İstanbul Florya'da 2 Demiryolu Yenileme Aracı Çarpıştı: 2 Yaralı

İstanbul Florya'da 2 Demiryolu Yenileme Aracı Çarpıştı: 2 Yaralı

İstanbul Florya'da yenilenen banliyö hattında test ve kontrol yapan iki demiryolu yenileme aracı çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle 2 kişi yaralandı.

İstanbul Florya'da Halkalı-Gebze banliyö tren hattında test sürücüsü sırasında kaza meydana geldi. Deneme sürüşü yapan demir yolu aracı ile elektrik hattını döşeyen araç, Florya'da çarpıştı. Kaza sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişi yaralandı.

DENEME SEFERLERİ SIRASINDA KAZA: 2 KİŞİ YARALANDI

Halkalı-Sirkeci Banliyö hattı üzerinde deneme sürüşü yapan 2 bakım onarım aracı dolayı Florya mevkiisinde çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle 2 kişi yaralandı.

SAĞLIK VE İTFAİYE EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Kaza nedeniyle olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Trende sıkışan iki kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Kazada yaralananlar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Halkalı Sirkeci Banliyö hattındaki kazaya ilişkin açıklama yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün saat 09.30 sularında demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girmiştir. Söz konusu iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay sonucunda araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır. Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan test sürüşü yapan trenlerin kaza yaptığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

İşte kaza yerinden ilk görüntüler;

Kaynak: DHA