Eynez Haberleri

Eynez haber, Eynez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eynez - 16.03.2021
Son dakika haberi | Manisa'daki trafik kazasında hayatını kaybeden 4 kişi son yolculuğuna uğurlandı
Öte yandan kazada ölen 2 maden işçisinin görev yaptığı Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik şirketinden de taziye mesajı yayımlandı.
Eynez - 01.03.2021
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz'den maden işletmelerine ziyaret
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Demir Export ve Fernas firmaları tarafından işletilen Soma Doğu Eynez Kömür Madeni İşletmelerini ziyaret etti.
Eynez - 03.12.2020
Soma'da maden ocaklarının arasında kalan mahalle için taşınma kararı
Yaklaşık 300 yıl önce Soma'ya 30 kilometre uzaklıkta kurulan Eynez Mahallesi, 1900'lü yıllarda bölgede madenciliğin başlamasıyla büyüdü.
Eynez - 05.10.2020
Maden işçileri, Soma'da öğrencilere tablet bağışladı
Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik AŞ'de çalışan işçiler, Manisa'nın Soma ilçesinde uzaktan eğitimden faydalanamayan öğrenciler için tablet bağışında bulundu.
Eynez - 06.08.2020
Somalı madencilerin kıdem ve ihbar tazminat başvuruları başladı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Eynez kömür ocağında çalışırken Işıklar, Geventepe ve Atabacası maden ocaklarına aktarılan madencilerin kıdem ve ihbar tazminatı almaları için ilgili kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi ve 28 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlandı.
Eynez - 24.07.2020
AK Parti'li Özkan'dan Soma'daki maden işçilerine kıdem ve ihbar tazminatı müjdesi
Işıklar, Geventepe ve Atabacası Ocakları ile kazanın meydana geldiği Eynez Maden Ocağında çalışan işçilerin kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmesi konusunda kaza sonrası çeşitli çalışmalar yapıldığını hatırlatan Özkan, açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bununla ilgili 2015 yılında yine Meclisimizde gerçekleştirilen bir yasal düzenlemeyle bu alacakların Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu eliyle işletmeci şirketten tahsili amaçlandı.
Eynez - 28.02.2020
Soma'da bir maden ocağının basınçlı hava hattında patlama oldu 4 işçi yaralandı
Alınan bilgiye göre, Eynez Mahallesi'nde bulunan özel bir maden ocağında basınçlı hava hattında meydana gelen patlama nedeniyle 4 işçinin vücuduna taş ve kömür parçaları isabet etti.
Eynez - 19.02.2020
Somalı madenciler tazminatlarını almaya başladı
Her bir madencinin emeğinin kendileri için çok değerli olduğunu belirten Dönmez, şunları kaydetti: "Eynez Yer Altı Kömür Ocağı'nda çalışırken 30 Kasım 2014'te toplu halde hizmet akdi sonlandırılan madencilerimizden, 31 Aralık 2019'a kadar tazminat başvurusu yapanların kıdem ve ihbar tazminatları, 18 Şubat itibarıyla hesaplarına yatırılmaya başlandı.
Eynez - 18.02.2020
Somalı madencilere tazminatları ödeniyor
Öte yandan, Somalı maden işçisi 44 yaşındaki Emin Yılmaz, Soma Kömürleri AŞ'ye bağlı Eynez ocağında 4,5 yıl çalıştığını kaydederek, "Toplam 20 bin lira alacağım vardı ve hepsi bugün itibarıyla hesabıma yatmış.
Eynez - 18.12.2019
Enerjide 2019 böyle geçti (2)
6 Kasım Bakan Dönmez, Eynez Yeraltı Kömür Ocağı'nda hizmet alım sözleşmesiyle çalışan 2 binden fazla madenciden, çalıştıkları döneme ait kıdem ve ihbar tazminatı alamayanların ödemelerini 2020'nin ilk çeyreğinde gerçekleştireceklerini kaydetti.
Eynez - 04.12.2019
TBMM Genel Kurulu
Soma'da meydana gelen maden faciasının üzerinden 5,5 yıl geçtiğini ve o dönem herkesin "Unutursak yüreğimiz kurusun." dediğini, devletin sözler verdiğini anlatan Özel, hayatını kaybedenlerin ailelerine verilen sözlerin kısmen tutulduğunu, mevcut madencilere verilen sözlerin pek azının tutulduğunu, iş güvenliğiyle ilgili sözlerin ise tutulmadığını söyledi. Özel, "Bugün Türkiye'deki madenler 13 Mayıs 2014 günü Soma Eynez Maden Ocağı ne kadar güvenliyse maalesef o kadar güvenli.
