emekli orgeneral Çetin Doğan, Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun, sanatçı Fedon, eski manken ve Türkiye güzellerinden Bilun Dohmen, Torba Muhtarı Suat Kaya, tiyatro sanatçısı Çiğdem Sururi'nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi katıldı.

BEŞİKTAŞ BAYRAĞI KONULDU

Çiçeklekle donatılan Koraman'ın mezarına Beşiktaş bayrağı serildi. Ardından dualar okundu. Anma etkinliğine katılanlar Koraman ile yaşadıklarını paylaşımları anlattı. Konuşanlardan Mehmet Tosun, "Onun karikatürleri ve esprileriyle büyüdük. Bedri ağabeyi ölümünden beş yıl önce tanımakla büyük onur ve gurur duydum. Cumhuriyet tarihiyle aynı anda doğdu. Cumhuriyet çok önemli bir değerini kaybetti. Onun üç çizgiyle anlattığını, bizler kitap yazsak anlatmak mümkün değildi. Bedri ağabey çok iyi bir usta değil, aynı zamanda iyi bir insandı. Onda kısa zamanda çok şey öğrendim" dedi.

Ünlü şarkıcı Fedon ise "O sadece bizim değil tüm Türkiye'nin ağabeyiydi. Ama o bugün yaşasaydı çok üzülürdü. Çünkü O'nun kalemini bugün kullandırmayacaklardı. O bu nedenle çok üzülecekti" dedi.

Emekli orgeneral Çetin Doğan ise " Bedri Koraman'ın son yıllardaki çizgilerini, çağdaş modern cumhuriyetçi, laik çizgisini gazeteler taşıyamaz hale gelmişti. Bedri ile konuştuğumuzda bana 'Türkiye'de çok yetenekli genç karikatürlerimiz var, ancak onlar bizim gibi özgürce çizemiyorlar tam aksine mahkeme ve hapishane kapılarında sürünmekten çizmeye zaman bulamıyorlar' demişti. Bu da ortaya koyduğu günümüz gerçeklerindendi" dedi.

Eşi Nil Koraman, "Son zamanlarda yaşadıklarımız nedeniyle içim sızladı. Ben Bedri'yi asla unutmadım unutamam da. Bedri benim arkadaşım, eşim, hayatım, çocuğum her şeyimdi. Tam 47 yıl mutlu ve huzurlu bir hayat geçirdik. Ama Bodrumlularında Bedri ağabeyiydi. O'nu unutmayanlara anılarını yaşatanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinliğin sonunda, Bedri Koraman anısına, fotoğrafının bulunduğu dualı çerçeve, lokum ve lokma dağıtıldı.

Görüntü Dökümü

--------------------

Mezarlıktan dualardan görüntü

Mezarı başındaki dev Beşiktaş bayrağı

Mehmet Tosun, Nil Koraman, Çetin Doğan, Fedon röp.

Lokma dağıtımı görüntü

Genel ve Detay görüntü

Haber: Yaşar ANTER- Kamera: Hülya ELTEŞ / BODRUM (Muğla),

=================================================

4)MARKETİN BAŞKA ŞUBESİNİ SOYDU

SAMSUN'da 31 yaşındaki Onur Ç. çalıştığı marketin bir başka şubesine kuru sıkı tabancayla girip 8 bin 69 lira gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Olay, 2 gün önce Çarşamba İlçesi Sarıcalı Mahallesi'nde meydana geldi. Ayvacık İlçesi'nde bir markette çalışan ve bekar olan Onur Ç., iddiaya göre bir arkadaşından yaklaşık 2 bin lira borç para aldı ve ekonomik sıkıntı yüzünden ödeyemedi. Şüpheli bunun üzerine çalıştığı marketin Çarşamba İlçesi'ndeki şubesini soymaya karar verdi. Markete giderek araştırma yaptıktan sonra dışarı çıktı. Bu olaydan 2 saat sonra da motosikletle gelen ve yüzünü kapatıp başına bere takan şüpheli, elindeki kuru sıkı tabancayla markete girdi. Market müdürü 21 yaşındaki Yaşar Semiz'i silahla etkisiz hale getirip yere yatırdıktan sonra ellerini koli bantıyla bağladı. Kasada bulunan 30 yaşındaki Sedef Sarıoğlu'nu da silahla etkisiz hale getirip kasada bulunarn 8 bin 69 lirayı gasp edip geldiği motosiklete kaçtı. Market çalışanların şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatan polis olayda kullanılan motosikleti 1 kilometre ileride terk edilmiş halde buldu.

