Erkan Konyar Haberleri

Erkan Konyar haber, Erkan Konyar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erkan Konyar - 15.05.2020
İstanbul Üniversitesinden halka açık "Darülfünun Dersleri"
Program kapsamında ayrıca 17 Mayıs'ta Prof. Dr. Kemalettin Köroğlu ile Doç. Dr. Erkan Konyar'ın "Assur ve Urartu'da Kentleşme", 18 Mayıs'ta Doç.
Erkan Konyar - 13.09.2019
Van Büyükşehir Belediyesinden basın açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesi, kazı ekibine tahsis edilen araçla ilgili bir açıklama yayınladı.
Erkan Konyar - 06.09.2019
Van'da 5 bin yıl öncesine ait yapılar bulundu
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında, 10 üniversitede görevli arkeolog ve bilim insanlarından oluşan 50 kişilik ekiple yürütülen kazı çalışmaları sürüyor.
Erkan Konyar - 30.08.2019
Urartu köyü ayağa kaldırılıyor
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, "Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanda Urartu Köyü'nü ayağa kaldırıyoruz.
Erkan Konyar - 30.08.2019
Dha yurt bülteni - 5
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, "Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanda Urartu Köyü'nü ayağa kaldırıyoruz.
Erkan Konyar - 08.08.2019
Van Kalesi'nde Urartu tarihine ışık tutucak çalışmalar sürüyor
Eski Van Şehri, kalesi ve höyüğünde 2010 yılından bu yana yapılan kazı çalışmaları, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Konyar başkanlığında Türkiye'nin birçok üniversitesinden, alanında uzman 50 kişinin katılımıyla devam ediyor. Urartu tarihine ışık tutması beklenen kazı çalışmalarını inceleyen Van Büyükşehir Belediye Başkanı Ertan'a, kazı başkanı Doç. Dr. Erkan Konyar ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Akın eşlik etti.
Erkan Konyar - 08.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ-16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Tatbikat detay -Fuat Gürel'in açıklaması Süre: (04.14) Boyutu: (473 MB.) Haber-Kamera: Bülent DİKTEPE/SAFRANBOLU(Karabük), ================ VAN KALESİ'NDE URARTU TARİHİNE IŞIK TUTACAK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR  VAN Kalesi çevresinde yürütülen kazı çalışmalarını incelemek için bölgeye giden Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, çalışmalar sayesinde tarihin gün yüzüne çıkartılacağını belirtti.  Eski Van Şehri, kalesi ve höyüğünde 2010 yılından bu yana yapılan kazı çalışmaları, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Konyar başkanlığında Türkiye'nin birçok üniversitesinden, alanında uzman 50 kişinin katılımıyla devam ediyor. Urartu tarihine ışık tutması beklenen kazı çalışmalarını inceleyen Van Büyükşehir Belediye Başkanı Ertan'a, kazı başkanı Doç. Dr. Erkan Konyar ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Akın eşlik etti.
Erkan Konyar - 04.08.2019
Vali Bilmez, kazı çalışmalarını inceledi
Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığındaki 50 kişilik ekiple Eski Van Şehri, kale ve höyük alanında başlatılan kazılar devam ediyor.
Erkan Konyar - 28.07.2019
Kafatası olmayan 2 bin 700 yılık iskelet araştırılıyor
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında, 10 üniversitede görevli arkeolog ve bilim adamlarından oluşan 50 kişilik ekiple yürütülen kazı çalışmaları devam ediyor.
Erkan Konyar - 26.07.2019
Urartuların en büyük kenti eski ihtişamına kavuşturuluyor
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında, 50 kişilik ekiple yürütülen kazı çalışmaları bu yıl da devam ediyor.
Erkan Konyar - 25.07.2019
Doğu Anadolu'nun 7 bin yıllık yerleşme tarihi ortaya çıkarılıyor
TARİHİ Van Kalesi ve çevresinde yürütülen kazı çalışmaları bu yıl da sürüyor. Geçen yıl Urartulu bir kadının ayak izine rastlandığı bölgede çalışmaları sürdüren yaklaşık 50 kişilik ekibe başkanlık eden İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, "Bir kalede, sadece o kaleyi inşa eden kralın sürecini görebiliyorsunuz ama Van Kalesi Höyüğü'nde bütün Doğu Anadolu Bölgesi'nin, özellikle de Van'ın 7 bin yıllık tarihi ortaya çıkarılıyor" dedi.
