GİOACCHİNO ROSSİNİ HABERLERİ

Gioacchino Rossini Haberleri

Gioacchino Rossini haber, Gioacchino Rossini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gioacchino Rossini - 11.9.2020
İDOB "Gala Konser" ile Beyoğlu Talimhane Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak
Seçkin bestecilerin opera ve operetlerinden aryaların seslendirileceği "Gala Konser" programında; Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Don Giovanni" ile "Così fan tutte", Georges Bizet'in "Carmen", Giacomo Puccini'nin "Tosca" ile "La Boheme", Franz Lehar'ın "Giuditta" ile "Die lustige Witwe", Johann Strauss II'un "Die Fledermaus", Gioacchino Rossini'nin "Il Barbiere di Siviglia" ve Giuseppe Verdi'nin "Rigoletto" ile "La Traviata" eserlerinden aryalar yer alacak.
Gioacchino Rossini - 9.3.2020
Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler
İtalyan komik operasının önemli eserleri arasında gösterilen Gioacchino Rossini'nin iki perdelik "Sevil Berberi" eserine hayat veren Antalya DOB sanatçılarından Sema Çavuşoğlu Suna, AA muhabirine, her eser için aylar öncesinden çalışma yaptıklarını söyledi.
Gioacchino Rossini - 5.3.2020
Antalya DOB, "Sevil Berberi"yi sahneledi
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), İtalyan komik operasının önemli eserleri arasında gösterilen Gioacchino Rossini'nin iki perdelik "Sevil Berberi" eserini sahneledi.
Gioacchino Rossini - 3.3.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi, "Sevil Berberi"nin prömiyerini yaptı
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), İtalyan komik operasının önemli eserleri arasında gösterilen Gioacchino Rossini'nin iki perdelik "Sevil Berberi" eserinin prömiyerini yaptı.
Gioacchino Rossini - 28.2.2020
Antalya DOB, "Sevil Berberi"nin prömiyer hazırlıklarını tamamladı
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), İtalyan komik operasının önemli eserleri arasında gösterilen Gioacchino Rossini'nin iki perdelik "Sevil Berberi" eserinin prömiyer provalarını tamamladı.
Gioacchino Rossini - 21.2.2020
BBDSO Rossini, Kodallı ve Haydn'ın eserlerini seslendirdi
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) Gioacchino Rossini, Nevit Kodallı ve Joseph Haydn'ın ünlü eserlerini sanatseverler için seslendirdi.
Gioacchino Rossini - 18.2.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi "Sevil Berberi"nin prömiyerine hazırlanıyor
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), İtalyan komik operasının şaheserlerinden Gioacchino Rossini'nin iki perdelik "Sevil Berberi" eserinin prömiyer provalarına başladı.
Gioacchino Rossini - 14.2.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi "Sevil Berberi"nin prömiyerini yapacak
Gioacchino Rossini'nin yaşamı boyu yazdığı 39 opera arasında dünya sahnelerinde en çok tercih edilenlerin başında gelen eserde, Antalya DOB orkestrasını şefler Murat Cem Orhan, Hakan Kalkan ve Ömer Yöndem sezon boyunca dönüşümlü yönetecek.
Gioacchino Rossini - 2.1.2020
İzmir'de kültür sanat
Opera, bale, senfoni İzmir Devlet Opera ve Balesi, 4 Ocak'ta El Hamra'da İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" eserini sanatseverlerle buluşturacak.
Gioacchino Rossini - 20.12.2019
İDOB sanatçıları yeni yıl konseri verecek
Avusturyalı besteci Johann Strauss'un "Die Fledermaus" (Yarasa) operetinden aryalarla Johann Strauss, Gioacchino Rossini, Giuseppe Verdi, Charles Gounod, Franz Lehar, Arturo Marquez, Leonard Bernstein'in çeşitli eserlerinin yorumlanacağı konser, 30 Aralık'ta Zorlu PSM'de gerçekleşecek.
Gioacchino Rossini - 12.12.2019
İzmir'de kültür sanat
Opera, senfoni, konserler İzmir Devlet Opera ve Balesi, 14 ve 16 Aralık'ta El Hamra'da İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" eserini sahneleyecek.
