Engelsiz Öğrenciler Festivallere Hazırlanıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Engelsiz Öğrenciler Festivallere Hazırlanıyor

Engelsiz Öğrenciler Festivallere Hazırlanıyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Kursta mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler bu kursun kendilerine çok iyi bir motivasyon olduğunu söyleyerek, yaklaşan festivaller içinde heyecanlı oldukları belirttiler.

Urla Belediyesi ve Urla Kent Konseyi'nin destekleri ile engelli vatandaşların sosyal alanda hayata daha etkin katılımlarını sağlamak ve el becerilerini geliştirmek amacıyla açılan Seramik Kursu Urla Kent Konseyi Engelli Meclisi Binası'nda devam ediyor.

Düzenlenecek olan Ot Festivali ve Enginar Festivali'ne hazırlık yapan öğrenciler keçeden ve seramikten yapmış oldukları süs eşyalarını festivallerde satmaya hazırlanıyor.

HAYAT ERKANAL SERAMİK FIRINI MÜJDESİ VERDİ

Eminim ki çok güzel eserler ortaya koyacaksınız. Bizde onları değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız diyen Urla Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hayat Erkanal "Seramik yapımını da bundan sonra ki zamanda da devam ettirelim. En güzel örneklerimizi size verelim. Onlardan siz kopyalar yapın. Onlar satılsın ve belli bir amaç için değerlendirilsin" ifadelerini kullandı. Ayrıca Erkanal, seramik fırınları olmadığı için zorlanan öğrencilere, seramik yapımı için de fırın temin edeceğinin müjdesini verdi.

Seramik fırın sözüne sevinen veliler ise fırın olmadan çok zorlandıklarını, çocuklarının yaptıkları seramikleri fırınlamak için başka yere götürürken kırıldıklarını belirterek, Hayat Erkanal'a çok teşekkür ettiler.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Hayat Erkanal, Urla, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title