Erzurum'da Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Erzurum'da Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Erzurum'da Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında kaymakamlar toplantısı yapıldı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında kaymakamlar toplantısı yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kaymakamlar toplantısının Erzurum Kongre binasında yapıldığı kaydedildi.

Toplantıda 7 gündem maddesinin ele alındığı aktarılan açıklamada, ilk olarak Erzurum'da devam eden Sıfır Atık Projesi hakkında Çevre İl Müdürü İl Müdürü Rahmi Şenocak'ın slayt eşliğinde bilgilendirme yaptığı belirtildi.

İl Sağlık Müdürü Mahmut Uçar'ın tütünle mücadele hakkında bilgi verdiği toplantıda, kente yapılan denetimlerde 2017'de 30 bin 715, 2018'in ilk 8 ayında ise 18 bin 957 işletmenin denetlemeden geçtiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Azizoğlu, engelli bakım hizmetleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra evde bakım aylığı alanların raporlarının ve ekonomik durumlarının daha dikkatli değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Vali Azizoğlu, "Devletin parasını doğru kullanmak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak bizlerin asli görevidir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından yapılan yardımlara da çok dikkat edelim. Bütün kaymakamlar devletin kural ve kaidelerine göre hareket edip, doğru yerlere ulaştırmalı." ifadelerini kullandı.

Toplantının il ve ilçelerde muhtaç ailelere dağıtılacak kömürler, uyuşturucuyla mücadele ile ilgili İçişleri Bakanlığınca başlatılan uyum projesinin tanıtılması ve genel emniyet ve asayiş tedbirlerinin görüşülmesinin ardından sona erdiği aktarıldı.

Toplantıya, kaymakamlar ve daire müdürlerinin katıldığı kaydedildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title