Florence Parly Haberleri

Florence Parly haber, Florence Parly son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Florence Parly - 01.10.2021
Rusya'dan satın alınan 4 helikopter Mali'ye ulaştı
Rusya'nın Mali'deki askeri varlığına karşı çıkan Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ise Mali'nin Wagner ile iş birliği yapması halinde uluslararası desteği tamamen kaybedeceğini açıklamıştı.
Florence Parly - 28.09.2021
Fransa, Mali'yi terk ettiği iddialarını yalanladı
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, yaptığı açıklamada, "Fransa'nın çekilmesi diye bir şey yok.
Florence Parly - 20.09.2021
Fransa Savunma Bakanı Parley, İngiliz mevkidaşı Wallace ile görüşmesini erteledi
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ile İngiliz mevkidaşı Ben Wallace arasındaki toplantının, Avustralya'nın Paris ile imzaladığı milyarlarca dolarlık denizaltı anlaşmasını iptal ederek İngiltere ve ABD ile yeni bir anlaşmaya varmasının ardından ertelendiği bildirildi.
Florence Parly - 19.09.2021
Mali hükümeti, Wagner ile anlaşacağı yönündeki iddiaları yalanlamadı
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, bu iddialara, "Eğer Malili yetkililer, Wagner grubuyla böyle bir anlaşma imzalayacak olursa bu durum endişe verici olmasının yanı sıra Sahel ülkelerini desteklemek için yıllardır yaptığımız ve yapmayı planladığımız her şeyi anlamsız kılar.
Florence Parly - 17.09.2021
Fransa denizaltı projesinin iptali nedeniyle ABD ve Avustralya Büyükelçilerini geri çağırdı
Bu duruma tepki gösteren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurmasının ve ABD ile nükleer denizaltı inşa etme konusunda anlaşma kararının iş birliği ruhuna aykırı olduğunu açıklamıştı.
Florence Parly - 17.09.2021
Son dakika haberi... Mali'de Rus paralı askerlere destek gösterisi düzenlendi
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, bu iddialara, "Eğer Malili yetkililer, Wagner grubuyla böyle bir anlaşma imzalayacak olursa bu durum endişe verici olmasının yanı sıra Sahel ülkelerini desteklemek için yıllardır yaptığımız ve yapmayı planladığımız her şeyi anlamsız kılar.
Florence Parly - 17.09.2021
Fransa, denizaltı krizinden sonra Washington'daki ABD-Fransa dostluk galasını iptal etti
Bu duruma tepki gösteren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurmasının ve ABD ile nükleer denizaltı inşa etme konusunda anlaşma kararının iş birliği ruhuna aykırı olduğunu açıklamıştı.
Florence Parly - 16.09.2021
ABD, "Avustralya ile nükleer denizaltı anlaşması" konusunda Fransa ile tansiyonu düşürmeye çalışıyor
Bu duruma tepki veren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurmasının ve ABD ile nükleer denizaltı inşa etme konusunda anlaşma kararının iş birliği ruhuna aykırı olduğunu açıklamıştı.
Florence Parly - 16.09.2021
Fransa: Avustralya'nın denizaltı alımından vazgeçmesi iş birliği ruhuna aykırı
Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Savunma Bakanı Florence Parly tarafından yapılan ortak açıklamada, Avustralya hükümetinin Fransa ile denizaltı programını durdurması ve ABD ile nükleer enerjili denizaltı inşa etme konusunda anlaşması kararının not edildiği belirtildi.
Florence Parly - 16.09.2021
Fransa, DEAŞ'ın Büyük Sahra'daki sorumlusunu etkisiz hale getirdi
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly de Sahrawi'nin, çoğunlukla Mali, Nijer, Çad ve Burkina Faso'da teröristlerle mücadele eden Fransız Barkhane güçlerince öldürüldüğünü kaydetti.
Florence Parly - 16.09.2021
Fransa, DEAŞ'ın Sahraaltı Afrika sorumlusunu etkisiz hale getirdi
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly de Twitter'dan, DEAŞ'ın Sahel'deki 1 numaralı isminin, Barkhane kuvvetlerince öldürüldüğünü aktararak, bunun, uzun soluklu bir çalışmanın neticesi olduğu bilgisini paylaştı.
Florence Parly - 14.09.2021
Fransa, Rus paralı askerlerin Mali'ye gönderileceği iddialarından endişeli
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Mali'nin, Rus Wagner grubuyla paralı askerlerin Mali'ye gönderilmesine ilişkin bir anlaşma imzalayacak olursa bu durumun son derece endişe verici olacağını söyledi.