Samsun Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri özel bir ekip oluşturup Çarşamba İlçesi'ne gitti. Terk edilen motosikletin şase numarasından sorgu yapan polis, 4 kez el değiştirdiğini ve son olarak şüphelinin kullandığını belirledi. Daha sonrada polis olay yeri çevresindeki ev ve işyerlenine ait yaklaşık 80 güvenlik kamerasını incememeye aldı. Yapılan inceleme ardından kimliği tespit edilen Onur Ç. Ayvacık İlçesi'nde çalıştığı markette yakalanarak gözaltına alınıp Samsun'a getirildi. Suçunu kabul eden şüpheli, "Arkadaşımdan borç para aldım, ödeyemedim. Sonra bu işi planladım. Pişmanım" dedi. Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheli bugün Çarşamba İlçe Adliyesi'ne sevk edildi. Öte yandan soygun anı işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği belirtildi.

Görüntü Dökümü:

----------------------

-Güvenlik kamerası soygun görüntüsü

-Şüphelilerden detay

-İl Emniyet Müdürlüğü dışından detay

(SÜRE: 2.21 Dk) (BOYUT: 75.04 MB)

Haber-Kamera: Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN,

=====================================================

5)EŞİ VE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜREN BABA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

GAZİANTEP'te, bıçakla 2 çocuğunu ve eşine öldürüp 1 çocuğunu yaralayıp, intihara kalkışan Mustafa Öztürkmen, tedavisinin tamamlanmasının ardından tekerlekli sandalyeyle adliyeye sevk edildi.

Fabrika işçisi olan ve borçları nedeniyle bunalıma girdiği öne sürülen Mustafa Öztürkmen (33), geçen pazar günü İstiklal Mahallesi'ndeki evinde eşi Fatma (28) ile kızları Mervenur (1) ve İlknur Öztürkmen'i (6) bıçaklayarak öldürdü. Oğlu Mehmet'i (7) de yaralayan Öztürkmen daha sonra evi ateşe vererek, bıçakla bileklerini keserek intihara kalkıştı. Yangını fark edenlerin ihbarıyla eve gelen sağlık görevlilerinin yaralı halde bulduğu Öztürkmen, kaldırıldığı Doktor Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi edildi. Tedavisi tamamlanan Öztürkmen, taburcu edilmesinin ardından polis nezaretinde tekerlekli sandalye ile 'Kasten birden fazla kişiyi öldürme ve yaralama' suçundan adliyeye sevk edildi.

Görüntü Dökümü:

----------------------

Şüphelinin hastaneden çıkarılması

Şüphelinin polis aracına bindirilmesi

Polis aracının hastaneden ayrılması

Genel ve detay görüntüler

(Haber-Kamera: Ahmet SOYDOĞAN -GAZİANTEP-DHA)

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 78 MB

===================================================

6)ÇARŞAMBALI KADINLAR TESCİLLENEN 8 KÖŞE KASKETİN MİNYATÜRÜNÜ ÜRETİYOR

SAMSUN'da bulunan Çarşamba Ev Hanımları Derneği Başkanı Saniye Şen tarafından tasarlanan Çarşamba İlçesi'ne özgü 8 köşe kasket minyatürü tasarımına tescil belgesi alındı. Dernekte bulunan atölyede 8 köşe kasketi orijinal ve minyatür boyutta diken kadınlar, üretimden kazanç elde etmek istiyor.

Samsun'da 600 üyesi olan Çarşamba Ev Hanımları Derneği Başkanı Saniye Şen, Çarşamba İlçesi'ne özgü 8 köşe kasketi 2013'te orijinal şekline uygun minyatür olarak tasarladı. Ardından  2015'te Türk Patent Enstitüsü'ne başvurup tasarım tescil belgesi aldı. Ardından geçen yıl 14 dernek üyesi ev hanımı İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan kursa katılarak minyatür 8 köşe kasket yapımını öğrendi. Dernek binasında bulunan atölyede orijinal boyutta ve minyatür 8 köşe kasket üreten ev hanımları kendilerini destek verilmesi ve bunu bir iş olarak yapmak istediklerini söyledi.

Çarşamba Ev Hanımları Derneği Başkanı Saniye Şen, "8 köşe kasket ilçemizin kültürü için çok önemli. Çarşamba'da geçmişte erkekler 8 köşe kasket, beyaz gömlek, yelek, özel pantolonu, özel ayakkabısını giyerdi. Hatta geçmişte köy ağalarının kafasında 8 köşe kasket olmak zorundaydı. Hala bu kasket kullanılıyor. Biz bunu minyatür olarak tasarladık. Bunu ilçemizde üretmek istiyoruz. Minyatür kasketlerimiz masa üzerlerinde dekoratif olarak kullanılabilir, araç süsü olabilir, anahtarlık olabilir, nikah şekeri olarak kullanılabilir. Biz evde durmak istemiyoruz. Üretelim istiyoruz. Yeter ki bizim elimizden tutun" dedi. Şen, 8 santimetre çaplı minyatür 8 köşe kasketi 20 TL, 29 santimetre çap ve üzerindeki orijinal boyuttaki 8 köşe kasketi ise 50 TL'den sattıklarını söyledi.