Eynez - 04.12.2019
Bakan Dönmez bacası olmayan termik santraller yılbaşı itibariyle işletilemeyecek
'SOMA MADENCİLERİNİN KIDEM TAZMİNATLARINI ÖDEYECEĞİZ' Somalı madencilerin kıdem tazminatları konusunda müjdeli haberleri kendileriyle paylaştıklarını söyleyen Bakan Dönmez, "Eynez Yer Altı Kömür Ocağında hizmet alım sözleşmesiyle çalışan 2 binden fazla madenci kardeşimizden çalıştıkları döneme ait kıdem ve ihbar tazminatları alamayanların ödemelerini yılın ilk çeyreğinde yapacağız inşallah.
Eynez - 04.12.2019
Bakan Dönmez: Bacası olmayan termik santraller yılbaşı itibariyle işletilemeyecek
'SOMA MADENCİLERİNİN KIDEM TAZMİNATLARINI ÖDEYECEĞİZ' Somalı madencilerin kıdem tazminatları konusunda müjdeli haberleri kendileriyle paylaştıklarını söyleyen Bakan Dönmez, "Eynez Yer Altı Kömür Ocağında hizmet alım sözleşmesiyle çalışan 2 binden fazla madenci kardeşimizden çalıştıkları döneme ait kıdem ve ihbar tazminatları alamayanların ödemelerini yılın ilk çeyreğinde yapacağız inşallah.
Eynez - 04.12.2019
Bakan Dönmez madencilerle bir araya geldi
Somalı madencilerin kıdem tazminatı konusuna da değinen Dönmez, şunları söyledi: "Son dönemde kamuoyunda sıkça gündeme gelen Somalı madenci kardeşlerimizin kıdem tazminatları konusunda müjdeli haberleri kendileriyle paylaştık. Eynez kömür ocağında hizmet alım sözleşmesi ile çalışan 2 binin üzerinde madenci kardeşimiz vardı.
Eynez - 03.12.2019
Soma maden şehidinin çocuklarının yürek burkan dramı
Soma'da Eynez mevkisinde Soma Kömür İşletmeleri A.
Eynez - 03.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
Soma'da Eynez mevkisinde Soma Kömür İşletmeleri A.
Eynez - 06.11.2019
Bakan Dönmez: Eynez ocağında çalışan işçilerin tazminatlarını ödeyeceğiz
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Eynez Yeraltı Kömür Ocağı'nda hizmet alımı sözleşmesiyle çalışan 2 bini aşkın madenci kardeşimiz işlerini kaybetmişti, çıkış yapılmıştı.
Eynez - 06.11.2019
Somalı madencilere tazminat
Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğünce, Eynez Yeraltı Kömür Ocağı'nda çalışırken 30 Kasım 2014'te toplu halde hizmet akdi sona erdirilen maden işçilerinin kıdem ve ihbar tazminatları için 31 Aralık 2019'a kadar başvuruda bulunabileceği bildirildi.
Eynez - 22.10.2019
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Somalı madenciler için "yol haritası"
Manisa'nın Soma ilçesinden Ankara'ya gelen maden işçileri Kalaycı'yı makamında ziyaret etti. Kalaycı, ziyaretteki konuşmasında, madencilerin sorunlarına ilişkin bir yol haritası belirlediklerine işaret ederek "İşçi kardeşlerimizin bir kuruşu dahi zayi olmayacak. 2014'teki elim kazadan sonra kıdem ve ihbar tazminatıyla ilgili çalışmaları değerlendirdik. İki tür sözleşme vardı bu başlık altında. Kazanın olduğu Eynez Ocağı'nda hizmet sözleşmesiyle çalışan işçilerimizin kıdem ve ihbar tazminatları sorununu büyük ölçüde çözeceğimizi düşünüyoruz.
Eynez - 19.10.2019
TKİ kömür taşıma hizmeti satın alacak
Buna göre, TKİ Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü, Eynez Yeraltı Kontrol S¸ube Müdürlügˆüne bagˆlı stok sahalarından Sosyal Yardımlas¸ma ve Dayanıs¸ma Vakfına Kömür verilmesi kapsamında 150 bin ton kömürün istasyon vagon yükleme ve istasyon torbalama tesisine veya stok alanına tas¸ınması ve bos¸altılması hizmet alımı işini "açık ihale usulü" ile ihale edecek.
title