Florence Parly - 27.08.2021
Uluslararası toplumdan Kabil'deki terör saldırılarına kınama
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saldırı sonrası ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'e başsağlığı dilediğini, terörden kaçmaya çalışanlara yardım ederken hayatını kaybeden ABD askerlerinin aileleri ve sevdiklerinin acısını paylaştığını belirtti.
Florence Parly - 24.08.2021
BAE Veliaht Prensi Bin Zayid, Fransız dışişleri ve savunma bakanlarıyla Afganistan'daki gelişmeleri görüştü
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Savunma Bakanı Florence Parly ile Afganistan'daki gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Florence Parly - 20.08.2021
Fransız gazeteci Andlauer, Fransa'nın eski Afgan çalışanlarıyla tahliye için irtibata bile geçmediğini belirtti
Savunma Bakanı Florence Parly'nin 10 kadar Afgan çalışandan söz ettiğini belirten Brice Andlauer, "70'ten fazla koruma talep eden var, umarız tarih bu defa tekerrür etmez.
Florence Parly - 01.08.2021
Fransa'nın, İsrail'den Pegasus casus yazılımında, Fransız numaralarının hariç tutulmasını istediği iddiası
Haberde, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın, 28 Temmuz'da Paris'e resmi ziyaretinde, mevkidaşı Florence Parly ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki iş birliği, Lübnan krizi ve İran'ın nükleer anlaşması başlıklarının yanı sıra "telefon dinleme" konusunun da gündeme geldiği aktarıldı.
Florence Parly - 29.07.2021
ABD, İsrail'e casus yazılım Pegasus'la ilgili endişelerini bildirdi
Gantz, Fransa'ya gitti İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Fransız mevkidaşı Florence Parly ile İsrail merkezli NSO Group şirketinin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım konusunu görüşmek üzere dün Paris'e gitmişti.
Florence Parly - 29.07.2021
İsrail Savunma Bakanı Gantz: "İsrail 'Pegasus' suçlamalarını ciddiye alıyor"
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ve Fransız mevkidaşı Florence Parly Fransa'nın başkenti Paris'te bir araya geldi.
Florence Parly - 27.07.2021
Son dakika... İsrail Savunma Bakanı Gantz casus yazılım Pegasus'u görüşmek üzere Fransa'ya gidiyor
Son dakika haber... İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın, Fransız mevkidaşı ?Florence Parly ile İsrail merkezli NSO Group şirketinin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım konusunu görüşmek üzere yarın Paris'e gideceği belirtildi.
Florence Parly - 10.07.2021
ABD ile Fransa savunma bakanları, özel harekat konusunda iş birliği anlaşması imzaladı
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) bir araya gelerek ABD-Fransa Özel Harekat Alanında İş Birliğini Artıma Yol Haritası'nı imzaladı.
Florence Parly - 28.06.2021
Son dakika haberleri | Fransa Savunma Bakanlığında silah kaçakçılığına bulaşmış şoför asker skandalı
Mediapart sitesinin araştırma haberine göre, ülkede ocakta ortaya çıkarılan silah kaçakçılığı ağıyla ilgili davada gözaltına alınan 2 askerden birinin Savunma Bakanı Florence Parly'nin şoförlüğünü yapan kişi olduğu ortaya çıktı.
Florence Parly - 16.06.2021
Fransa'nın Afrika siyaseti türbülansta
Sömürgeci yaklaşım sorun üretiyor Fransa Savunma Bakanı Florence Parly bölgede "amaçlarının değişmediğini" yalnızca başka bir yaklaşım ortaya koyacaklarını açıklayarak, Fransa'nın Sahel kuşağındaki güçlerinin tamamen geri çekilmeyeceğini belirtti.
Florence Parly - 15.06.2021
Son dakika haberleri! ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya Savunma Bakanları Avrupa Dörtlüsünün ilk toplantısını yaptı
Pentagon Sözcüsü John Kirby, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Savunma Bakanı Lloyd Austin bugün Euro Quad mevkidaşları Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Almanya Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ve Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace ile Brüksel'de bir araya geldi.
Florence Parly - 13.06.2021
Son dakika! Fransa'da e-muhtırayı imzalayan 6 emekli general, askeri konseye hesap verecek
Le Monde'un haberine göre, e-muhtırayı imzalayan 2S statüsündeki 20 generalden bunu açıkça duyuran 6'sına Savunma Bakanı Florence Parly imzalı, birkaç ay içinde toplanacak askeri yüksek konseye hesap vermeleri için celp gönderildi.
