Faruk Güven Haberleri

Faruk Güven haber, Faruk Güven son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faruk Güven - 24.10.2020
Bosphorus Film Lab panelinde yapım ve dağıtım süreçleri konuşuldu
TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven, 12 Punto TRT Senaryo Günleri'nin yapımcılar için yeni bir fon ya da finans kaynağı olduğunu belirterek, "Sadece fon değil bir nevi ortaklık, yani biz gerçekten de projenin ortağı oluyoruz.
Faruk Güven - 21.10.2020
Bosphorus Film Lab bu yıl sinema sektörünün güncel sorunlarını masaya yatıracak
Endüstriye ait güncel konullar panellerde ele alınacak Bosphorus Film Lab bünyesinde 24 Ekim'de yapımcı Müge Özen'in moderatörlüğünü üstlendiği, Bir Film ve Başka Sinema Genel Müdürü Ersan Çongar, TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ve TME Film Finans ve Dağıtım Direktörü Orhan Taşdemir'in konuk olacağı "Yapımdan Dağıtıma Film" paneli gerçekleştirilecek.
Faruk Güven - 14.10.2020
"TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması 2020"nin jürisi açıklandı
"TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması 2020"de jüri üyesi olarak yer alacak isimler şu şekilde: Radyo Yayıncılığı-Radyo Programı kategorisinde Acar Acartürk, Can Doğan, Füsun Alkan (Gönül Dostu Füsun), Geveze, Tülay Tüzün, Talha Bora Öge, Radyo Yayıncılığı-Radyo Drama kategorisinde Ahmet Akçakaya, Ali Düşenkalkar, Lütfi Kılınç, Mazlum Kiper, Onur Erbilen, Servet Pandur, Radyo Yayıncılığı-Radyo Belgeseli kategorisinde Ahmet Yeşiltepe, Cengiz Tünay, Esin Yolçınar, Harun Yöndem, Merdan Güven, Özay Şendir, Televizyon Yayıncılığı-Televizyon Programı kategorisinde Eser Yenenler, Kurtuluş Zeydan, Kübra Par, Okan Bayülgen, Pelin Çift, Selman Yılmaz, Televizyon Yayıncılığı-Belgesel Film kategorisinde Alin Taşcıyan, Bülent İnal, Ensar Altay, Ertuğrul Karslıoğlu, Süleyman Tezgel, Zeynep Keçeciler, Televizyon Yayıncılığı-Kısa Film kategorisinde Cemil Yavuz, Elif Dağdeviren, Faruk Güven, Hülya Koçyiğit, Mehmet Açar, Osman Nail Doğan, Haber Yayıncılığı-Televizyon Haberi kategorisinde Ahmet Hakan Coşkun, Deniz Bayramoğlu, Hakan Çelik, İhsan Yılmaz, Seda Öğretir, Yahya Bostan, Haber Yayıncılığı-İnternet Haberi kategorisinde Ahmet Görmez, Bora Bayraktar, Ercan Gürses, Ersin Çelik, İbrahim Altay, Mete Çubukçu, İnternet Yayıncılığı-İnternet Sitesi kategorisinde Arda Kutsal, Hakan Söğüt, Hakkı Alkan, Levent Erden, İsmail Halis, Yusuf Özhan, İnternet Yayıncılığı-Sosyal Medya Projesi kategorisinde Adem Metan, Bora Yıldırım, Emre Meriç, Muhammed Mennan Şahin, Murat Soner, Ömer Karaca, Ev Hayat Dolu kategorisinde Birol Güven, Bora Durmuşoğlu, Günseli Kato, İsmail Fidan, Prof.
Faruk Güven - 30.9.2020
8. Boğaziçi Film Festivali'nin "Bosphorus Film Lab" jürisi açıklandı
Projeler 4 farklı ödül için yarışacak Pitching Platformu jüri üyeleri SORFOND Film Yapım Fonu Proje Yöneticisi Per Eirik Gilsvik, Les Arcs European Film Festival ve Tribeca Film Festival'in Artistik Direktörü Frederic Boyer ile TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven'den oluşacak.
Faruk Güven - 5.8.2020
Dünyaya açılmak isteyen yapımcılara TRT desteği
Duyurusu EAVE Üst Yöneticisi Kristina Trapp ile TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven tarafından, bu yıl 2'ncisi düzenlenen "12 Punto TRT Senaryo Günleri"ndeki özel sunumda yapılan iş birliğinin detayları belli oldu.
Faruk Güven - 18.7.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri" ödülleri sahiplerini buldu
TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan, TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ve Eurimages Türkiye Temsilcisi Zülfikar Kürüm'ün yanı sıra ödül törenine, sinema dünyasından Reha Erdem, Tayfun Pirselimoğlu, Atalay Taşdiken, Burak Çevik, Reis Çelik, Zeynep Atakan, Mesut Uçakan, Nazif Tunç, Tarık Tufan, Halil Kardaş ile çok sayıda kişi katıldı.
Faruk Güven - 17.7.2020
TRT, EAVE Yapımcılar Ağı toplantılarına katılım bursu verecek
Etkinlikte konuşan TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ise iki kurum arasında gerçekleştirilecek iş birliğini duyurdu.
Faruk Güven - 29.6.2020
AGÜ öğretim üyelerinden uluslararası kitap
Dr. Öğretim Üyeleri Ali Yavuz Polat, Faruk Güven, Fatma Selen Madenoğlu, Harika Süklün ve Umut Türk'ün katkı sağladığı "Ekonomi ve İşletmede Güncel Yaklaşımlar: Büyük Veri, Dijital Pazarlama, Kamu Politikaları" adlı kitap, uluslararası yayınevi olan Gazi Kitapevi'nden çıktı.