Erkan Konyar - 25.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-10
Görüntü Dökümü ------------------------ -Polis minibüsü -Minibüsten indirilen göçmenler -Göçmenlerden detaylar -Göçmenlerin emniyete götürülmesi Haber: Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,-  ============================================= 10)DOĞU ANADOLU'NUN 7 BİN YILLIK YERLEŞME TARİHİ ORTAYA ÇIKARILIYOR  TARİHİ Van Kalesi ve çevresinde yürütülen kazı çalışmaları bu yıl da sürüyor. Geçen yıl Urartulu bir kadının ayak izine rastlandığı bölgede çalışmaları sürdüren yaklaşık 50 kişilik ekibe başkanlık eden İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, "Bir kalede, sadece o kaleyi inşa eden kralın sürecini görebiliyorsunuz ama Van Kalesi Höyüğü'nde bütün Doğu Anadolu Bölgesi'nin, özellikle de Van'ın 7 bin yıllık tarihi ortaya çıkarılıyor" dedi.
Erkan Konyar - 09.11.2018
Doğu Anadolu'da 2600 Yıl Önce "Toplu Konut" Alanı Oluşturulmuş
"Yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı tahmin ediliyor" İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, söz konusu tarihi alanın, uydu görüntüsünden de gözlemlenebildiğini söyledi.
Erkan Konyar - 22.09.2018
Urartu Kadın Mezarından Bilezik ve Takı Eşyaları Çıktı
TARİHİ Van Kalesi civarında, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında süren kazı çalışmalarında bir Urartu kadının mezarından 14 bilezik ve kazı çalışmalarında çok sayıda takı eşyası çıktı.
Erkan Konyar - 01.09.2018
İyilik Köprüsü Kurmak İçin 1830 Kilometre Koşacak
KOŞU VAN KALESİ'NDEN BAŞLADI Martaş koşusuna Van'ın önemli turizm yerlerinden biri olan Van Kalesi'nden başladı. Van'daki bazı sivil toplum örgütleri de Martaş'ı uğurlamaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında, Van Höyüğü'nde ki kazı alanına da giden Martaş ve beraberindekiler, burada çalışma yürüten kazı ekibiyle fotoğraf çektirdikten sonra koşusunun startını verdi.
Erkan Konyar - 01.09.2018
Dha Yurt Bülteni 9
KOŞU VAN KALESİ'NDEN BAŞLADI Martaş koşusuna Van'ın önemli turizm yerlerinden biri olan Van Kalesi'nden başladı. Van'daki bazı sivil toplum örgütleri de Martaş'ı uğurlamaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında, Van Höyüğü'nde ki kazı alanına da giden Martaş ve beraberindekiler, burada çalışma yürüten kazı ekibiyle fotoğraf çektirdikten sonra koşusunun startını verdi.
Erkan Konyar - 19.08.2018
Urartu Kadınının Ayak İzi Müzede Sergilenecek
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında eski Van şehrindeki höyük ve sitadel alanda (Genellikle sur duvarlarıyla çevrili, bir saldırı anında koruma amaçlı kullanılabilen yukarı şehir) yürütülen kazılarda, Urartu soylularının yaşadığı belirlenen alanda kerpiç üzerinde rastlanan ayak izi koruma altına alındı.
Erkan Konyar - 14.08.2018
Van'da Urartuların Ayak İzine Rastlandı (2)
AYAK İZİNİN LABORATUVAR ÖLÇÜMLERİ ALINDIKazı başkanlığını yapan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, Urartulara ait olan ayak iziyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Erkan Konyar - 14.08.2018
Van'da Urartuların Ayak İzine Rastlandı
TARİHİ Van Kalesi civarında, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında kazı çalışmalarında Urartuların ayak izine rastlandı.
Erkan Konyar - 10.08.2018
Eski Van Şehri Kentsel Tasarım Projesi"Nde Sona Gelindi
Eski Van şehrinde devam eden kazılardan hareketle ve tarihi bazı vesikaları dikkate alarak hazırlanan animasyonun kentin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını ifade eden Demir, şöyle konuştu: "Eski Van şehrinde mekanları yaşayan birer tarih haline getirmek noktasında alanlar belirledik. Paydaşlarımızla mutabakatı sağladıktan sonra bu alanları yapmayı planlıyoruz. Bu yapıları yaptıktan sonra Van'a gelen bir turistin eski Van şehrini gezerken sadece toprağa gömülü, harabe olmuş bir şehri görmekle yetinmemesi için bazı seyir teraslarıyla, oturup çay içebileceği mekanlarla entegre bir adım daha ileri götürmek istiyoruz. Urartu Yürüyüş Koridoru ismi altında yaklaşık 3 günlük bir rota belirledik. Hem yürüyüş hem de bisiklet yolu olacak. Bu proje sadece Van'ı değil Van havzasını da etkileyecek." Proje Koordinatörü ve Van Kalesi Kazı Başkanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar da amaçlarının eski Van'ı tekrar hafızalarda canlandırmak olduğunu ve proje kapsamında tarihi bir Van modellemesi yaptıklarını söyledi.
