Erimli Haberleri

Erimli haber, Erimli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erimli - 24.02.2021
Son dakika ekonomi: "Huawei Türkiye Ekosistem İş Ortakları Zirvesi 2021" etkinliği
Huawei'nin hem 2019'da hem de 2020'de birçok zorluğun üstesinden geldiğini ve bu süreçte sürdürülebilir bir ivme elde ettiğini aktaran Jing Li, şunları kaydetti: "Huawei Enterprise İş Grubu büyümede önemli bir paya sahip. Bugün yaklaşık 300 kamu kurumuna ve başta finans sektörü olmak üzere, büyük ölçekli özel şirkete dijital dönüşüm desteği sağlıyoruz. 2020 yılında 15'ten fazla finans kurumu dijital dönüşüm ortağı olarak Huawei'i tercih etti. Bu durum müşterilerimizin bize olan güveninin açık bir göstergesidir. Bu güven ortamını geliştirmek için daha çok çalışacağız. Enterprise İş Grubu'nun, bu sene Türkiye'deki faaliyetlerinin onuncu yılı. Huawei'nin uzun erimli başarısı iş ortaklarının başarısıyla doğru orantılı.
Erimli - 01.09.2020
Son dakika haberi: Irak ve Suriye'de DEAŞ'ın yükselişi
Diğer yandan, yeniden doğuş süreçlerinde terör örgütleri öncelikle mevcut örgüt kadrolarına, militanlarına ve sempatizanlarına hitap ediyorlar; örgüt içinde kendini gösteren belirsizlik ve yenilgi psikolojisini aşmaya çalışıyorlar. Bu durumun tesis edilebilmesinin ardından ise örgütler klasik anlamda eleman kazanmaya ve kitlelere yönelik propaganda faaliyetlerine odaklanıyorlar. Bu çerçevede, geçmişte örgütün bir alan kontrolüne ulaşmış olması şartıyla, bu alan kontrolünün bir "başarı" olarak nitelendiği gözlemlenir. Bu noktada, alan kontrolünün yitimi örgüt tarafından "kazanımın gaspı" olarak söylemleştirilerek bir intikam algısı meydana getirilir. İntikam algısı, örgütün geçmiş "başarı" anlatısına dayalı olarak, kazanımların yitirilmesine yol açan odakları hedef haline getirir. Bu süreçlerde, şayet örgüt lideri etkisiz hale getirilmişse intikam söylemi liderin intikamını da kapsar. İntikam algısıyla paralel olarak örgütler, geçmiş başarı veya kazanımlara yeniden ulaşabilmeyi başat söylemler arasına yerleştirir; örgütün mücadelesinin uzun erimli bir süreç olduğu ve alınan yenilginin yalnızca bu sürecin küçük bir parçası olduğu yönünde mesajlar örgüt kadrolarına ve sempatizanlara iletilir.
Erimli - 01.07.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (3)
Gaziantep Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru CHP'den, Yalova Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar Saadet Partisi'nden, Elazığ Erimli Belediye Başkanı Cihan Yılmaz Demokrat Parti'den, Elazığ Bükardı Belediye Başkanı Hüseyin Açmaz, Muş Yeşilova Belediye Başkanı İlhan Çiftçi ve Muş Kırköy Belediye Başkanı Nihat Dizman İYİ Parti'den, Muş Serinova Belediye Başkanı Engin Atılgan ve Muş Kızılağaç Belediye başkanı Burhan Öğüt de Saadet Partisi'nden istifa ederek AK Parti'ye katıldı.
Erimli - 05.06.2020
"Bir Tek Sen" adlı solo halk oyunları yarışmasının sonuçları duyuruldu
Çeşitli yörelerin halk oyunlarıyla öğrencilerin ritmik ve ezgisel yaşam becerileri kazanarak, sanattan zevk alma duygularının geliştiğini ifade eden Yazıcı, uzaktan eğitim sürecinde düzenlenen yarışmaya ilişkin şunları kaydetti: "Öğrencilerimizin 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hem hareket hem de müzikal becerileri kazanmasının önemi, bizleri uzaktan eğitim sürecinde projemizin etkisinin nasıl artırılabileceği konusunda düşünmeye teşvik etti. Bu bakımdan temelde bir özveri ve uzun erimli çalışma projesi olan Bir Ses İki Hareket'te emeği olan bütün öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum.
