Festival Kanlı Bitti! Fırtına Sahneyi Uçurdu, DJ İşinin Başında Can Verdi

Festival Kanlı Bitti! Fırtına Sahneyi Uçurdu, DJ İşinin Başında Can Verdi

Brezilya'da düzenlenen festivalde çıkan fırtınanın etkisiyle sahne çöktü. O esnada performans sergileyen DJ, sahnenin altında kalarak hayatını kaybetti. Olay anı seyirciler tarafından görüntülendi.

Brezilya'daki bir müzik festivalinde sahne çöktü. DJ hayatını kaybetti, üç kişi ise yaralandı. Olay, Pazar günü yerel saatle akşam 10'de meydana geldi.

YÜKSEKTEN DÜŞTÜ

Porto Alegre kenti yakınlarındaki Esteio'da düzenlenen Atmosphere Festival'de sahne alan Brezilyalı DJ, çıkan fırtınada sahnenin ve ona bağlı dekorun bir anda uçmasıyla yüksekten düştü. Kalleby Freitas isimli Dj 30 yaşındaydı. Başından yaralanan genç adam, hastanede yaşamını yitirdi.

5 BİN KİŞİ VARDI

Trajik olay sahneyi cep telefonu ile görüntüleyen bir seyirci tarafından kaydedildi. Kaza sırasında etkinlik alanında 5 bin civarında insanın olduğu belirtildi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Yetkililer, festival organizatörleri Rave Atmosphere'in doğru izinlere sahip olduklarını ve tüm evraklarının usule uygun olarak düzenlendiğini söyledi. Ancak rüzgar, sağanak yağış ve fırtına ile ilgili uyarılara rağmen sahneyi kuran ve organizasyonu ertelemeyen firma hakkında soruşturma başlatıldı.