Gioacchino Rossini - 1.12.2019
"Sevil Berberi", Başkentte 20 yıl aradan sonra sanatseverlerle buluştu
Devlet Opera ve Balesinin, 2019-2020 sanat sezonunun büyük prodüksiyonlarından, İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" eseri, 20 yıl aradan sonra sanatseverlerle buluştu.
Gioacchino Rossini - 29.11.2019
İspanyol esintisiyle mutlu aşkın hikayesi: Sevil Berberi
Devlet Opera ve Balesi, 2019-2020 sanat sezonunun büyük prodüksiyonlarından, İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" eserini sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.
Gioacchino Rossini - 9.8.2019
16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
Francesco Libetta festival sahnesinde ilk olarak Gioacchino Rossini'nin, "Un petit train de plaisir" başlıklı yapıtını seslendirdi.
Gioacchino Rossini - 25.1.2019
Evlilik Senedi" Bu Sezon Son Kez Sahnede
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, İtalyan opera bestecisi Gioacchino Rossini'nin 18 yaşındayken bestelediği ve ilk profesyonel operası olan eser, 2 Şubat Salı günü bu sezon son kez sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Gioacchino Rossini - 11.1.2019
Bbdso'dan "Kontrafagot Gezinti" Konseri
Gecede, Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi Operası Uvertürü" ve Ludwig van Beethoven'ın "Senfoni no: 7" gibi eserleri de sunuldu.
Gioacchino Rossini - 9.1.2019
Bbdso'dan "Kontrafagot" Konseri
Şef Murat Cem Orhan'ın yöneteceği konserde ayrıca Ludwig Van Beethoven'in en popüler senfonilerinden olan 7. Senfonisi ve Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi Operası Uvertürü" de yer alacak.
Gioacchino Rossini - 22.12.2018
İdso Çin'de Turne Yapacak
Hollandalı şef Josef Suilen'in yöneteceği konserlerde, Türk ve Çinli bestecilerin eserlerinin yanı sıra Ludwig van Beethoven, Giuseppe Verdi, Andre Tchaikowsky, Johann Strauss, Hector Berlioz, Gioacchino Rossini, Johannes Brahms, Jacques Offenbach ve Gerorges Bizet'in eserleri de yorumlanacak.
Gioacchino Rossini - 27.11.2018
Alexander Rudin, İdso ile Aynı Sahneyi Paylaşacak
Konserde, Gioacchino Rossini'nin "La Scala Di Seta Uvertürü", Pyotr İlyich Tchaikovsky'nin "Bir Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler OP.
Gioacchino Rossini - 26.11.2018
Antalya Dob'dan Komik Opera: "Evlilik Senedi"
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, İtalyan opera bestecisi Gioacchino Rossini'nin 18 yaşındayken bestelediği ve ilk profesyonel operası olan eser, 29 Kasım Perşembe günü sahnelenecek.
Gioacchino Rossini - 6.10.2018
Samdob, "İl Signor Bruschino" Operasını Sahneledi
SAMDOB, komik opera türünün önemli temsilcilerinden Gioacchino Rossini'nin bestelediği, aşkları için her şeyi göze alan Florville ve Sofia'nın bol kahkahalı hikayesinin anlatıldığı "İI Signor Bruschino" komik operasını Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Sahnesi'nde sanatseverlerin beğenisine sundu.
Gioacchino Rossini - 2.10.2018
Samdob, "İl Signor Bruscihino" Operasını Sahneleyecek
SAMDOB'dan yapılan açıklamaya göre, komik opera türünün önemli temsilcilerinden Gioacchino Rossini'nin bestelediği, aşkları için her şeyi göze alan Florville ve Sofia'nın bol kahkahalı hikayesinin anlatıldığı eser, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Gioacchino Rossini - 29.9.2018
İdob Açılış Konseri ile Sezona Başladı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sezona İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin eserlerinin yorumlandığı "Açılış Konseri" ile başladı.
Gioacchino Rossini - 9.9.2018
Bodrum Oda Orkestrası 10. Kuruluş Yılı Konseri"
Aralarında Gioacchino Rossini, Rodolfo Falvo, Pyotr İlyiç Çaykovski, Erol Sayan, Necip Celal Andel, Tevfik Guliyev'in de bulunduğu yerli ve yabancı bestecilerin eserlerinin yanı sıra Bodrum yöresine ait "Çökertme Türküsü" ile Rize yöresine ait "Yeni Biteyi" türküsü seslendirildi.