Erimli - 20.02.2020
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesine bağlı Erimli köyünden gelen anne Sultan ve baba Mustafa Karahan da 5 yıl önce 19 yaşında dağa götürülen oğlu Mehmet Karahan için oturma eylemine dahil oldu.
Erimli - 16.01.2020
İYTE'de kurulacak "teknoloji üssü" küresel firmaların merkezi olacak
Teknoloji üssünün 9,6 milyon metrekarelik devasa bir alan üzerine kurulacağını dile getiren Baran, sözlerini şöyle tamamladı: "Devasa bir alanda katma değeri yüksek ürünler üretirken bir yandan da yeni kurulan şirketleri bu bölgeye davet edeceğiz. Bu dönemin aslında anahtar kelimesi bilgi, bilim ve bilgi ile bilimin zemininde üretilen teknoloji. Bu anlamda ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesinin en temel yolu daha fazla bilgi üretmek ve bu bilginin zemininde de teknoloji üretmek. Türkiye'yi yakın, orta ve uzak erimli hedeflerine ulaşabilmesini sağlayacak tek unsur güçlü üniversiteler ve tabi ki güçlü teknoparklar.
Erimli - 13.12.2019
CHP'den ABD Senatosunun "Ermeni kararı"na tepki
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, ABD Senatosunun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısını kabul etmesine ilişkin, "Bu kararı kınıyor, önümüzdeki dönemde bu kararın yaratacağı olumsuz iklimden tarafların atacağı akılcı, sağduyulu ve uzun erimli adımlarla en...
Erimli - 18.11.2019
Elazığ'da çıkan yangında 3 ev kullanılamaz hale geldi
Alınan bilgiye göre, Karakaş köyünde Yaşar Özelçi'ye ait kerpiç evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın çevresindeki 5 eve sıçradı. Durumun bildirilmesi üzerine Arıcak Belediyesi ile Bukardi, Üçocak ve Erimli Belde belediyelerinden itfaiye ekipleri sevk edildi.
Erimli - 21.10.2019
Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi
Bu sürecin il ve ilçe yönetimleriyle yürütüleceğini anlatan Safran, "Sizlerin bu projeye sağlayacağı destekle biz okullarımızdaki tüm çocuklarımıza erişerek onların aktif katılımını sağlayacak, kendilerini güvenle ifade ettikleri öğrenme ortamlarını güçlendireceğiz. Geleceğin inşasında oynadığımız rolün demokratik ve insan haklarına saygılı bir okul kültürünün kapsamlı, uzun erimli ve sürekliliği kesilmeyen politikalarla yaşama geçebileceğinin farkındayız.
Erimli - 16.09.2019
Diyarbakır'da baz istasyonlarından akü çalan 3 kişi tutuklandı
İfadeleri ve yapılan detaylı soruşturmada, şüphelilerin 21 Mayıs 2018'de Eğil ilçesinin Meşeler Mahallesi'nde, 3 Şubat 2019'da Eğil ilçesi Sarıca Mahallesi'nde, 5 Mart 2019'da Sur ilçesi Erimli Mahallesi'nde, 29 Ağustos 2019'da Sur ilçesi Erimli Mahallesi'nde, 5 Eylül 2019'da Yenişehir ilçesi Yaytaş Mahallesi'nde, 5 Eylül 2019'da Hani ilçesi Gürbüz Mahallesi'nde, 11 Eylül 2019'da Sur ilçesi Bağpınar Mahallesi'nde baz istasyonundan, 2 Eylül 2019'da Yenişehir ilçesi Al Mahallesi'nde iş yerinden hırsızlık olmak üzere soruşturması devam eden 8 olayın failleri oldukları tespit edildi.
