Çin'de Lojistik Sektörü İlk Dört Ayda Büyüdü - Haberler
Haberi Paylaş

Çin'de Lojistik Sektörü İlk Dört Ayda Büyüdü

Xinhua - Güncel
 - Güncelleme:
Çin'de Lojistik Sektörü İlk Dört Ayda Büyüdü

BEİJİNG, 25 Mayıs (Xinhua) -- Çin'de Çarşamba günü yayımlanan bir sektör raporuna göre ülkenin lojistik sektörü, 2022 yılının ilk dört ayında istikrarlı bir şekilde büyüdü.

BEİJİNG, 25 Mayıs (Xinhua) -- Çin'de Çarşamba günü yayımlanan bir sektör raporuna göre ülkenin lojistik sektörü, 2022 yılının ilk dört ayında istikrarlı bir şekilde büyüdü. Çin Lojistik ve Satın Alma Federasyonu'nun sektör raporunda, sosyal lojistiğin ilk dört ayda geçen yıla göre yüzde 3,6 artarak 106,2 trilyon yuana (yaklaşık 15,95 trilyon ABD doları) ulaştığı ifade edildi. Aylık bazda, sosyal lojistiğin büyüme oranı Nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 azaldı.

Nisan ayında Kovid-19 vakalarının yeniden görülmeye başlaması lojistik talebini etkiledi. Tarım ürünlerine ve enerjiye yönelik lojistik talep artışa geçerken sanayi üretimi, ithalat ve tüketime dair lojistik talep azaldı. Sanayi ürünleri sektörünün lojistiği Nisan ayında daralma yaşarken toplam lojistik hacmi geçen seneye göre yüzde 2,9 düşerek 2020 yılının Mart ayından bu yana ilk kez azalma kaydetti. İlk dört ayda çevrimiçi perakende mal satışları geçen yıla oranla yüzde 5,2 artarken kurye sektörünün iş hacmi yıllık yüzde 4,2 oranında arttı.

Xinhua / Güncel

Tam Gemi Şok Denemeleri Çin Halk Cumhuriyeti Nisan Mayıs Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title