Ferhat Tunçdemir Seçim Sonuçları

Ferhat Tunçdemir Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde TKP MALATYA büyükşehir belediye başkan adayı Ferhat Tunçdemir oldu.

Ferhat Tunçdemir Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde TKP MALATYA büyükşehir belediye başkan adayı Ferhat Tunçdemir oldu. TKP adayı Ferhat Tunçdemir, MALATYA büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? MALATYA büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan TKP MALATYA büyükşehir belediye başkan adayı Ferhat Tunçdemir ile ilgili seçim sonuçları ve MALATYA büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. TKP MALATYA büyükşehir belediye başkan adayı Ferhat Tunçdemir oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte MALATYA büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. MALATYA aday yarışı ve MALATYA seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

MALATYA Seçim Bilgileri

  • MALATYA büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 2.089 olduğu belirlendi.
  • MALATYA büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 2.089 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • MALATYA büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 82,67 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • MALATYA büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 562.216 olduğu belirlendi.
  • MALATYA büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 464.774 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

TKP MALATYA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferhat Tunçdemir Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde TKP MALATYA büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Ferhat Tunçdemir, MALATYA yarışında % 0,14 oranında aldığı oy ile 9'nci oldu. Ferhat Tunçdemir toplamda 626 adet oy sayısına ulaştı.

Ferhat Tunçdemir Kimdir?

 Ferhat Tunçdemir, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde TKP Malatya Belediye Başkan Adayı oldu.

TKP MALATYA büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.