Emre Aracı Haberleri

Emre Aracı haber, Emre Aracı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emre Aracı - 19.09.2020
Kuzey Makedonya'da "Medeniyetler ve Balkanlar" projesinin kapanış programı düzenlendi
Balkan ülkelerinde düzenlenen "Balkan Gençlik Okulu" projesi kapsamında Üsküp merkezli Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneğince gerçekleştirilen projenin online düzenlenen kapanış programına YTB Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanı Murat Kazancı, YTB Kuzey Makedonya sorumlusu Musa Akdeniz, Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği Başkanı Sevba Abdula, Hayrat Balkan temsilcisi Emre Aracı ve öğrenciler katıldı.
Emre Aracı - 10.10.2019
İzmir'de kültür sanat
Düzenlemesini Emre Aracı ile Bujor Hoinic'in yaptığı eserin librettosu Emre Aracı'ya ait.
Emre Aracı - 09.04.2019
Yusuf Agah Efendi'nin Londra Elçiliğinin 225'inci Yılı Kutlandı
Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın'ın ev sahipliğindeki etkinlikte, müzik tarihçisi Dr. Emre Aracı, Yusuf Agah Efendi'nin Londra'ya gelişinin İngiltere'deki yankılarını anlattığı bir konferans verdi.
Emre Aracı - 06.01.2018
Bırakın Çocuk Oynasın" Belgeselinin Özel Gösterimi Yapıldı
Görüntü yönetmenliğini Candan Murat Özcan'ın yaptığı "Bırak Çocuk Oynasın"ındaki müzikler ise Emre Aracı aranjesiyle belgesele renk katıyor.
Emre Aracı - 14.04.2017
Pera Palace'ın Müzik Tarihine Yolculuk
İstanbul'da ilk büyük orkestra konserlerini idare etmeye başlayan ve aynı zamanda Ertuğrul Yatı Bandosu şefi olarak Sultan II. Abdülhamid'in himayesine giren Alman asıllı Paul Lange Bey Pera Palace'ın balo salonunda o yıllarda birkaç sezon düzenli orkestra ve oda müziği konserleri vermiş, Çaykovski'nin ilk başta keman konçertosunu ithaf ettiği Macar kemancı Leopold Auer Viyana'nın Musikverein Salonu'nda verdiği bir konser sonrası bindiği Şark Ekpresi ile 1902'de geldiği Pera Palace'tan Yıldız Sarayı'na resital vermeye gitmiş ve 1905'te Sir Edward Elgar otelde kalışını günlüğünün sayfalarına not etmişti. Leningrad Senfonisi'ni Yüksek Kaldırım'da yürüdüğü bir gün Papajorjiu'nın müzik mağazasından satın aldığı nota kağıdı üzerine besteleyecek olan Dimitri Şostakoviç de 1935 yılında Pera Palace'ı şereflendiren besteciler arasındaydı. Müzik tarihçisi, besteci ve orkestra şefi Emre Aracı'nın eski gazeteleri ve anı defterlerini tarayarak bir araya getirdiği ipuçlardan repertuvarını oluşturduğu ve sunduğu bu açıklamalı konserde piyanist Cana Gürmen'in eşliğinde Cihat Aşkın'ın kemanıyla Pera Palace'ın müzik tarihine çok özel bir yolculuk gerçekleşecek.
Emre Aracı - 11.05.2016
Galiçya Muharebelerinin 100. Yıl Dönümü
Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği tarafından organize edilen etkinlikler, 19 Mayıs'ta başlayacak. Lviv şehir merkezinde "Galiçya cephesinde Türk askeri" konulu düzenlenecek bir konferansın ardından opera binasında Emre Aracı'nın yöneteceği Osmanlı Sarayı'nda Avrupa Müziği isimli bir klasik müzik konseri verilecek.
Emre Aracı - 21.11.2015
Expo 2016 Antalya"Ya Doğru
Türkiye'nin ilk EXPO'suna ev sahipliği yapacak olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'na Japon piyanist ve besteci Hiromi, Türk orkestra şefi Emre Aracı ile sanatçı Koray Avcı ağaç dikti.
