Eşref Gani Haberleri

Eşref Gani haber, Eşref Gani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eşref Gani - 22.10.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: "Taliban ve yanlıları hala yanlış 'fetih' ifadesine inanıyor"
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban ve destekçilerinin hala yanlış "fetih" ifadesine inandığını söyledi.
Eşref Gani - 21.10.2020
Son dakika haberleri | Hizb-i İslami Partisi lideri Gülbeddin Hikmetyar, Taliban'la farklı bir müzakere başlatacaklarını duyurdu
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'yi barış sürecini ertelemekle suçlayan Hikmetyar, bir ay geçmesine rağmen Afgan hükümeti heyetinin Taliban ile görüşmelere başlamadığını vurguladı.
Eşref Gani - 6.10.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, Katar Başbakanı ile görüştü
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Katar Başbakanı Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Sani ile ikili ilişkileri ve Doha'daki barış görüşmeleri gölgesinde Afganistan'daki gelişmeleri görüştü.
Eşref Gani - 22.9.2020
Son dakika haberleri | Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: Ateşkes önceliğimizdir
Son dakika haberleri: Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, hükümetin öncelikle görevinin ateşkesin sağlanması olduğunu söyledi.
Eşref Gani - 19.9.2020
Afganistan'da il şura başkan yardımcısı saldırı sonucu hayatını kaybetti
Yerel medyada yer alan habere göre, Paktia vilayeti İl Şura Başkan Yardımcısı Ayub Gharwal, vilayetteki Gardez şehrinde kimliği belirsiz silahlı kişilerce uğradığı saldırıda hayatını kaybetti. Gharwal'ın, Paktia Üniversitesi'ne gitmek için yolda olduğu sırada Boland Manzel bölgesinde kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradığı ifade edildi. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi. Öte yandan, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani'nin yaptığı açıklamada Ayub Gharwal'a yapılan saldırıyı kınadığı ve olayı araştırmak için bir ekip görevlendirdiği belirtildi.
Eşref Gani - 29.8.2020
Son Dakika: Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, Macron ile görüştü
Gelen son dakika haberine göre Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü.
Eşref Gani - 26.8.2020
Son Dakika: Afganistan'da sel nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 70'e çıktı
Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin, sel mağdurlarına acil yardım sağlamak için Devlet Afet Yönetimi ve İnsani İşler Bakanlığı'na talimat verdiği belirtildi.
Eşref Gani - 25.8.2020
Son dakika gündem: Taliban heyeti, Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi ile görüştü
Afgan medyasının ismi açıklanmayan hükümet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Büyük Halk Meclisinin teklifini kabul eden Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, 10 Ağustos'ta, 400 Taliban üyesi mahkumun serbest bırakılması için bir kararname imzalamıştı.
Eşref Gani - 24.8.2020
Son dakika... Taliban heyeti, barış sürecini görüşmek üzere Pakistan'a gitti
Afgan medyasının ismi açıklanmayan hükümet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Büyük Halk Meclisinin teklifini kabul eden Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, 10 Ağustos'ta, 400 Taliban üyesi mahkumun serbest bırakılması için bir kararname imzalamıştı.
Eşref Gani - 18.8.2020
Son dakika haber: Afganistan'da barış sürecinin seyri
Bir son dakika haberine göre Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani 10 Ağustos Pazartesi günü Afganlar arası barış görüşmelerinin ön şartı olarak kabul edilen mahküm takası kapsamında son 400 Taliban savaşçısının serbest bırakılmasını öngören kararı imzaladı.
Eşref Gani - 12.8.2020
Pakistan, Afganistan'daki 400 Taliban üyesi mahkumun serbest bırakılmasından memnun
Afganistan Cumhurbaşkanı kararname imzaladı Afgan medyasının ismi açıklanmayan hükümet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Büyük Halk Meclisinin teklifini kabul eden Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, pazartesi günü 400 Taliban üyesi mahkumun serbest bırakılması için bir kararname imzaladı.
Eşref Gani - 10.8.2020
Taliban: "Afganistan ile barış görüşmeleri 1 hafta içinde başlayabilir"
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin 400 Taliban mahkumun serbest bırakılmasına ilişkin kararnameyi bugün imzalaması bekleniyor.
Eşref Gani - 9.8.2020
Afganistan'da ağır suçlara karışan 400 Taliban üyesi mahkum serbest bırakılacak
Toplantının kapanışında konuşan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, 3 gün devam eden Loya Cirga üyelerinin büyük suçlara karışan 400 Taliban üyesi mahkumun serbest bırakılmasına onay verdiğini söyledi.
Eşref Gani - 7.8.2020
Afganistan'da mahkum takasının konuşulacağı Büyük Halk Meclisi toplandı
Başkent Kabil'de düzenlenen ve 3 gün sürecek Loya Cirge toplantısına Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Afganistan Ulusal Yüksek Uzlaşma Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah, parti liderleri, bakanlar, milletvekilleri, Kabil'deki yabancı ülkelerin temsilcileri ve ülke genelinden tüm kesimleri temsilen 3 binin üzerinde davetli katıldı.