Erimli - 31.08.2019
Karpuzda mantar hastalığı olunca kavun üretimine geçti
DİYARBAKIR'da uzun yıllardır karpuz yetiştiriciliği yapan ve katıldığı karpuz festivallerinde 10 kez birincilik ödülü alan Osman Uçar, karpuzda mantar hastalığı oluşmasıyla kavun üretimine yöneldiğini söyledi. Uçar, "Büyük emekler vererek ektiğim karpuz tarlasındaki hemen hemen bütün karpuzlar kuruyup gitti. Ben de daha fazla zarar etmemek için kuruyan karpuzun yerine kavun ektim" dedi.  Dicle Nehri kıyısında bulunan merkez Sur ilçesine bağlı Erimli Mahallesi'nde 25 yıldır karpuz üreticiliği yapan ve bu süre zarfında Diyarbakır Valiliği'nce düzenlenen karpuz festivallerinde 10 kez birincilik elde eden Osman Uçar'ın, bu yıl ektiği karpuzlar mantar hastalığına yakalandı.
Erimli - 31.08.2019
Dha yurt bülteni - 6
Görüntü Dökümü ------------ Atme kasabasından genel görüntüler Cilvegözü sınır kapısından giriş çıkış yapan TIR'lar Haber-Kamera: Akif ÖZDEMİR/REYHANLI,(HATAY), ============== Karpuzda mantar hastalığı olunca kavun üretimine geçti -   Diyarbakır'da uzun yıllardır karpuz yetiştiriciliği yapan ve katıldığı karpuz festivallerinde 10 kez birincilik ödülü alan Osman Uçar, karpuzda mantar hastalığı oluşmasıyla kavun üretimine yöneldiğini söyledi. Uçar, "Büyük emekler vererek ektiğim karpuz tarlasındaki hemen hemen bütün karpuzlar kuruyup gitti. Ben de daha fazla zarar etmemek için kuruyan karpuzun yerine kavun ektim" dedi.  Dicle Nehri kıyısında bulunan merkez Sur ilçesine bağlı Erimli Mahallesi'nde 25 yıldır karpuz üreticiliği yapan ve bu süre zarfında Diyarbakır Valiliği'nce düzenlenen karpuz festivallerinde 10 kez birincilik elde eden Osman Uçar'ın, bu yıl ektiği karpuzlar mantar hastalığına yakalandı.
Erimli - 13.06.2019
Vali Erin: Şanlıurfa'da çocuklarımızı iyi yetiştiremiyoruz
ŞANLIURFA'da 'Zeka Gücü Projesi' kapsamında kurulan merkezin açılışında konuşan Vali Abdullah Erin, "Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip kentte çocuklarımızı iyi yetiştiremiyoruz" dedi. Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) bünyesinde bir GSM firmasının gerçekleştirdiği Zeka Gücü Projesi kapsamında kurulan merkezin açılışına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, GSM firması yetkilileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Vali Erin, kentteki çocukların iyi yetiştirilmediğini belirterek şunları söyledi: "Burada mezun ettiğimiz liseyi bitiren çocuğumuzdan sadece yüzde 20'si üniversiteye gönderdiğimiz bir sistemle Şanlıurfa ve Türkiye olarak ilerleme şansımız yoktur. Geride kalan yüzde 80'nin ise burada iş imkanını sağlayamadığımızdan bu çocuklarımız art niyetli, kötü niyetli, istismara açık kişilerin kucağında kalıyor. Devletimizin birliği ve bütünlüğüne, milletimizin istikrarına ve istikbaline ve selametine kast etmiş olan farklı düşüncelerin istismar aracı olmaktan kurtarmak için çok daha büyük maliyetler ödeme durumuyla karşı karşıya kalmaktayız. Dolayısıyla bunun da bir kader olmadığını Şanlıurfa'nın, o bütün dünyaya medeniyet sunan ilim ve bilim adamları ve fikir adamları yetiştirdiği döneme tekrar çevirebileceğini, dönüştürülebileceğini ifade ediyorum. Bu anlamda bu tür merkezlerin ilimizde açılmasını memnuniyetle karşılıyoruz." 'ZEKA GÜCÜ 2023 VİZYONUMUZA BÜYÜK KATKI VERİYOR' Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er de projenin önemine değinerek, "Şanlıurfa özelinde ve genel olarak eğitimde sorunlarımız elbette var ama gelişmeler de bir hayli fazla. En genç nüfusa sahip olan ilimiz Şanlıurfa'da son 2 yılda 4 bin derslik yapılmış. Türkiye hedefleri olan bir ülke. Uzun erimli ve ciddi hedeflerde güvencemiz gençler ve çocuklar.
