Hayat Erkanal Haberleri

Hayat Erkanal haber, Hayat Erkanal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hayat Erkanal - 30.07.2019
Arkeolog Hayat Erkanal son yolculuğuna uğurlandı
Arkeolojinin duayen isimlerinden Prof. Dr. Hayat Erkanal, vefat ettiği İzmir'de toprağa verildi.
Hayat Erkanal - 30.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-12
Görüntü Dökümü: ----------------------- -Kaza yerinden görüntü, araçlar -İtfaiyenin kurtarma çalışmaları Haber-Kamera:  Hüsnü Ümit AVCI-Uğur YİĞİT/SİVAS, ======================================================= 6)ARKEOLOJİ DÜNYASININ DUAYENİ PROF. DR. ERKANAL, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI İZMİR'in Urla ilçesindeki Limantepe su altı kazılarının da başkanlığını yapan geçen pazar günü tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Prof. Dr. Hayat Erkanal, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Hayat Erkanal - 28.07.2019
Arkeolog Hayat Erkanal hayatını kaybetti
İzmir'in Urla ilçesindeki Limantepe Su Altı Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal 79 yaşında hayatını kaybetti.
Hayat Erkanal - 13.06.2019
Duayen arkeolog Erkanal'ın tedavisi devam ediyor
İzmir'in Karaburun ilçesinde denizde boğulma tehlikesi geçiren Urla Limantepe Su Altı Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal'ın hastanedeki tedavisi devam ediyor.
Hayat Erkanal - 13.06.2019
Su altı kazı başkanı kalp krizi geçirdi
İzmir'in Urla İlçesi Limantepe Su Altı Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, dalış yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu yoğun bakıma kaldırıldı.
Hayat Erkanal - 11.09.2018
Mezopotamya'ya Açılan Kapı - Nusaybin Gırnavaz Höyüğü" Konferansı
Mitanni Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferans, Nusaybin tanıtım videosuyla başladı. Daha sonra 1982 - 1991 tarihleri arasında eskiçağ kültürleri bakımından bölge ve dünyanın en önemli arkeolojik höyüklerinden biri olan Gırnavaz Höyükte kazı çalışmaları başkanlığını yürüten Prof. Dr. Hayat Erkanal tarafından konferans verildi.
Hayat Erkanal - 27.04.2018
Urla Enginar Festivali'ne Yoğun İlgi
Festivalin ikinci gününde ise Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Hayat Erkanal ve Dr.
Hayat Erkanal - 27.04.2018
4. Uluslararası Urla Enginar Festivali Başladı
Festivalin ikinci gününde Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Hayat Erkanal ve Dr.
Hayat Erkanal - 27.04.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Festivalin ikinci gününde ise Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Hayat Erkanal ve Dr.
Hayat Erkanal - 27.04.2018
Urla Enginar Festivali'ne Yoğun İlgi
Festivalin ikinci gününde ise Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Hayat Erkanal ve Dr.
Hayat Erkanal - 24.04.2018
Urla, Enginar Festivali İçin Hazır
YABANCI ŞEFLER URLA'DA OLACAK Dünya Gurme Şehirler Ağı'na üye olan İzmir'in Urla ilçesinde festival süresince İtalya, Fransa, Tunus, Fas, Cezayir, Beyrut'tan gelecek şeflerle Türk şeflerin halka sunumlar yapacağını ifade eden Başkan Sibel Uyar, Dr. Ender Saraç'ın ise enginarlı dokunuşlar ile tarifler vereceğini söyledi. Tüm etkinlikler ve atölye çalışmalarının ücretsiz gerçekleşeceğini söyleyen Uyar, şunları ifade etti: "Urla'daki eski tarifler ve göç mutfağı Doğal Sofra Urla Gönüllüleri tarafından uygulamalı olarak konuklara aktarılacak. Festivalin ikinci gününde ise Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Hayat Erkanal ve Dr.
Hayat Erkanal - 02.09.2017
Su Altında Medeniyet Arıyor
"Batık anlamında dünyanın en zengin noktalarından birindeyiz" Liman Tepe Kazıları Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, araştırma teknesi sayesinde deniz yüzeyini görüntüleyebildiklerini, her tür ölçüm işini yapabildiklerini, karada yaptıkları yüzey araştırmasını denizde de yapma imkanına kavuştuklarını belirtti.
Hayat Erkanal - 07.08.2017
Batık Kent"Te Kazılar Başlıyor
Altı cam teknelerle gezi Liman Tepe Kazıları Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ikinci kazı noktası olarak Roma kentine odaklandıklarını, kazı hazırlık çalışmaları ve onay süreçlerini tamamladıklarını ifade etti.
Hayat Erkanal - 18.06.2015
Antik Limanla 2 Bin Yıl Önceye Yolculuk
Urla'da bir Roma Limanı kurulması projesinde artık son aşamaya gelindiğine işaret eden Erkurt, şu bilgileri verdi: "Roma'nın en canlı limanlarına ev sahipliği yapan Urla kıyılarında bir limanın canlandırılmasına çalışacağız. Limantepe Sualtı Kazıları'na başkanlık eden Prof. Dr. Hayat Erkanal ile birlikte yürüteceğimiz projeyle denizlerimizde Roma döneminde kullanılmış gemilerin birebir kopyalarını üreteceğiz.