Faruk Güven - 19.1.2020
Erzurum'da İletişim ve Sinema Kampı düzenlenecek
İletişim ve sinema kampında eğitimlere katılacak olanlardan TRT 1 Kanal Koordinatörü Cemil Yavuz "Yayıncılık Sektöründe TRT'nin Rolü", TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven "TRT'nin Sinema Vizyonu", 80'ler dizisinin bekçi Bekir'i Hacı Ali Konuk "Toplumsal Yönlendirme Aracı Olarak Sinema" ve gazeteci-yazar Nuh Albayrak "Dijital Yayıncılık", İhsan Ataöv "Beden Dili", Ülke TV Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk "Darbe Dönemlerinde Türk Basınının Refleksleri", İsmail Kılıçarslan "Medya Okur Yazarlığı", Fatma Doğanay "Osmanlı'dan Günümüze Türk İşaret Dili" konularını anlatacak.
Faruk Güven - 21.11.2019
"7. Kayseri Film Festivali" 28 Kasım'da başlayacak
TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ve yapımcı Halil Kardaş'ın katılımlarıyla Belkıs Bayrak moderatörlüğünde "Bağımsız Yapımlar İçin Ortak Yapım Süreci" konulu bir panel gerçekleştirilecek.
Faruk Güven - 31.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali
TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven'in ve TRT Program Alım Müdürü Muhammed Sabit Yakar'ın sunduğu ödüllerde, Kurmaca Works In Progress kategorisinde Selman Nacar'ın "İki Şafak Arasında" adlı projesine 50 bin lira, Belgesel Work in Progress kategorisinde de Selin Şenköken'in "Ali Arif Ersen: Mr Wink" projesine 30 bin lira destek sağlandı.
Faruk Güven - 5.7.2019
TRT 12 Punto Senaryo Günleri başladı
CVK Park Bosphorus Hotel'de yapılan açılışa TRT 1 Kanal Koordinatörü Cemil Yavuz, TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ve Eurimages Türkiye Delegesi Zülfikar Kürüm'ün yanı sıra TRT 12 Punto Senaryo yarışmasında finale kalan eserlerin senarist ve yapımcıları katıldı.
Faruk Güven - 12.2.2019
Trt, Berlinale Kapsamında Dizilerini Tanıttı
Etkinlikte sunumu gerçekleştiren TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven, çok faydalı bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, Türkiye'nin dizi ihracatı konusunda şu anda 350 milyon dolarla dünyada ikinci sırada bulunduğunu, 2023'de ise 1 milyar doları aşmasının beklendiğini söyledi.
Faruk Güven - 6.2.2019
Türkiye Berlin Film Festivali'ne Güçlü Gidiyor
Festivalin resmi programında yer alan moderatörlüğünü TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven'in üstleneceği organizasyon, 12 Şubat'ta Zoo Palast'da yapılacak.
Faruk Güven - 31.10.2018
Ortak Yapım Süreçleri "6. Boğaziçi Film Festivali"Nde Konuşuldu
TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven, Bulgar yapımcı Borislav Chouchkov ve yapımcı Zeynep Atakan, "6. Boğaziçi Film Festivali"nde "Bağımsız Filmler İçin Ortak Yapım Süreçleri" başlıklı etkinliğe katıldı.
Faruk Güven - 23.11.2017
Senaryonuzu Kimler Okuyor?"
"Filmin inandırıcılığı gerçekçiliğinden daha önemli" Kara, kendi yolunu bulmaya çalışan bir sinemacı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Ele aldığınız konu, ifadeler, cümleler dikkati çekmeli. Gerçekçilik önemli ama bilim kurgu da olsa bir filmin inandırıcılığı gerçekçiliğinden daha önemli. Senaryoyu, yolladığımız kişilere göre her seferinde yorumlayamayacağımıza göre ortak bir payda gerekir. Onların sinema algısına göre hareket edersek, kendimize ait olduğuna inandığımız şeyi öne çıkaramayız. Senaryonun göz alıcı, hissedilebilir bir tarafı olması gerekiyor. Standartlar, kalıplar, profesyonelliği belirleyen şeyler her zaman işe yaramıyor. Bunun dışına çıkabilecek yollar ve yöntemler de bulunabilir. Yalın bir senaryo da göz alıcı olabilir." TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven ise TRT TV Filmleri Projesi'nin senaryo kabul etme yollarını anlattı.
Faruk Güven - 15.11.2017
Ustalardan Sinema Dersleri, Profesyonellerden Sohbetler
TRT'den Faruk Güven, Star TV'den Ümmü Burhan, yönetmen Mustafa Kara ve görüntü yönetmeni Uğur İçbak ise "Senaryonuzu Kimler Okuyor?" başlıklı Bosphorus Film Lab söyleşisinde bulunacak.
Faruk Güven - 15.6.2016
Arguvan'da Kurumlar Arası Spor Müsabakaları
Masa tenisinde Arguvan Belediyesinden Erdem Çakmak birinci, Atmalılar Ortaokulundan Ömer Faruk Güven ikinci ve Atatürk İlkokulundan Ali Ekber Aslantürk ise üçüncü oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Faruk Güven Haberleri | Faruk Güven Kimdir - Haberler - Faruk Güven haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Faruk Güven kimdir, hayatı ve biyografisi. Bosphorus Film Lab panelinde yapım ve dağıtım süreçleri konuşuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 18:54:17. #1.15#
title