Erkan Konyar - 10.08.2018
Eski Van Şehri Kentsel Tasarım Projesi"Nde Sona Gelindi
Eski Van şehrinde devam eden kazılardan hareketle ve tarihi bazı vesikaları dikkate alarak hazırlanan animasyonun kentin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını ifade eden Demir, şöyle konuştu: "Eski Van şehrinde mekanları yaşayan birer tarih haline getirmek noktasında alanlar belirledik. Paydaşlarımızla mutabakatı sağladıktan sonra bu alanları yapmayı planlıyoruz. Bu yapıları yaptıktan sonra Van'a gelen bir turistin eski Van şehrini gezerken sadece toprağa gömülü, harabe olmuş bir şehri görmekle yetinmemesi için bazı seyir teraslarıyla, oturup çay içebileceği mekanlarla entegre bir adım daha ileri götürmek istiyoruz. Urartu Yürüyüş Koridoru ismi altında yaklaşık 3 günlük bir rota belirledik. Hem yürüyüş hem de bisiklet yolu olacak. Bu proje sadece Van'ı değil Van havzasını da etkileyecek." Proje Koordinatörü ve Van Kalesi Kazı Başkanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar da amaçlarının eski Van'ı tekrar hafızalarda canlandırmak olduğunu ve proje kapsamında tarihi bir Van modellemesi yaptıklarını söyledi.
Erkan Konyar - 07.08.2018
Urartu Kazıları Tarihe Işık Tutuyor
"İğne ile kuyu kazarak" bazı eserleri gün yüzüne çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Çavuşoğlu, şöyle dedi: "Çavuştepe'de yaklaşık 13 kızıl geyik kalıntısı bulduk. Bu, aslında eskiden buradaki hayvan çeşitliliğinin ne kadar zengin olduğunu gösteriyor. Hatta türleri yok olmuş birçok hayvan kalıntısına rastladık. Bir diğer önemli özellik ise Çavuştepe Kalesi'nin Urartular'ın en güçlü olduğu döneme tekabül ediyor. 2. Sardur döneminde Gürpınar Ovası'nda kurulan bir kale. Sur duvarları bütünüyle ortaya çıkarılmış durumda." Van Kalesi Kazı Başkanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, kalede yürütülen çalışmalarda Urartu Krallığı ile ilgili önemli bilgilere ulaşıldığını ifade etti.
Erkan Konyar - 07.08.2018
Van'daki Urartu Kazıları Tarihe Işık Tutuyor
"İğne ile kuyu kazarak" bazı eserleri gün yüzüne çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Çavuşoğlu, şöyle dedi: "Çavuştepe'de yaklaşık 13 kızıl geyik kalıntısı bulduk. Bu, aslında eskiden buradaki hayvan çeşitliliğinin ne kadar zengin olduğunu gösteriyor. Hatta türleri yok olmuş birçok hayvan kalıntısına rastladık. Bir diğer önemli özellik ise Çavuştepe Kalesi'nin Urartular'ın en güçlü olduğu döneme tekabül ediyor. 2. Sardur döneminde Gürpınar Ovası'nda kurulan bir kale. Sur duvarları bütünüyle ortaya çıkarılmış durumda." Van Kalesi Kazı Başkanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar, kalede yürütülen çalışmalarda Urartu Krallığı ile ilgili önemli bilgilere ulaşıldığını ifade etti.
Erkan Konyar - 02.08.2018
2700 Yıllık Kale, Ziyaretçilerini Büyülüyor
"7 bin yıllık tarihin kalıntıları var" İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar ise Van Kalesi ve çevresindeki yerleşim alanlarında tarihe ışık tutacak önemli yapıların ortaya çıkarıldığını söyledi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Erkan Konyar Haberleri | Erkan Konyar Kimdir - Haberler - Erkan Konyar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erkan Konyar kimdir, hayatı ve biyografisi. Anadolu Uygarlıkları Konferansları UrartuKrallığı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 22:22:24. #1.14#

title