Favipiravir Haberleri

Favipiravir haber, Favipiravir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Favipiravir - 22.05.2021
Son dakika! "Favipiravir" ilacı 12-15 yaşındaki çocukların Kovid-19 tedavisinde de kullanılacak
Gelen son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19 tedavisi için "favipiravir" ilacının 12-15 yaşındaki çocuklarda da kullanımı önerildi.
Favipiravir - 08.05.2021
Bakanlık, hidroksiklorokin ilacını Covid-19 rehberinden çıkardı
Güncel rehberin 'Covid-19 hastalarında SARS-CoV-2'ye yönelik tedavi' başlıklı bölümünde, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren hem Türkiye'de hem de diğer ülkelerde kullanılan bu ilaçla ilgili yine güncellemeye gidilebileceği belirtildi. SARS-CoV-2'ye etkili olduğu belirlenmiş hidroksiklorokin, favipiravir, remdesivir, lopinavir-ritonavir gibi ilaçların yeniden konumlandırılarak önerildiği ve kullanıldığına, halen pek çok ülkede bu ajanların farklı kombinasyonlarının kullanımına devam edildiğine dikkat çekilerek, "İlerleyen süreçte bu ajanların yaygın kullanımıyla klinik sonuçlarının daha yaygın bir şekilde ortaya çıkması ve Covid-19'daki etkinliğini değerlendiren randomize kontrollü klinik çalışmaların yayımlanmasıyla tedavi önerileri gözden geçirilerek güncellenmiştir.
Favipiravir - 08.05.2021
Kovid-19 tedavisinde "hidroksiklorokin" ilacı kullanılmayacak
Rehberde Türkiye, Avrupa, ABD ve diğer ülkelerde daha önce başka hastalıkların tedavisi için ruhsatlandırılan hidroksiklorokin, favipiravir, remdesivir, lopinavir-ritonavir gibi ilaçların Kovid-19'a karşı antiviral olarak önerildiği ve kullanıldığı hatırlatıldı.
Favipiravir - 28.04.2021
Rusya'dan Hindistan'a Covid-19 yardımı
Ayrıca Rus basınında yer alan haberlerde, Rusya Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'nın 200 bin paket ilacın, bir tür antiviral ilaç olan Favipiravir olacağı ve Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'nın 22 tondan fazla tıbbi ekipmanı 2 adet nakliye uçağı ile Rusya'dan Hindistan'a taşıyacağı ifade edildi.
Favipiravir - 14.03.2021
GÜNDEM / 14 Mart 2021
ÖZEL HABER 1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "Bakanlığın bütçesi Türkiye'nin yarınları için kullanılacak" "Yapılan her yol, her köprü, her tünel, yük ve insan taşımada Türkiye'nin bölgesel olanaklarını artırmış, Türkiye'nin lojistik bir güç olarak, ülkemizin bulunduğu coğrafyada odaklanan yeni ticari koridorlar üzerinde hakimiyetimizi artırmıştır" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- Kovid-19 ilacının yerli sentezi milyonlarca dolarlık ilaç ithalatının önüne geçti İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve İlaç Keşif ve Geliştirme Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Güzel: "Sağlık Bakanlığı, 'Favipiravir' isimli ilacı standart tedavi protokolüne aldığı için biz de o ilacı yerlileştirdik.
