Federico Lombardi Haberleri

Federico Lombardi haber, Federico Lombardi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federico Lombardi 15.7.2016
Fransa'daki Terör Saldırısı
Vatikan'dan kınama Katolik aleminin merkezi Vatikan'dan saldırıya ilişkin ilk değerlendirme sözcü Federico Lombardi'den geldi.
Federico Lombardi 4.7.2016
Vatikan'daki İkinci Köstebek Skandalı
Vatikan Basın Sözcüsü Federico Lombardi de yaptığı açıklamada, davanın bu duruşmasının savcıların iddianamesine ayrıldığını belirtti.
Federico Lombardi 26.6.2016
Papa Franciscus Ermenistan'da
Türkiye-Vatikan ilişkileri Bu arada Vatikan Basın Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, Papa'nın 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları için "soykırım" nitelemesine, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin tepkisini yanıtladı.
Federico Lombardi: Vatikan'dan Türkiye'ye YanıtFederico Lombardi 26.6.2016
Federico Lombardi: Papa'dan Türkiye ve Ermenistan DuasıFederico Lombardi 26.6.2016
Federico Lombardi: Papa'dan, Türkiye ve Ermenistan DuasıFederico Lombardi 26.6.2016
Federico Lombardi 25.6.2016
Papa Franciscus Ermenistan'da
Türkiye-Vatikan ilişkileri Bu arada Vatikan Basın Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, Gümrü'de gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Papa'nın dünkü konuşmaları sırasında 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları için "soykırım" nitelemesini kullanmasını değerlendirdi.
Federico Lombardi: Papa Bir Kez Daha 'Soykırım' DediFederico Lombardi 24.6.2016
Federico Lombardi 24.6.2016
Papa Ermenistan'da da "Soykırım" Dedi
"Soykırım kelimesi üzerinden sosyolojik-politik tuzağa düşmek istemiyoruz Papa'nın Ermenistan ziyaretine ilişkin Salı günü gazetecilere brifing veren Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, "soykırım" sözcüğü üzerinden politik-sosyolojik bir tuzağa düşmek istemediklerini belirtmişti.
Federico Lombardi 23.6.2016
Papa'dan Ermenistan'a Kritik Ziyaret
Vatikan Sözcüsü Federico Lombardi, Papa'nın bu jestin Türkiye sınırındaki Ağrı Dağı'na yönelik olduğunu ve önemli bir mesaj içerdiğini iddia etti.
Federico Lombardi 23.6.2016
Papa'dan Ermenistan Ziyareti Öncesi Uzlaşma ve Barış Mesajı
Papa'nın Ermenistan ziyaretine ilişkin Salı günü basın mensuplarına bir brifing veren Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, kendisinin "soykırım" ifadesini kullanmaktan neden imtina ettiğine ilişkin bir soruya şöyle yanıt vermişti: "Soykırım kelimesi bir takıntı haline geldi.
Federico Lombardi 16.4.2016
Papa, 12 Müslüman Sığınmacıyı Midilli'den Roma'ya Getiriyor
Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, bu ziyaret için Alitalia'dan kiralanan uçağa binmeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Papa'nın beraberinde bazı sığınmacıları da yanında götüreceğine ilişkin haberleri doğruladı.
Federico Lombardi 9.4.2016
Papa, Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan'a Gidecek
Vatikan'dan yapılan kısa açıklamada Papa Francesco'nun, dünya Ermenileri ruhani lideri ve Ermeni Apostolik Kilisesi'nin Tüm Ermeniler Katolikoosu II. Karekin'in ile sivil otoriteler ve bu ülkedeki Katolik Kilisesi'nin davetlerine icabet ederek, Ermenistan'a gideceği belirtildi. Papa'nın Gürcistan ziyaretinin ise, Gürcistan Ortodoks Kilisesi Patriği 2. Ilia'nın ile sivil ve dini otoritelerin daveti üzerine yapılacağı bildirildi. Ruhani liderin Azerbaycan ziyaretinin de sivil ve dini otoritelerin davetiyle gerçekleşeceği kaydedildi. Daha önce Papa Franceso'nun Ermenistan'a Haziran'ın ikinci yarısında gideceği açıklanmış, ancak bunun tarihine ilişkin bilgi verilmemişti. KARABAĞ'A GİDECEK Mİ? Ziyaret tarihlerini açıklayan Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi gazetecilerin, Papa'nın, Ermenistan-Azerbaycan arasında çatışmalara neden olan Dağlık Karabağ'a gidip gitmeyeceğine ilişkin bir soruya, "Ben sadece Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan'a yapacağı ziyaretleri açıkladım.
