Haberler

Çocuklara her istediğini vermek en büyük kötülüktür

Güncelleme:

Çanakkale'nin Biga ilçesinde düzenlenen konferansta ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut, çocuklara her istediğini vermenin onlara yapacağınız en büyük kötülük olduğunu savundu. Konferansa birçok yerel yönetici ve vatandaş da katıldı.

Çanakkale'nin Biga ilçesinde düzenlenen "Çocukların ebeveyni mi yoksa esiri miyiz?" konferansında konuşan ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut, çocuklara her istediğini vermenin onlara yapacağınız en büyük kötülük olduğunu savundu.

Atatürk Kültür Merkezi'nde Biga İlim Yayma Cemiyeti ve Biga İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği (BİÖNDER) tarafından düzenlenen konferansta konuşan Bulut, insan hayatında 0-6 yaş döneminin en önemli dönem olduğunu vurguladı.

Konferans için gittiği okullarda toplantılara yüzde 90 annelerin katıldığını aktaran Bulut, "Babaların önemli bir işi var. 'Nasıl olurda çocuklarımıza müreffeh bir hayat yaşatabiliriz?' diye 7-24çalışıyorlar. Ama ihmal ettiğimiz bir nokta var. Çocuklarımızın iyi giyinmekten iyi yemekten daha önce gönlünün baba sevgisiyle, oyunla doyması gerekiyor. Daha iyi bir gelecek adına ihmal ettiğimiz yaraları sonra tedavisi zor sonuçlara gidiyor." dedi.

"Çocuğunuzun her istediğini almayın"

Bazı babaların "Ben çocuklarım için yaşıyorum." dediğini ifade eden Bulut, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz çocuklarımızın kölesi olduk. Mutlu muyuz? Değiliz. 'Ben yiyemedim çocuklarım yesin, ben giyemedim çocuklarım giysin, ben okuyamadım çocuklarım okusun.' Tamam yesin, içsin ama çocuklarınıza her istediğini vermek onlara yapacağınız en büyük kötülüktür.

Durumunuz ne kadar iyi olursa olsun zaman zaman markete, pazara gittiğinizde çocuğunuzun her istediğini almayın. İçiniz sızlasa bile bir tanesini alın. İrade eğitimi orada başlıyor. Anneler babalar, çocuklarımızın sahibi değil emanetçisiyiz. Onları yetiştirmek bizim öncelikli vazifemiz. Bunun için de hiç olmazsa akşamları yemekte birlikte olun. Çocuklarınızı güzel örneklerle buluşturun."

Konferansa, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, Biga İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mesut Çetin, Biga İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği (BİÖNDER) Başkanı Nail Avcı ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Ahmet Bulut Çanakkale Biga Eğitim Güncel Haberler

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Bakmadan Geçme

İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title