Favipiravir - 13.03.2021
Bakan Varank: "Ocak ayı sanayi üretimimiz geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4 arttı"
"Kurduğumuz Covid-19 Türkiye Platformu ile 17 farklı araştırma projesine fon, her türlü desteği veriyoruz" Bakan Varank, dünü ve bugünü analiz ederken bir yandan da geleceğe yön vermek istediklerinin altını çizerek şunları kaydetti: "Firmalarımızın uluslararası alanda da söz sahibi olmasını arzu ediyoruz. Bunun için de dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, sektörün dönüşümünü bu yönde teşvik ediyoruz. Son yıllarda Çin piyasayı domine etse de AB'nin 'yeşil kimya' yaklaşımı ve sürdürülebilirlik vurgusu ile yeni bir atak yaptığını görüyoruz. Bu alandaki politika ve faaliyetlerini 'Avrupa Yeşil Mutabakatı' ile koordine ediyorlar. Sektörün geleceği için en büyük ihracat pazarımız olan AB'deki bu dönüşüme ayak uydurmamız büyük bir önem arz ediyor. Sınırda karbon düzenlemeleri başta olmak üzere AB'nin hayata geçirmeyi öngördüğü politikaların ihracatımız üzerindeki olası etkilerini Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda detaylı bir şekilde inceliyoruz. Mutabakata uyum kapsamında 11 öncelikli alan altında 20 konu başlığı belirlendi. TÜBİTAK, KOSGEB ve Kalkınma Ajanslarının desteklerini bu başlıklara göre şekillendirip, ilgili projelere öncelik vereceğiz. Bunun yanında Covid-19 salgını da tüm ekonomi üzerinde olduğu gibi kimya sektörü üzerinde de birtakım olumlu ya da olumsuz etkiler doğurdu. Temizlik ve dezenfektan ürünleri pazarını büyüten salgın aynı zamanda ilaç üretiminin önemini de bir kez daha bize hatırlattı. Bu kapsamda ülke olarak biz de sağlık ve ilaç sektörüne yönelik önemli adımlar attık. Covid-19 tedavisinde kullanılan ve etkin sonuçlar veren Favipiravir adlı ilacın yerli sentezini gerçekleştirdik.
Favipiravir - 27.12.2020
GÜNDEM / 27 Aralık 2020
ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ - RÖPORTAJ - Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Kovid-19 hastalarına verilen ilaçlarla ilgili şüpheleri giderdi: "Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçlar değil, tersine hastalığın kendisi vücutta pıhtılaşmayı artırarak damarların tıkanmasına ve kalp krizi, inme gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor" "Uygulanan tedavi yaklaşımlarının salgının başına kıyasla hastaların iyileşme olasılığını artırdığı, ölümleri daha iyi engellediği ve bu anlamda etkili olduğu söylenebilir. Salgının başında dünya genelinde yüzde 4 civarında olan ölüm sıklığı bugün yüzde 1'in altına indi" "(Tedavide kullanılan Favipiravir adlı ilaç) Hastalar hekimlerinin önerilerine mutlaka uysun.
Favipiravir - 24.12.2020
"Kovid-19 hastalığı uzayanlar tedavi için doğru bilgilendirilmeli" uyarısı
"İlaç kalp krizine neden olmaz" Uzm. Dr. Betül Mercan, Sağlık Bakanlığının önerdiği tedavi rehberindeki Favipiravir'in etkili bir antiviral olarak ilk tercih olduğuna işaret ederek, şu bilgileri verdi: "Bu ilaç, sadece karaciğer enzimlerini ve üreyi bir miktar yükseltebilir ki bu geçici bir etki.
Favipiravir - 18.12.2020
Abdi İbrahim 2021'de yatırımlarına devam edecek
1,6 milyon tableti Sağlık Bakanlığımıza, 250 bin tableti de fabrikalarımızın bulunduğu Cezayir ve Kazakistan'a bağışladık. Sene sonuna kadar da ilave bir ihtiyaç olması durumunda onu da üreterek bakanlığımıza bağışlayacağımızı taahhüt ettik. Peşi sıra, sektörümüzün oyuncularından Novelfarma'nın geliştirdiği, Kovid-19 tedavi protokolüne giren Favipiravir etken maddeli ilacın teknoloji transferini 1 hafta gibi bir sürede tamamlayarak ilacı hızla ürettik, hala da ihtiyaçlar doğrultusunda üretmeye devam ediyoruz.