Federico Lombardi 7.4.2016
Papa, Göçmenlere Destek İçin 16 Nisan'da Midilli Adası'na Gidecek
Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi söz konusu günübirlik ziyaretin, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos ve İstanbul Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un daveti üzerine gerçekleşeceğini belirtti.
Federico Lombardi 7.4.2016
Papa Franciscus Midilli'de Sığınmacıları Ziyaret Edecek
Açıklamada, Papa'nın programına ilişkin başka bilgiye yer verilmezken, Vatikan Sözcüsü Federico Lombardi de yaptığı açıklamada, bu konuda Yunan ve Vatikan makamları arasında temasın olduğunu söylemekle yetinmişti.
Federico Lombardi 5.4.2016
Papa'dan Midilli Adası'na Ziyaret
Vatikan Basın Sözcüsü Rahip Federico Lombardi de basında çıkan haberlere ilişkin İtalyan haber ajansı ANSA'nın sorusu üzerine yaptığı açıklamada, "Bahsettiğiniz konu üzerinde Yunanlı yetkililerle görüşmeler sürmekte.
Federico Lombardi 22.3.2016
Brüksel'deki Terör Saldırılarına Tepkiler
Bu arada, Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, yaptığı açıklamada, bu hafta sonu kutlamaya hazırlanılan Paskalya Yortusu öncesinde Papa'nın Paskalya ayinlerinde güvenlik nedeniyle herhangi bir değişiklik öngörülmediğini, mevcut önlemlerin güçlendirileceğini bildirdi.
Federico Lombardi 18.3.2016
Papa Haziran Ayında Ermenistan'a Gidecek
Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, henüz tarih aralıkları belli olmamakla birlikte, Papa'nın Haziran ayının ikinci yarısında Ermenistan'ı ziyaret edeceğini duyurdu.
Federico Lombardi 5.2.2016
Papa ve Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill'den Küba'da Tarihi Buluşma
Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, iki kilise tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyan bu buluşmanın, ani gelişen bir plan dahilinde olmadığını, çok uzun süreden beri üzerinde çalışılan bir konu olduğunu dile getirdi.
Federico Lombardi 3.2.2016
Vatikan-Türkiye İlişkilerinde Yumuşama Sinyali
"Türk halkını seviyorum ve takdir ediyorum" Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, konuyla ilgili Türk basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, bu açıklamanın Türkiye ile yakınlaşmaya yönelik bir niyet göstergesi olduğunu ifade etti.
Federico Lombardi 19.11.2015
Savaş Bölgesine Gidecek Olan Papa, Zırhlı Araç ve Kurşun Geçirmez Yelek Kullanmayacak
Esma Çakır - Roma / DHA KATOLİKLERİN ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco'nun, güvenlik endişelerine rağmen, iç savaşın süregeldiği Orta Afrika Cumhuriyeti ziyaretini gerçekleştireceği açıklandı. Papa burada, ne zırhlı araç ne de kurşun geçirmez yelek kullanacak. Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Papa Francesco'nun, 25-30 Kasım tarihleri arasında 11'inci uluslararası gezisini oluşturacak olan Kenya, Uganda ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ni kapsayan seyahatinin programını açıkladı.
Federico Lombardi 14.11.2015
Vatikan Saldırıyı En Sert Şekilde Kınadı
Peder Federico Lombardi imzasıyla yapılan açıklamada, terör eylemlerinin tüm insanlığa yapılmış bir saldırı olduğuna dikkat çekildi.
Federico Lombardi 3.11.2015
Vatikan'da İkinci Köstebek Skandalı: İspanyol Din Adamı Tutuklandı
Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi'nin yaptığı açıklamaya göre, İspanyol din adamı Balda'nın Vatikan'da tutuklanarak hücreye konduğu, soruşturmayı yürüten yetkililerle işbirliğini kabul eden Chaouqui'nin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.