Hayat Erkanal - 17.06.2015
Su Altı Arkeoloji Araştırmaları Urla'da Yapılacak
Türkiye'nin su altı arkeolojisindeki lider konumunun pekiştirilmesi, su altındaki kültürel zenginliklerin araştırılmasına yönelik kazı ve çalışmaların istenilen düzeye gelebilmesi için tarihi bir adım atıldı. Ankara Üniversitesi Su altı Arkeolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi (ANKÜSAM): İzmir'in Urla ilçesinde Vehbi Koç Vakfı, TINA Türkiye Su altı Arkeolojisi Vakfı ve Urla Belediyesi'nin işbirliğiyle Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Araştırma Merkezi'ni açtı. Açılış, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Merkezin Kurucu Müdürü ve Liman Tepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, Türkiye Su Altı Arkeolojisi Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Oğuz Aydemir, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcıları, öğretim görevlileri, davetliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.
Hayat Erkanal - 17.06.2015
İzmir'de Deniz Arkeolojisi Araştırma Merkezi Açıldı
AÜ Sualtı Arkeolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Hayat Erkanal ise Limantepe'de su altı kazılarına başladıklarında eğitim ve malzeme sıkıntısı yaşadıklarını, bir süre Hayfa Üniversitesi ile ortak çalışma yaptıklarını, daha sonra üniversite desteğiyle bir merkez oluşturduklarını ve kazılarda çok sayıda eser elde edildiğini, 5 antik liman tespit edildiğini söyledi.
Hayat Erkanal - 06.06.2015
Urla'da 2 Bin Yıllık Roma Limanı Yeniden İnşa Edilecek
Roma İmparatorluğu dönemindeki limanda ne varsa hepsini canlandıracaklarını dile getiren İbiş, "Kültür kavramına karşı Ankara Üniversitesinin bakış açısı her zaman 'büyük değer verir' nitelikte olmuştur. Burada, aynı yıllar önce Romalıların yaptığı limanın birebir halini yansıtacağız. Dünyada başka örneği yok. O günlerde kullanılan araç gereçler, tekneler, yükleme araçları birebir, aslına uygun şekilde yapılıyor. Hem üniversitemiz hem de Türkiye turizmi için gurur verici ve çok önemli bir projedir" ifadelerini kullandı.  En az iki tekne yapılacak Ankara Üniversitesi Sualtı Arkeoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (ANKÜSAM) Kurucusu ve Liman Tepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal ise dünyada örneği olmayan bu proje kapsamında, tekne ve silahların hazırlanması için çalıştıklarını, 1 yıl içinde detaylı inşaata başlayacaklarını bildirdi.
Hayat Erkanal - 17.05.2015
Genel Seçime Doğru
Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Türkiye'de her şeyin kötüye gittiğini ama her felaketin sonu olduğunu ileri sürerek, parti olarak bunu göstermek için yola çıktıklarını söyledi.  Tarhan, seçim çalışmaları kapsamında genel başkan yardımcıları Sedat Demirer, Nedim Çekmen, Yunus Yunusoğlu, Merkez Yürütme Kurulu üyeleri Kasım Gündüz ve Aziz Başdil ile Urla ilçesini ziyaret etti.  Anadolu Partisi Urla İlçe Başkanı Mediha Keskin ve partililerce karşılanan Tarhan, İskele Mahallesi'ndeki Limantepe Arkeolojik Kazı Alanı'nı ziyaret ederek, kazı heyeti başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal'dan bilgi aldı.
Hayat Erkanal - 06.10.2014
Kurtalan'daki Antik Liman, Hasankeyf'e Taşınacak
ANKÜSAM Müdürü Prof. Dr. Hayat Erkanal, AA muhabirine, IIısu Barajı rezervuar alanının çok geniş olduğunu belirterek, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt ve Mardin'i kapsadığını söyledi.
Hayat Erkanal - 03.10.2014
Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi Kuruldu
Toplantıda konuşan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, kadın meclisinin her türlü siyasi yapılanmadan uzak tamamen Urlalı kadınların yaşadığı sorunların dile getirileceği ve bu sorunların çözümüne yönelik önerilerin üretileceğini belirterek kadın meclisinin, Türkiye'de kadınların hak ettiği yaşam standartına kavuşmasında önderlik edeceğine inandığını ifade etti.  Genel kurul toplantısına Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22. Dönem CHP İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr Canan Balkır, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Limantepe Kara ve Sualtı Kazıları Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileri ve kadın mahalle muhtarları katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hayat Erkanal Haberleri | Hayat Erkanal Kimdir - Haberler - Hayat Erkanal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hayat Erkanal kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Erkanal, son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 01:35:47. #1.15#

title