Haber : 12 PUNTO TRT SENARYO GÜNLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU - Haberler

Haberi Paylaş

12 PUNTO TRT SENARYO GÜNLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 - Güncelleme:

TRT'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 12 Punto TRT Senaryo Günleri ödülleri sahiplerini buldu.

TRT'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 12 Punto TRT Senaryo Günleri ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreni sonrası konuşan TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT olarak bu projelerin parçası olmaktan büyük bir haz duyuyoruz ve inanıyoruz ki bu projeler Türkiye'yi uluslararası alanda hak ettiği en güzel şekilde önümüzdeki yıllarda temsil edecektir dedi.

Ortaköy'deki Feriye'de gerçekleştirilen kapanış ve ödül törenine, sinema ve televizyon dünyasından birçok kişi katıldı. 9 farklı ülkeden katılımla 3 ayrı platformda yapılan 12 Punto TRT Senaryo Günleri'nde uluslararası birçok etkinlik ve toplantı da çevrimiçi yapıldı. Bu çevrimiçi etkinliklerin bir bölümünü izleyiciler sosyal mesafeye uygun bir biçimde Feriye'de izledi. Projede, Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü bu sene Semih Kaplanoğlu'nun Bağlılık Fikret isimli yeni film projesine verildi.

ULUSLARARASI ALANDA ÇOK KISA BİR ZAMANDA BİR MARKA HALİNE GELEBİLDİ

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, ödül töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eren, Henüz daha 3'üncüsünü gerçekleştirdiğimiz 12 Punto Senaryo Günleri sadece Türkiye'de değil, uluslararası alanda da çok kısa bir zamanda bir marka haline gelebildi. Hem de pandemi zamanına denk gelmesine rağmen. Bunun temel sebebi bu organizasyonun diğer festivallerden farklı olarak bir yapısının olması. Sadece ödül ve destek vermek değil her aşamasında takip ettiğimiz projeler oldu. Bizim uluslararası festivallerde destek verdiğimiz projelerden 2 tanesi son 2 yılda Oscar ödüllerinde yarıştı. TRT olarak bu projelerin parçası olmaktan büyük bir haz duyuyoruz ve inanıyoruz ki bu projeler Türkiye'yi uluslararası alanda hak ettiği en güzel şekilde önümüzdeki yıllarda temsil edecektir. 12 Puntodan 3 sene önce seçtiğimiz filmlerin ben inanıyorum ki önümüzdeki yıl tamamlandığı yılda Türkiye'nin oscar adayı olarak göreceğiz ifadelerini kullandı.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Uluslararası Ortak Yapım Ödülleri, Nepalli Min Badur'un yönettiği Soğuk Bir Sene, İspanyol Çema Garsiya İbarra'nın yönetmenliğini üstlendiği Kutsal Ruh ve Maryna Gorbach Er'in yönettiği Klondike filmlerine verildi. Ön Alım Ödüllerini, Atalay Taşdiken Turagay, Selman Nacar Aralık, Bünyamin Musullu Şimdi Orası ve Tarık Aktaş Geceden Fecre Kadar filmleriyle aldı. Ortak Yapım Ödülleri ise Hayat ile Zeki Demirkubuz, Neandria ile Reha Erdem, İdea ile Tayfun Pirselimoğlu ve Kamış ile Cemil Ağacıkoğlu'na verildi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Eren Türkiye Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title