Federico Lombardi 3.11.2015
Vatikan'da İkinci Köstebek Skandalı
Papa Franciscus'un gelişmelerden haberdar edildiği ve olayın şüphelilerin gözaltına alınmasına onay verdiği de basına yansıdı.  Vatikan Basın Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, kitapları, "Papa'nın güvenine çok ciddi bir ihanet" sözleriyle nitelendirdi.
Federico Lombardi 21.10.2015
Papa'nın Beyninde Tümör Olduğu Haberlerine Vatikan'dan Yalanlama
Papa Francis'in beyninde tümör olduğu öne sürülmüş ve bu iddia kısa süre içinde geniş yankı uyandırmıştı. İtalyan medyasında, Papa'nın beyninde bir tümör tespit edildiği ve helikopterle Toskana'ya giderek dünyaca ünlü Japon beyin cerrahı Takanori Fukushima'ya muayene olduğu iddia edildi. Papa'nın beyninde küçük bir lekenin bulunduğu ancak cerrahi bir operasyon geçirmediği öne sürüldü. Ancak bu iddia, Vatikan tarafından yapılan açıklamayla İtalyan medyasının ciddi derecede sorumsuzca davrandığı kaydedilerek yalanlandı. Vatikan Sözcüsü Federico Lombardi, iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek, "Herkesin gördüğü gibi Papa rutin bir şekilde yoğun çalışmalarına devam ediyor" dedi.
Federico Lombardi 21.10.2015
Papa'nın Beyninde Tümör Var İddiası
Esma Çakır - Roma / DHA DÜNYA genelinde 1 milyar 200 milyon inananı bulunan Katolik Kilisesi'nin lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco'nun beyninde tümör olduğu öne sürüldü. Vatikan ise bu iddiayı jet hızıyla yalanladı. İtalyan Quotidiano Nazionale ve İl Resto del Carlino gazetelerinin haberlerine göre, Papa'nın beyninde leke şeklinde küçük bir tümör bulunuyor. Bu nedenle ruhani liderin, gizli bir şekilde birkaç ay önce Vatikan'a ait bir helikopterle Pisa kentindeki San Rossore di Barbaricina Kliniği'ne gittiğini yazan gazeteler bunun, cerrahi müdahale gerektirmeden tedavi edilebilir bir tümör olduğunu da bildirdi. Papa'nın, bu kliniğe kendisi için gelen dünyaca ünlü Japon Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Takanori Fukushima'ya muayene olduğu da kaydedildi. Söz konusu bilgiler, adı açıklanmayan bir klinik çalışanına dayandırıldı. Fukushima, bugüne kadar 24 bin hastayı muayene etmesi ve 16 bine yakın cerrahi operasyon gerçekleştirilmesiyle biliniyor. Fukushima'nın internet sitesinde, bu rakamın dünya rekoru olduğu belirtiliyor. VATİKAN'DAN JET YALANLAMA Söz konusu haberin dün gece ortaya çıkması üzerine Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi gece yarısı bir açıklama yaptı.
Federico Lombardi 3.10.2015
Rahip Eşcinsel Olduğunu Açıkladı, Vatikan'dan Kovuldu (2)
AÇIKLAMA YAPTI, VATİKAN'DAN KOVULDU Bunun ardından bir açıklama yapan Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, Charamsa'nın Vatikan'daki ve buraya bağlı olan üniversitelerdeki görevlerine son verildiğini söyledi.
Federico Lombardi 20.9.2015
Papa Franciscus, Küba'da
Vatikan Sözcüsü Federico Lombardi'nin yaptığı açıklamaya göre, ülkenin efsanevi lideri Castro'nun evinde gerçekleşen ve yarım saat süren görüşmede her iki taraf da birbirine kitap hediye etti.
Federico Lombardi 1.9.2015
Papa'dan, Kürtaj Yaptırıp, Tövbe Eden Kadınların Affedilmesi İçin Rahiplere Tam Yetki
PAPA KÜRTAJ GÜNAHINI HAFİFLETMEK İSTEMİYOR Haberin geniş yankı bulması üzerine konuşan Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Papa'nın bu şekilde kürtaj günahını hafifletmeyi değil, Kilise tarafından merhamet tezahürünün daha ulaşılabilir ve işleyebilir olmasını sağlamayı amaçladığını açıkladı.