Erimli - 13.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-13
Görüntü Dökümü: ----------------------- Fırına gelen ekmek fiyat listesi görüntüsü Ekmek hamuru hazırlanırken ve fırına pişmesi için gönderilirken görüntü Fırında pişen ekmek görüntüsü Pişen ekmekler fırından çıkarken görüntü Pişen ekmekler görüntüsü RÖP1: Ahmet Çırağ(ekmeğe gelen zamma tepki gösteren vatandaş) Fırın sahibi Mustafa Polat çalışmasından görüntü RÖP2: Mustafa Polat(Fırın sahibi) Ekmeklerden görüntü HABER- KAMERA: Ahmet DAĞLI/SANDIKLI, ================================================== 3)VALİ ERİN: ŞANLIURFA'DA ÇOCUKLARIMIZI İYİ YETİŞTİREMİYORUZ   Şanlıurfa'da 'Zeka Gücü Projesi' kapsamında kurulan merkezin açılışında konuşan Vali Abdullah Erin, "Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip kentte çocuklarımızı iyi yetiştiremiyoruz" dedi.  Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) bünyesinde bir GSM firmasının gerçekleştirdiği Zeka Gücü Projesi kapsamında kurulan merkezin açılışına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, GSM firması yetkilileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Vali Erin, kentteki çocukların iyi yetiştirilmediğini belirterek şunları söyledi: "Burada mezun ettiğimiz liseyi bitiren çocuğumuzdan sadece yüzde 20'si üniversiteye gönderdiğimiz bir sistemle Şanlıurfa ve Türkiye olarak ilerleme şansımız yoktur. Geride kalan yüzde 80'nin ise burada iş imkanını sağlayamadığımızdan bu çocuklarımız art niyetli, kötü niyetli, istismara açık kişilerin kucağında kalıyor. Devletimizin birliği ve bütünlüğüne, milletimizin istikrarına ve istikbaline ve selametine kast etmiş olan farklı düşüncelerin istismar aracı olmaktan kurtarmak için çok daha büyük maliyetler ödeme durumuyla karşı karşıya kalmaktayız. Dolayısıyla bunun da bir kader olmadığını Şanlıurfa'nın, o bütün dünyaya medeniyet sunan ilim ve bilim adamları ve fikir adamları yetiştirdiği döneme tekrar çevirebileceğini, dönüştürülebileceğini ifade ediyorum. Bu anlamda bu tür merkezlerin ilimizde açılmasını memnuniyetle karşılıyoruz." 'ZEKA GÜCÜ 2023 VİZYONUMUZA BÜYÜK KATKI VERİYOR' Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er de projenin önemine değinerek, "Şanlıurfa özelinde ve genel olarak eğitimde sorunlarımız elbette var ama gelişmeler de bir hayli fazla. En genç nüfusa sahip olan ilimiz Şanlıurfa'da son 2 yılda 4 bin derslik yapılmış. Türkiye hedefleri olan bir ülke. Uzun erimli ve ciddi hedeflerde güvencemiz gençler ve çocuklar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erimli Haberleri | Erimli Haber - Haberler - Erimli haberleri, son dakika erimli haber ve gelişmeleri burada. Son dakika ekonomi: Huawei Türkiye Ekosistem İş Ortakları Zirvesi 2021 etkinliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 23:19:15. #1.14#
title