Gioacchino Rossini - 22.6.2018
9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali" Başladı
Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, Wolfgang Amadeus Mozart, Gioacchino Rossini, Antonin Dvorak, Pietro Mascagni, Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Giacomo Puccini ve Charles Gounod'un eserleri yorumlandı.
Gioacchino Rossini - 22.5.2018
İdso'dan Sezon Sonu Konseri
Konserde, Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti, Eldo Di Lazzaro, Pietro Mascagni, Alberto Barberis, Enrico Cannio, Giacomo Puccini, Ernesto de Curtis, Luigi Denza, Giuseppe Verdi ve Giovanni Capurro'dan eserler icra edilecek.
Gioacchino Rossini - 17.5.2018
İzmir'de Kültür Sanat
Opera İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), bu hafta İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin klasikleşmiş operası "Sevil Berberi"ni sahneleyecek.
Gioacchino Rossini - 19.4.2018
Eskişehir Opera ve Bale Günleri" 4 Mayıs'ta Başlayacak
İzmir Devlet Opera ve Balesi de 10 Mayıs'ta İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin 17.
Gioacchino Rossini - 22.3.2018
Samdob "Sevil Berberi"Ni Yeniden Sahneleyecek
SAMDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyada en çok sahnelenen opera eserlerinden biri olarak popülerliğini koruyan ve komik opera literatürünün en güzel eserleri arasında gösterilen Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" operası, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Gioacchino Rossini - 20.3.2018
Bbdso "William Tell" ve "Alaaddin" ile Sahnede
BBDSO, bu haftaki konserinde, operalarıyla tanınan ünlü İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin pek çok filmin müziği olarak seçilmiş William Tell uvertürü ile sahne alacak.
Gioacchino Rossini - 19.1.2018
İtalyan Bestecileri Konseri"
Konserde, Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" ve "II.
Gioacchino Rossini - 4.11.2017
İdob Sanatçıları Serenatları Seslendirdi
Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde gerçekleşen konserde, Joseph Haydn'ın "Fa Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü", Franz Schubert'in Schwanengesand albümünden "Standchen", Pyotr İlyiç Çaykovski'nin "Don Juan'ın Serenadı", Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi", Gaetano Donizetti'nin "Don Pasquale", Charles Gounod'nun "Faust", Francesco Paolo Tosti'nin "La Serenata", Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Don Giovanni Operaları" ile Grand Partita adlı eserinden "Serenad" bölümü seslendirildi.
Gioacchino Rossini - 3.11.2017
Samdob "Sevil Berberi"Ni Yeniden Sahneleyecek
Komik opera literatürünün en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi" operası, 17.
Gioacchino Rossini - 28.10.2017
Tekfen Filar-Mini'den Küçüklere Büyük Konser
Konserin ilk bölümünde besteci Gioacchino Rossini'den "William Tell Overture" final bölümü, besteci Johann Sebastian Bach'ın "Hava", besteci Ralph Vaughan Williams'ın "Greensleeves" üzerine fantezi, müzik eleştirmeni Claude Debussy'in "Deniz- Şafaktan öğleye kadar denizde" ve müzisyen Franz Liszt'in "Macar Rapsodisi No.
Gioacchino Rossini - 14.10.2017
Samdob "Sevil Berberi" ile Sezona Merhaba Dedi
Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), yeni sanat sezonunda "Sevil Berberi" operasını sanatseverlerle buluşturdu. SAMDOB'un yeni sanat sezonunda komik opera literatürünün en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen Gioacchino Rossini'nin ünlü "Sevil Berberi" operasını Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sundu.
Gioacchino Rossini - 6.10.2017
Samdob "Sevil Berberi" ile Sezona Merhaba Diyecek
SAMDOB'un yeni sanat sezonunda komik opera literatürünün en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen Gioacchino Rossini'nin ünlü "Sevil Berberi" operası, 14 Ekim Cumartesi akşamı sanatseverlerle buluşacak.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gioacchino Rossini Haberleri | Gioacchino Rossini Kimdir - Haberler - Gioacchino Rossini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gioacchino Rossini kimdir, hayatı ve biyografisi. İDOB Gala Konser ile Beyoğlu Talimhane Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:28:41. #1.15#
title