Federico Lombardi 1.7.2015
Papa'dan Yunan Halkına Destek
Esma Çakır - Roma / DHA ULUSLARARASI Para Fonu'na (IMF) olan 1,6 milyar Euro'luk borcunu ödeyemeyince temerrüde düşerek sancılı bir döneme giren Yunanistan halkına Papa Francesco'dan destek geldi. İflasın eşiğine gelen Yunanistan ile Euro Bölgesi ülkeleri ve Avrupa Merkez Bankası arasında, üçüncü bir kurtarma paketi ve mevcut borçların yeniden yapılandırılarak daha uzun vadeye yayılmasına ilişkin hummalı müzakereler sürerken, Papa'dan bu konuda bir açıklama geldi. "YUNAN HALKI İÇİN DUA EDELİM" Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, "Yunanistan'dan gelen haberler, ülkenin ekonomik ve sosyal durumu için endişe verici" derken, Papa'nın, özellikle ağır bir şekilde insani ve sosyal bir sınavdan geçen çok sayıda aileyi düşünerek, Yunan halkına yakınlığını hissettirmeyi arzu ettiğini açıkladı.
Federico Lombardi 26.6.2015
Vatikan ile Filistin Arasındaki Anlaşmada İmzalar Atıldı
Bugün imzalanan ve hazırlıkları iki ülke ortak komisyonu tarafından geçen ay tamamlanan ikili anlaşmanın, Vatikan'ın Filistin'i devlet olarak resmen tanıması anlamına gelip gelmediği sorusuna, Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, "Tabii ki bu bir tanıma" yanıtını vermişti.
Federico Lombardi 18.6.2015
Papa'dan 'İklim Değişikliği ve Çevreyi Koruma' Genelgesi
"YEŞİL PAPA" Yoksul ülkelerin perspektifinden bakarak, Kilise'nin daha fazla global hale dönüşmesi bakımından da önem taşıyan genelgenin merakla beklendiğini söyleyen Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, "Şimdiye kadar bir belge için bu kadar yoğun bir bekleme anı yaşanmamıştı.
Federico Lombardi 11.6.2015
Papa, Pedofiliye Göz Yuman Din Adamları İçin Özel Mahkeme Kurdu
Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, çocuklara karşı tacizi önlemek için yeteri kadar önlem almayan din adamlarının da artık yargılanabileceğini söyledi.
Federico Lombardi 10.6.2015
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vatikan'da
İki lider arasındaki görüşme 50 dakika sürerken, Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi görüşmenin Ukrayna krizi ve ortadoğudaki meselelere odaklandığından bahsetti.
Federico Lombardi 18.5.2015
Vatikan: "Papa'nın Barış Meleği Temennisi Mahmud Abbas'a Özel Değil"
Esma Çakır - Roma / DHA KATOLİKLERİN lideri Papa Francesco'nun Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a "barış meleği" diye hitap ettiğinin öne sürülmesi ve Yahudi toplumunun tepkisi üzerine Vatikan'dan açıklama geldi. Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Cumartesi sabahı Papa Francesco ve Mahmud Abbas arasında gerçekleşen görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.
Federico Lombardi 13.5.2015
Vatikan'ın Filistin'i Devlet Olarak Tanıması
Komisyon çalışmalarının tamamlandığını doğrulayan Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, geniş kapsamlı ikili anlaşmanın ilerleyen günlerde iki ülke yetkililerinin imzasına sunulacağını bildirdi.
Federico Lombardi 13.5.2015
Vatikan'dan Filistin'i Devlet Olarak Tanıdığı Anlamına Gelen Anlaşma
Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Vatikan ve Filistin arasında kurulan ortak komisyonun toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Komisyon çalışmasını bitirdi.
Federico Lombardi 13.5.2015
Vatikan, Filistin'i Devlet Olarak Tanıdı
Esma Çakır - Roma / DHA - KATOLİKLERİN merkezi Vatikan, Filistin'i resmen devlet olarak tanıdığını açıkladı. Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Vatikan ve Filistin arasında kurulan ortak komisyonun toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Komisyon çalışmasını bitirdi.
123
Şu an buradasınız: Federico Lombardi Haberleri | Federico Lombardi Kimdir - Haberler - Federico Lombardi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federico Lombardi kimdir, hayatı ve biyografisi. Papa Francesco: Çocuk İstismarı Pagan Ayinlerinde İnsan Kurban Edilmesi Gibi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.4.2020 05:24:34. #1.15#
title