Gül Baba Haberleri

Gül Baba haber, Gül Baba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gül Baba - 26.10.2021
Macaristan'da, "Yunus Emre: Gel Gör Beni" sergisi düzenlendi
TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, etkinlikte yaptığı konuşmada, TÜRKSOY ve Türk Konseyi Macaristan Temsilcilik Ofisi'nin iş birliğinde, Macaristan'ın en önemli kültür ve sanat merkezlerinden birisi olan Petofi Edebiyat Müzesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen bu özel serginin açılış töreninde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.? Kaseinov, "Yesi'de Hoca Ahmet Yesevi'nin yaktığı kıvılcım, güneşin doğduğu yer anlamına gelen Horasan'dan batı ufuklarında bir ateşe dönüştü. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Gül Baba, Molla İshak ve nice erenler bu aşk ateşiyle ısındılar ve Ahmed Yesevi'nin belirlediği istikamette ondan aldıkları ışıkla bu coğrafyalarda kardeşliğimizin birer nişanesi oldular.
Gül Baba - 04.10.2021
GÜNDEM / 4 Ekim 2021
(Ankara/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Galiçya Cephesi Türk Şehitliği'ni, Gül Baba Türbesi'ni, son Budin Valisi Arnavut Abdurrahman Abdi Paşa'nın kabrini, Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliğini, Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi'ni ziyaret ederek, Avrupa Konseyi Adalet Bakanları Konferansı Gala Yemeği'ne katılacak.
Gül Baba - 03.10.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 4 Ekim 2021
(Ankara/12.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Galiçya Cephesi Türk Şehitliği'ni, Gül Baba Türbesi'ni, son Budin Valisi Arnavut Abdurrahman Abdi Paşa'nın kabrini, Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliğini, Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi'ni ziyaret ederek, Avrupa Konseyi Adalet Bakanları Konferansı Gala Yemeği'ne katılacak.
Gül Baba - 18.09.2021
Macaristan'da Gül Baba Festivali
Macaristan'daki Osmanlı eserleri arasında yer alan Gül Baba Türbesi'nde düzenlenen festival büyük ilgi görüyor.
Gül Baba - 27.07.2021
Macar Kültür Merkezi'nde Macar ve Türk futbol tarihini anlatan sergisi açıldı
Macar Kültür Merkezi'nde Macaristan Olimpiyatlar ve Spor Müzesi öncülüğünde, Gül Baba Türbesi Mirasını Koruma Vakfı ve İstanbul Macar Kültür Merkezi işbirliğiyle Macar ve Türk ortak futbol tarihini anlatan "Yeşil Sahada Kardeşler- Birlikte, Karşıma" sergisi açıldı.
Gül Baba - 25.02.2021
Son dakika haber! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Macaristan Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu Açıklaması
Çavuşoğlu, dün de iki ülke dostluğunun simgesi olan Gül Baba Türbesi'ni ziyaret ettiğini belirtti.
Gül Baba - 24.02.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Macaristan ziyareti Gül Baba Türbesi ile başladı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'daki Osmanlı eserlerinden Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti.
Gül Baba - 03.02.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, Alman mevkidaşıyla görüşmesini değerlendirdi Açıklaması
Buradaki anma töreninde ilk olarak Akar daha sonra ise Benko, 1. Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Şehitleri anısına yapılan anıta çelenk koydu. İki ülke ulusal marşlarının çalındığı törende saygı duruşunda bulunulmasının ardından Bakan Akar ve Benko, şehitlikteki mezarlara karanfil bıraktı. Akar, beraberinde Benko ile Gül Baba Türbesi'ni de ziyaret etti.
Gül Baba - 08.01.2021
Niğde'de İl Genel Meclisi Toplantısı yapıldı
2020 yılında yaklaşık 45 milyon 240 bin liralık yol projelerinin hayata geçirildiğini belirten Şimşek, şunları kaydetti: "Tarımsal alanda yeraltı sulama, yerüstü sulama ve sulama göletleri olarak toplam 14 proje gerçekleştirildi. Bu projelerle ilimizde 971 hektar alan sulamaya açıldı. 2020 yılında tarımsal hizmetler alanında 9 milyon 570 bin lirası KOP kaynaklı olmak üzere toplamda 11 milyon 570 bin lira harcandı. İçme suyu alanında 2020 yılında 12 milyon lira harcanarak 16 proje tamamlandı. Kanalizasyon ve doğal arıtma hizmetlerinde ise geçtiğimiz yıl 2 milyon 100 bin lira harcanarak 5 doğal arıtma tesisi tamamlanarak hizmete açıldı. 63 halı saha, 42 basketbol ve voleybol sahası yapıldı. Yine 42 köyümüze ise içme suyu motopompalarına güneş enerji panelleri kurularak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Öte yandan, 2020 yılında 150 bin metrekare kilitli parke taşı döşenmesi de tamamlandı." Şimşek, ayrıca 2020 yılında Bor içesine öğretmenevi, Güllüce Gül Baba Kültür Evi, 3.
Gül Baba - 18.11.2020
Bakan Kasapoğlu ve TFF Başkanı Özdemir, Budapeşte'de ziyaretlerde bulundu
Türk-Macar dostluğunun simgesi olan Gül Baba Türbesi'ni ve tarihi Budin Kalesi'ni gezen heyet, ardından Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret ederek Oktay'ın ev sahipliği yaptığı yemeğe katıldı.