8 KÖŞE KASKET AVUÇ İÇİNE SIĞDI

Dernek üyesi Reyhan Keçeci, 8 köşe kasketin minyatürünün avuç içine sığacak büyüklükte olduğunu belirterek, "Minyatür boyutta üretmek çok zahmetli ve daha zor. Bu dernek bizim evimiz gibi. Burada güzel vakit geçiriyoruz ama işimiz olsa daha güzel olacak. 8 köşe kasket bizim için çok önemli. Bunun dikimini öğrendik üretiyoruz ancak daha çok üretmek istiyoruz" diye konuştu.

'GELİR KAYANĞINA ÇEVİRMEK İSTİYORUZ'

Dernek üyesi Şener Demircan ise, "14 ev hanımı kursa katıldık ve 8 köşe kasketi dikmeyi öğrendik. Biz bunu ilerletmek istiyoruz. Bunu bir gelir kaynağına çevirmek istiyoruz. Kazanç elde etmek istiyoruz. Hem ailemize hem topluma faydalı olmak istiyoruz. Hatta bu kasketi yurt dışına da tanıtmak istiyoruz. Bu kültürümüzün bir parçası" dedi.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Kadınların kasket yapması

-Kasketten detay

-Minyatür veorjinal boyuttaki kasketler

-Röportajlar

-Detaylar

(SÜRE: 7 Dk) (BOYUT: 223.75 MB)

Haber-Kamera: Yaprak KOÇER/ÇARŞAMBA(Samsun),

==================================================

7)LİSELİ MUCİTLERİN, 'ROB" ORKESTRASI İLE MÜZİK KEYFİ

KAYSERİ'de, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gençlerin bilime olan ilgilerini geliştirmek için düzenlenen 'Steammaker Bilim Festivali'nde liseli mucitlerin yaptığı 'Rob Orkestra' performansıyla dikkat çekti.

Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi'ndeki 14 metrelik çapıyla Türkiye'nin en büyük Planetaryumu'nda (Gezegenevi) düzenlenen festivalin açılışına, Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı Hamdi Elcüman, Abdullah Gül Üniversitesi Doğa ve Yaşam Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yusuf Baran, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, öğrencilerin bilime olan merak ve ilgilerinin, kendilerini sevindirdiğini bildirdi. Elmalı, "Dünya bilim ile gelişiyor. Gelişmiş ülkeler, bilim sayesinde bu aşamaya geliyorlar. Bilimi, okullarımızda daha çok istenir hale getirmek arzusundayız. Bilim Merkezi, bu arzumuz için çok büyük bir imkan sunuyor. Tüm öğrencilerimizi, Bilim Merkezi'ne getirip, buradaki çalışma ve aktivitelerden yararlanmalarını sağlayacağız" dedi.

ROB ORKESTRA İLE MÜZİK KEYFİ

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri, öğrencilerin icatlarının bulunduğu stantları gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Festivalde, Kayseri merkez ile ilçelerindeki okullardan 180 icat sergileriyor. Bu arada, Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin geliştirdiği, Robotik Orkestra (Rob Orkestra) dikkat çekti. Geliştirdikleri Rob Orkestra'da davul, org ve zil kullanan öğrenciler, müziklerin kurulan düzenekteki belleğe yüklendiğini ve istenildiği zaman müziğin dinlendiğini bildirdiler. Mucit öğrenciler, hazırladıkları robotik orkestra düzeneğinde, plastik su şişelerinden serum hortumuna, elektrik panosundan entegre devrelerine, kapı menteşelerine kadar çok farklı malzemeler kullandıklarını kaydettiler. Rob orkestra, şimdilik bir mehter marşı ve İstiklal Marşı'nı çalabiliyor. Ancak insansız orkestraya, istenildiği kadar şarkı, türkü yüklenebiliyor.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Bilim Festivalinden görüntü

-Bilim Festivalinin açılışında Prof. Dr. Yusuf Baran'ın konuşması

-Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı'nın konuşması

-Bilim Festivalinden görüntüler

-Rob Orkestradan görüntüleir

-Detaylar

Haber-Kamera: Zafer BARIŞ/KAYSERİ DHA)

3 dakika, 37 saniye/116 MB

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Destici Bedri Koraman Kuşadası Samsun Politika Güncel Haberler

title