Florence Parly - 11.06.2021
Son dakika haberi | Fransa Savunma Bakanı Parly: "Fransız ordusu, 2013 yılında 2 gazetecinin cinayetinden sorumlu olduğu düşünülen Malili teröristi öldürdü"
Gelen son dakika haberlerine göre Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Fransız askerlerinin 5 Haziran'da gerçekleştirdiği operasyonda, 2013 yılında 2 Fransız gazetecinin cinayetinden sorumlu olduğundan şüphelenilen Malili terörist de dahil olmak üzere toplam 4 teröristi öldürdüğünü duyurdu.
Florence Parly - 22.05.2019
Fransa'nın Silahlarının Yemen'de Kullanıldığı" Haberi İçin İfadeye Çağrıldı
Söz konusu belgenin 3 Ekim 2018'de düzenlenen Yemen konulu Sınırlı Savunma Konseyi toplantısında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Savunma Bakanı Florence Parly'ye iletildiği bildirilmişti.
Florence Parly - 19.05.2019
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Fransa'ya Deniz Üssü Veriyor
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Fransa arasında, hafta içi imzalanan işbirliği anlaşmasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Savunma Bakanı Savvas Angelidis ile Fransa Savunma Bakanı Florence Parly arasında hafta içerisinde imzalanan savunma işbirliği anlaşmasının maddeleri konusunda açıklık getirdi.
Florence Parly - 16.05.2019
Fransa'nın Güney Kıbrıs'taki Deniz Üssünü Kullanacağı İddia Edildi
Rum Politis gazetesinin haberine göre, anlaşma, Paris'te bir araya gelen Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ve Rum mevkidaşı Savvas Angelidis arasında imzalandı.
Florence Parly - 09.05.2019
Satılan Silahların Sivillere Karşı Kullanılmadığı Yönünde Garanti Alındı"
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, dün yaptığı açıklamada, Le Havre Limanı'nda bir gemiye silah yüklendiğini söylemiş ancak bu silahların nereye gideceğine dair bilgi vermemişti.
Florence Parly - 09.05.2019
Almanya, Fransa ve İngiltere Dışişleri Bakanları İran'ı Uyardı
Fransa ve Avrupa Birliği bir değerlendirme yaptı Fransız Dışişleri Bakanı Florence Parly, nükleer anlaşmanın dokunulmadan korunmasını istediklerini, bununla birlikte İran'ın taahhütlerinden vazgeçmesinin yaptırımların yeniden uygulanacağı anlamına geldiğini vurguladı.
Florence Parly - 25.04.2019
Fransa'nın Silahlarının Yemen'de Kullanıldığı" Haberine Ön Soruşturma
Söz konusu belgenin 3 Ekim 2018'de düzenlenen Yemen konulu Sınırlı Savunma Konseyi toplantısında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Savunma Bakanı Florence Parly'ye iletildiği bildirilmişti.
Florence Parly - 19.04.2019
Millî Savunma Bakanı Akar, Fransız Mevkidaşı ile Görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız mevkidaşı Florence Parly ile telefonla görüştü.
Florence Parly - 19.04.2019
Milli Savunma Bakanı Akar Fransız Mevkidaşı ile Görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ile yaptığı telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki savunma işbirliği konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Florence Parly - 18.04.2019
Paris, Yemen'de Fransa Yapımı Silahların Kullanıldığı İddiasını Yalanladı
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Yemen'de devam eden iç savaşta Fransa yapımı silahların kullanıldığı iddiasını yalanladı.
Florence Parly - 15.04.2019
Fransa'nın Silahları "Yemen'de Kullanılıyor" İddiası
Söz konusu belgenin 3 Ekim 2018'de düzenlenen Yemen konulu Sınırlı Savunma Konseyi toplantısında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Savunma Bakanı Florence Parly'ye iletildiği bildirildi.
Florence Parly - 11.04.2019
Bakan Akar, Fansız Mevkidaşı ile Görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, telefonda görüştüğü Fransız mevkidaşı Florence Parly'e, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, 24 Nisan'ı sözde Ermeni soykırımını anma günü ilan etmesinden duyulan rahatsızlığı iletti.
Florence Parly - 11.04.2019
Milli Savunma Bakanı Akar, Fransız Mevkidaşı ile Görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ile telefon görüşmesinde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 24 Nisan kararından duyulan rahatsızlığı iletti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Florence Parly Haberleri | Florence Parly Kimdir - Haberler - Florence Parly haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Florence Parly kimdir, hayatı ve biyografisi. Rusya'dan satın alınan 4 helikopter Mali'ye ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 08:49:01. #1.14#

title