Haber : AK Parti Trabzon'daki Skandal İddialar İçin 3 Vekil Görevlendirdi - Haberler

Haberi Paylaş

  AK Parti Trabzon'daki Skandal İddialar İçin 3 Vekil Görevlendirdi

   - Güncelleme:
  AK Parti Trabzon'daki Skandal İddialar İçin 3 Vekil Görevlendirdi

  AK Parti Genel Merkezi, Trabzon'daki "Kadın'dan alınacak eğitime ihtiyacımız yok." diyen AK Partili ve MHP'li meclis üyesini dövdüren Yomra Belediye Başkanı için 3 vekil görevlendirdi.

  Ak Parti Genel Merkezi, bir bilgilendirme toplantısında Of Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu'nun "Bizim kadınlardan alacağımız eğitime ihtiyacımız yok. Bir kadından vaaz mı alacağız?" diyerek Diyanet görevlisi Ayşe Yılmaz'ı zorla kürsüden indirmesini araştırmaları için 3 milletvekilini görevlendirdi.

  Vekiller ayrıca, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu'nun, kendisini eleştirdiği için MHP'li meclis üyesi Hasan Bayrak'ı 2 kardeşine dövdürdüğü iddiasını da araştıracak.

  KRİZE NEDEN OLAN BAŞKAN YARDIMCISI ANKARA'DA

  Ak Parti Genel Merkezi'nin isteği doğrultusunda Trabzon İl Başkanı Haydar Revi tarafından hazırlanan geniş çaplı bir raporun da AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'ye iletildiği öğrenildi. Öte yandan Of'taki krize neden olan Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu'nun Ankara'ya gittiği ifade edildi.

  (Habertürk)

  Hürriyet / Güncel

  İbrahim Sağıroğlu Hasan Bayrak AK Parti Yomra Politika Güncel Haberler

  Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.
  title