Eşref Gani - 3.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bayram diplomasisi"
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca bayram süresince şu isimlerle bayramlaştı: "Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Bosna-Hersek Halklar Meclisi Başkan Yardımcısı Bakir İzetbegoviç, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Pakistan Başbakanı İmran Han, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç ve Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi.
Eşref Gani - 2.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşlarıyla bayramlaştı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile telefonda bayramlaştı.
Eşref Gani - 2.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile telefonda bayramlaştı.
Eşref Gani - 2.8.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Afganistan Cumhurbaşkanı...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile telefon görüşmesi yaptı.
Eşref Gani - 28.7.2020
Taliban, Kurban Bayramı'nda 3 günlük ateşkes ilan etti
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani yaptığı açıklamada Taliban'ın ateşkes kararını memnuniyetle karşıladığını ifade ederek, "Başkomutan olarak, Ulusal Güvenlik Güçleri'ne 3 günlük ateşkese uymasını ve yalnızca saldırıya uğramaları halinde savunmaya geçmelerini söyledim" dedi.
Eşref Gani - 28.7.2020
Taliban, Kurban Bayramı'nda 3 günlük ateşkes ilan ettiğini duyurdu
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, bu sabah yaptığı açıklamada, 5 bin Taliban üyesinin serbest bırakılmasının yakında tamamlanacağını ve Taliban ile müzakerelerin bir haftada başlayabileceğini açıkladı.
Eşref Gani - 16.7.2020
Afganistan'da Raşid Dostum'a "mareşallik" unvanı verildi
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin eski Yardımcısı ve Cümbüş Partisi lideri Raşid Dostum'a "mareşallik" unvanı verildi.
Eşref Gani - 10.7.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: "Taliban barış amacına ancak seçimle ulaşabilir"
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban'ın barış amacına ancak seçim yoluyla ulaşabileceğini söyledi.
Eşref Gani - 4.7.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Temsilcisi Gazanfar, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Ekonomi, Ticareti Kalkındırma ve Yoksulluğu Azaltma konusundaki özel temsilcisi Muhammed Yusuf Gazanfar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.
Eşref Gani - 2.7.2020
Son dakika haberi: Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacmi arttı
Aliyev, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhammedov ile video konferansla üçlü toplantı gerçekleştirdi.
Eşref Gani - 30.6.2020
Bakan Çavuşoğlu, Afganistan Dışişleri Bakan Vekili Atmar ile telefonda görüştü
Atmar da taziye dilekleri ve cömert yardımları için Türkiye'ye teşekkür ederek Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ve en iyi dileklerini aktardı.
Eşref Gani - 16.6.2020
Afganistan-ABD-Rusya'dan üçlü Taliban müzakeresi
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani de Taliban ile barış müzakerelerinin yakında başlayacağını açıklamıştı.
Eşref Gani - 13.6.2020
Afganistan'da son iki haftada 89 sivil öldürüldü
Öte yandan Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, Taliban ile Afganistan hükümeti arasında Afganlar arası barış müzakerelerinin yakında başlayacağı müjdesini vermişti.
Eşref Gani - 12.6.2020
Afganistan 2 bin Taliban mahkumunu daha serbest bırakacak
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, ülkedeki hapishanelerde tutuklu bulunan 2 bin Taliban mahkumunun daha serbest bırakılacağını söyledi.
Eşref Gani - 9.6.2020
Afganistan hükümeti Taliban ile müzakerelere hazır
Taliban ile barış görüşmeleri süreci Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor.
Eşref Gani - 2.6.2020
Son dakika haberi | Afganistan'da camide gerçekleştirilen saldırıda ölü sayısı 2'ye yükseldi
Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin olaydan üzüntü duyduğu belirtilirken, olayla ilgili inceleme başlatılması için talimat verdiği kaydedildi.
Eşref Gani - 2.6.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştü
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile video konferans yönetimiyle görüştü.
Eşref Gani - 1.6.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Afganistan'daki gruplar arasındaki ihtilafların müzakere yoluyla...
İran Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ruhani ile Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve bölgedeki gelişmelerle ilgili bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Eşref Gani - 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Taliban örgütüne karşı yürütülen savaşta geçici ateşkes ilan ettiklerini bildirdi.
Eşref Gani - 29.5.2020
Afganistan, 124 Hizb-i İslami mahkumunu serbest bıraktı
Gulbuddin Hekmatyar liderliğindeki Hizb-i-İslami partisi 2016 yılında Afganistan hükümeti ile barış anlaşması imzaladı ve lideri olan Hikmetyar ise ülkenin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olarak katıldı ve Eşref Gani ve Abdullah Abdullah'dan sonra sırada üçüncü yer aldı.
Eşref Gani - 26.5.2020
Afganistan hükümeti, 900 Taliban mahkumunu serbest bıraktı
Taliban, daha önce yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı boyunca ateşkes ilan etmişti. Taliban'ın bu kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Eşref Gani ise, Afganistan'daki barış süreci kapsamında 2 bin Taliban mahkumunu serbest bırakacaklarını duyurmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eşref Gani Haberleri | Eşref Gani Kimdir - Haberler - Eşref Gani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Eşref Gani kimdir, hayatı ve biyografisi. Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: Taliban ve yanlıları hala yanlış 'fetih' ifadesine inanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 08:51:34. #1.14#
title