Favipiravir - 18.12.2020
İSTANBUL-TÜRKİYE'NİN MERAKLA BEKLEDİĞİ AŞININ ÜRETİLECEĞİ LABORATUVARLARA İLK KEZ DHA GİRMİŞTİ
HEM İLAÇ HEM AŞI ÜRETEN TEK TESİS Dr. Koçak, "Firmamızda Kovid 19 tedavisi ile ilgili hem birçok ilacı üretiyor hem de aşı çalışmaları yürütüyoruz. Hidroksiklorokin (sıtma ilacı), favipiravir (antiviral ilaç), enoksaparin ve dipiridamol (pıhtı önleyici ve kan sulandırıcı ilaçlar), deksametazon (kortizon), azitromisin (antibiyotik) gibi Kovid tedavi protokolünde yer alan ilaçların hepsini üretiyoruz ve aynı zamanda hastaların destek tedavisinde önemli bir yeri olan serumları da Ayazağa'daki tesislerimizde tam kapasiteyle üretmeye devam ediyoruz.
Favipiravir - 16.12.2020
Ekonomide 2020 böyle geçti: (2)
12 Haziran Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu" çatısı altındaki bilim insanları tarafından Kovid-19'a karşı geliştirilen ilk yerli sentez ilaç olan "Favipiravir isimli ilacın yerli sentezi"nin ruhsatlandırma aşamasına geldiğini bildirdi.
Favipiravir - 04.12.2020
Son dakika sağlık: Antalya'da karantinaya uymayan 577 kişi yurtlarda zorunlu izolasyona alındı
Yapılan toplam filyasyon sayısı 177 bin 948 İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği evde izolasyon kuralına uymayanlara 3 bin 150 lira ceza kesildiğini ve izolasyonu tamamlaması için zorunlu olarak Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarına yerleştirildiğine dikkati çeken Hülür, şunları kaydetti: "Salgınının başladığı tarihten itibaren yapmış olduğumuz toplam filyasyon sayısı bugün itibarıyla 177 bin 948. Kasımda ise 63 bin 721. Yine salgının başlangıcından bugüne kadar Kredi Yurtlar Kurumu Sahra Hastanesinde kalan hasta sayımız 577 kişi. Kasımda ise izolasyona uymayan pozitif hasta sayısı 138, temaslı kişi sayısı ise 232 kişi olup toplamda 370 kişi. Kasımda yurda giriş yapıp taburcu olan kişi sayısı 65, kasımda giriş yapıp şu an kalanlar ise 11 kişi. Salgının başlangıcından bugüne kadar 86 bin 679 kutu Favipiravir tablet, 15 bin 200 kutu Plequenil tablet kullanıldı.
Favipiravir - 28.11.2020
Atabay Kimya'dan "Favicovir ilacı ile ilgili ithamlara" yanıt
Atabay olarak önceliklerinin, salgın döneminde gerekli olan Favipiravir'i en hızlı şekilde halkın hizmetine ulaştırmak olduğunun vurgulandığı açıklamada şunlara dikkat çekildi: "Salgının gelişim süreciyle paralel olarak ülkemizin artan ilaç ihtiyacını, kendi tesislerimizde bu ilacın ham madde sentez ve üretim kapasitesini sürekli artırarak karşılamaya devam ediyoruz.
Favipiravir - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Bakan Koca, maske ve tulum gibi koruyucu malzemelerin u¨retim kapasitesinin artırılması, yerli tanı kitinin, solunum cihazının u¨retilmesi, tedavide kullanılan hidroksiklorokin ve favipiravir ic¸eren ilac¸ların yerli u¨retime gec¸mesi, yerli as¸ı c¸alıs¸malarının desteklenerek insanda uygulama (Faz1) du¨zeyine kadar ulas¸masının, bu do¨nemde atılan somut adımlar olduğunun altını çizdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Favipiravir Haberleri | Favipiravir Haber - Haberler - Favipiravir haberleri, son dakika favipiravir haber ve gelişmeleri burada. CHP'li Murat Emir'den tartışma yaratacak iddia: Korona hastalarına tarihi geçmiş ilaçlar veriliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 10:14:21. #1.15#

title