Haberler

Dalian kıyı kentinde 10 benekli fok suya bırakıldı

Güncelleme:

Çin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletinde yer alan Dalian kıyı kenti açıklarında Salı günü 10 tane benekli fok suya bırakıldı. Foklar, vahşi doğa eğitimi alarak kendi başlarına canlı balık avlayabiliyor ve vahşi doğaya uyum sağlayabiliyor. Benekli fok türü, Çin sularında üreyen yüzgeçayaklı tek deniz memelisi olma özelliğini taşıyor.

DALİAN, 17 Nisan (Xinhua) -- Çin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletinde yer alan Dalian kıyı kenti açıklarında Salı günü 10 tane benekli fok suya bırakıldı.

Foklardan bazıları Liaoning Okyanus ve Balıkçılık Bilimi Araştırma Enstitüsü tarafından kurtarılanlardan, diğerleri ise yapay koşullarda dünyaya getirilmiş yavrulardan oluşuyordu. Profesyonel vahşi doğa eğitimi alan foklar artık kendi başlarına canlı balık avlayabiliyor ve vahşi doğaya uyum sağlayabiliyor.

Enstitüde çalışan Tian Jiashen, foklara bir kimlik kodu ile uydu takip ve konumlandırma sistemi takıldığını, böylece yaşam alışkanlıklarını daha iyi inceleyebilmek için göç yolları ve yaşadıkları yerlerin izlenebildiğini belirtti.

Çin'de birinci sınıf ulusal koruma altında olan benekli fok türü, Çin sularında üreyen yüzgeçayaklı tek deniz memelisi olma özelliğini taşıyor.

Liaodong Körfezi'ndeki benekli fok nüfusu 2.000 civarında olup artış eğilimi gösteriyor.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Dalian Hayvan Hakları Çevre Doğa Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title