Gül Baba - 22.07.2020
Macaristan'daki Gül Baba Türbesi'ne "uluslararası ödül"
Türkiye ve Macaristan hükümetlerinin iş birliğiyle restorasyonu yapılan ve Macaristan'daki Osmanlı eserleri arasında yer alan Gül Baba Türbesi, iki mükemmeliyet ödülü aldı.
Gül Baba - 27.01.2020
Elazığ'daki deprem sonrası gelişmelerle ilgili haberlerimizi derleyerek yeniden yayımlıyoruz.
Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları sonunda şimdiye kadar 41 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 45 kişi enkaz altından sağ çıkarıldı.
Gül Baba - 12.01.2020
Bakan Gül'den Resulayn şehidinin ailesine taziye ziyareti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Barış Pınarı Harekatı' kapsamında görevli olduğu Suriye'nin Resulayn kentinde teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Erol Yanık'ın Gaziantep'teki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Gül Baba - 07.11.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan'da
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti ve Türbe kompleksindeki "Minyatürlerle Osmanlı Devri Türk Okçuluğu" sergisini ziyaret etti.
Gül Baba - 07.11.2019
Erdoğan-Orban ortak basın toplantısı (1)
Ortak tarihi ve kültürel mirasın korunması noktasında da Macaristan ile örnek iş birliği içerisinde bulunulduğunu kaydeden Erdoğan, geçen yıl ekim ayında Başbakan Orban ile restorasyonu tamamlanan Gül Baba Türbesi'nin açılışını yaptıklarını anımsattı ve türbeyi ziyaret edenlerin sayısında önemli artış olduğunu öğrendiğini söyledi.
Gül Baba - 07.11.2019
Erdoğan, Macaristan'a hareketinden önce basın toplantısı düzenledi
"10 anlaşma imzalanacak" Konsey toplantısında uluslararası platformlardaki ilişkilerin geliştirilmesi üzerinde duracaklarını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Temaslarımız çerçevesinde, Macaristan ile kara yolu taşımacılığı, kültür eğitim, sosyal hizmetler ve uzay alanlarında iş birliği ile dışişleri bakanlıkları ve Devlet Arşivleri arasında iş birliğini öngören 10 anlaşma imzalanacak. Bu anlaşmalar, ilişkilerin kapsam ve çeşitliliğini yansıtan adeta birer ayna niteliğinde olacak. Başbakan Sayın Orban ile Türk ve Macar iş adamlarını bir araya getirecek bir yuvarlak masa toplantısına da başkanlık edeceğiz. Böylece hem ekonomik ve ticari ilişkilerimizin geliştirilmesi ne dair fikir teatisinde bulunacak hem de iş adamlarımızın bu konudaki düşüncelerini dinleme fırsatını elde edeceğiz." Erdoğan, Macaristan ile ortak tarih mirası olan eserlerin, TİKA ile Macaristan Milli Varlıklar İdaresi'nin iş birliğinde restore edildiğini aktararak, geçen yıl restorasyonu tamamlanan Gül Baba Türbesi'nin açılışını Başbakan Orban ile yaptıklarını hatırlattı.
Gül Baba - 07.11.2019
GÜNDEM / 7 Kasım 2019
Macar ve Türk iş adamlarıyla da bir araya gelecek Erdoğan, Gül Baba Türbesi'ni ve Türbe kompleksindeki "Minyatürlerle Osmanlı Devri Türk Okçuluğu" sergisini ziyaret edecek.
Gül Baba - 07.11.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 7 Kasım 2019
Macar ve Türk iş adamlarıyla da bir araya gelecek Erdoğan, Gül Baba Türbesini ve Türbe kompleksindeki "Minyatürlerle Osmanlı Devri Türk Okçuluğu" sergisini ziyaret edecek.
Gül Baba - 06.11.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Macaristan ziyareti
Erdoğan'ın, ayrıca Budapeşte'deki Gül Baba Türbesi'ni ve türbe kompleksinde Türkiye Okçular Vakfı ile Gül Baba Türbesi Mirası Koruma Vakfı tarafından düzenlenen "Minyatürlerle Osmanlı Devri Türk Okçuluğu" sergisini ziyaret edeceği kaydedildi.
Gül Baba - 06.11.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan'a gidiyor
GÜL BABA TÜRBESİ'Nİ ZİYARET EDECEK Ziyaret dolayısıyla gerçekleşecek temaslarda, Türkiye-Macaristan ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek.
Gül Baba - 25.10.2019
Macaristan'da "Türk Sanatında Gül" sergisi
Macaristan'da Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Gül Baba Miras Koruma Vakfınca, "Türk Sanatında Gül" sergi açıldı.
Gül Baba - 18.10.2019
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Macaristan'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Macaristan'daki Osmanlı eserleri arasında yer alan Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti.
Gül Baba - 15.10.2019
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Macaristan'da
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Macaristan'daki Osmanlı eserleri arasında yer alan Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gül Baba Haberleri | Gül Baba Kimdir - Haberler - Gül Baba haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gül Baba kimdir, hayatı ve biyografisi. Macaristan'da, Yunus Emre: Gel Gör Beni sergisi düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 23:15:13. #1.16#

title