22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı - Haberler
Haberi Paylaş

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Ankara'da eşi Himmet Aydemir'in 2 çocuğunun gözü önünde 6 kurşunla yaraladığı Kadriye Aydemir, hastanede 1 ay süren tedaviyle hayata tutundu; ancak omuriliği parçalandığı için felç kaldı. Eşinin 5 yıldır kendisine şiddet uyguladığını söyleyen Aydemir, "Sırtımda silah sesini duydum, yere yatınca karnıma doğru saymaya başladı kurşunları. Benim gençliğimi aldı, belden aşağım tutmuyor" dedi.

27 Temmuz'da, Kahramankazan ilçesi Satıkadın Mahallesi'nde Aydemir çiftinin işlettiği unlu mamuller dükkanında meydana gelen olayda; Himmet Aydemir (25) tartıştığı eşi Kadriye Aydemir'e 3 ve 4 yaşlarındaki 2 çocuğunun gözü önünde tabanca ile ateş etti. Vücuduna 6 kurşun isabet etmesiyle ağır yaralanan Kadriye Aydemir, Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Kurşunlardan 5'i ameliyatla çıkarılırken, diğeri bulunduğu yer tehlikeli olduğu için çıkarılamadı.

Yoğun bakımda 15, serviste 15 gün olmak üzere toplam 1 ay süren tedaviyle hayata tutunan Kadriye Aydemir, sedyede taburcu edildi. Omuriliğini parçalayan kurşun nedeniyle yatağa bağımlı yaşayan Kadriye Aydemir'in ihtiyaçlarını annesi Suna Arslan karşılıyor. Kadriye Aydemir, haftanın 3 günü annesinin 4'üncü kattaki evinden sedye ile komşularının yardımıyla çıkarılıp, ambulansla kontrol ve fizik tedavi için hastaneye götürülüyor.

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı

Kadriye Aydemir, olaydan 1 gün önce eşinin kayınvalidesini dövdüğünü ve geceyi nezarethanede geçirdiğini söyledi. Eşinin kendisini arayarak adliyeye çağırdığını, daha sonra serbest bırakılınca birlikte ayrıldıklarını belirten Kadriye Aydemir, "Birlikte dolmuşa bindik. Yarı yolda indi, ben dükkana geldim sonra o geldi, uyuşturucu mu aldı ne. Yarım saat durdu, çıktı gitti, sonra yeniden geldi, silahı almış yanına. Gömlek giymiş, silahı saklamak için. 'Gel seninle gideceğiz' dedi. Ben de 'Gelmiyorum' dedim; çünkü silahı gördüm. Kaçsam yine peşimden gelecek. Ona 'Silahı niye aldın' dedim; 'İşim var, geri eve götüreceğim' dedi. 'Gel seninle bir yere gidip konuşalım' dedi. Hep konuşmak ve dövmek için beni zaten dağa götürüyordu. Ben de dağa götürecek, diye korktum. 'Yok, ne konuşacaksak burada konuşalım' dedim. Aradan 3 dakika geçmedi, bir anda bağırış sesleri geldi. Çalışan elaman 'Yapma' derken bir baktım, sırtımda silah sesini duydum. Yere yatınca karnıma doğru saymaya başladı kurşunları. O sırada çocuklarım yanımdaydı. Çocuklarımın gözü önünde yaptı" dedi.

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı

Eşinin en ağır cezayı almasını istediğini söylen Kadriye Aydemir şöyle konuştu: "Kurşunun biri hala vücudumda. Tehlikeli olduğu için almadılar. 15 gün yoğun bakımda, 15 gün serviste yattım. Belimden aşağısı tutmuyor, felçli kaldım. Kolum çalışmıyor. Ben hiçbir şey yapmadım ona. 5 senedir çekiyorum. Ne çektiğimi Allah biliyor, 2 çocuğum biliyor. Dayak attı sustum, insanların içinde bağırdı, rencide etti sustum. 5 sene ona hizmet ettim. Ne dediyse onu yaptım. 2 çocuğumla onun ayağına pervane oldum. Ben bunu hak edecek hiçbir şey yapmadım. 2 çocuğumun gözü önünde bana nasıl kıydın? 2 aydır çocuklarımı görmüyorum, beni görüp de o an tekrar akıllarına gelecek diye. 22 yaşındayım, benim gençliğimi aldı. 3 yaşındaki çocuğum beni arıyor, 'Anne sen canını sıkma, tekerlekli sandalyeye bindirim gezdiririm' diyor. Doktorlar 'Yürüme imkanın' yok diyor. Kurşunun biri omuriliğe isabet edince parçalamış. 'Allah'tan bir mucize olursa yürürsün' diyorlar."

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı

Anne Suna Arslan ise kızının 5 senedir şiddet gördüğünü belirterek, "En sonunda kızımı vurdu. Belden aşağısı ve kolu tutmuyor, felç kaldı. Ben yetkililerden yardım istiyorum. Evim 4'üncü katta, kendisini aşağı indiremiyorum. Komşularımdan yardım istiyorum sürekli aşağı indirmek için. Haftanın 3 günü tedaviye gidiyoruz belediyenin aracı ile. Himmet Aydemir'in en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

Olayın ardından gözaltına alınan Himmet Aydemir, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Himmet Aydemir hakkındaki soruşturma sürüyor.

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı

22 yaşındaki Kadriye, kocası yüzünden yatağa mahkum kaldı
Demirören Haber Ajansı / Mustafa Turapoğlu - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
mehmet ali bahar :bu yorumun nesini beğenmediniz sözde müslümanlar.
Mikail arman:Koskoca devlet kurumlarıeğitimle, tedbirlerle, mevcut yasalarla başta kadınlar olmak üzere mağdurları koruyamıyorsa yazıklar olsun.Yetkililerde boşboş nutuk atmasınlar ! Devletin, bizi idare edenlerin elinde her yetki varken insanlar hlen mağdur oluyorlarsa bu devlet kurumlarının ayıbıdır.
Fuat Ali :o insan kılıklı hayvandan aşağı mahluk şimdi serbest deseler inanırım kısasa kısas olmadıktan sonra bu tür vahşetler sıradan hale gelir.
500