Emre Aracı - 19.11.2015
16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Antalya Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin ilgi gösterdiği etkinlikte şef Emre Aracı, Akdeniz Oda Orkestrası'nı yönetti.
Emre Aracı - 27.10.2015
İngiliz Halkı, Türk ve Avrupa Müzik Kültürü Arasındaki Benzerlikleri Keşfedecek"
27 Kasım saat 19: 30'da Cadogan Hall'da sahne alacak ve 19'uncu Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nda Avrupa müzik geleneği üzerine uzmanlaşmış, Türk müzik tarihçisi Dr. Emre Aracı şefliğinde yönetilecek olan "Sultanlar ile Vals" isimli konserde, Osmanlı İmparatorluğu aile üyeleri ve onların müzik üstatlarından olan iki ünlü İtalyan Paşası Giuseppe Dozinetti ve Callisto Guatelli tarafından bestelenen valsler, polkalar ve marşlar yer alıyor.
Emre Aracı - 25.07.2015
Bodrum'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 5 Yaralı
Kazada, sürücüler ile Kenan Aracı'nın kullandığı otomobildeki Kemal Aracı, Mert Kemal Aracı, Mehmet Akif Aracı ve Emre Aracı yaralandı.
Emre Aracı - 03.03.2015
V. Murad Balesi Son Üç Temsille Sanatseverlere Veda Edecek
28 yıl hapis kalan sultan En kısa süre tahtta kalan ve Çırağan Sarayı'nda 28 yıl hapis olarak yaşayan Osmanlı Padişahı Sultan V. Murad'ın yaşamından kesitlerin yanı sıra hapiste olduğu süre içinde kendi bestelediği 500'e yakın eser ile Sultan III. Selim ve Sultan Abdülaziz gibi Osmanlı padişahlarının kendi dönemlerinde batı formunda bestelediği eserlerden derlenen müziklerin, Müzikolog Dr. Emre Aracı ile Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefi Bujor Hoinic tarafından yeniden düzenlenmesi sonucu ortaya çıkan çalışmanın librettosu da Dr.
Emre Aracı - 26.02.2015
Dünyanın Kemanları Festivali", 1 Mart'ta Başlayacak
Festivalin ilk günü, birçok prestijli ödülün sahibi Ani Schnarch ustalık sınıfı eğitimi verecek. Program aynı gün moderatörlüğünü Cihat Aşkın'ın yapacağı "Dünyanın Kemanları" başlıklı söyleşi ile devam edecek. Söyleşiye, Emre Aracı, Ertuğ Korkmaz, Ani Schnarch, Amnon Weinstein, Ara Malikian, Yarub Smarait ve Mehmet Emin Bitmez katılacak.
Emre Aracı - 11.11.2014
Osmanlı Sarayı'ndaki Avrupalı Müzisyenler Konferansı
Budapeşte Yunus Emre Kültür Merkezi Müdürü Yakup Gül ise yaptığı açıklamada siyasi ve ekonomik olarak gelişen Türk-Macar ilişkilerini Yunus Emre Türk Kültür Merkezi olarak kültürel açıdan da kuvvetlendirmek istediklerini belirterek, "Dr. Emre Aracı, dünyanın birçok ülkesinde başarılı konferans ve konserler verdi.
Emre Aracı - 26.09.2014
Pera Palace Hotel Jumeirah'da Edward Elgar Anıldı
Ünlü İngiliz besteci Sir Edward Elgar, Pera Palace Hotel Jumeirah'da çok özel bir etkinlikle anıldı. Otelde kaldığı 25 Eylül 1905 tarihine ithafen, kalışının yıl dönümünde, Orient Bar'da gerçekleşen program, İngiliz Konsolosu Leigh Turner ve Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer'in, Sir Edward Elgar'ın fotoğrafını Orient Bar'ın duvarına asmasıyla başladı. Türk müzikolog Dr. Emre Aracı'nın kaleme aldığı, bestecinin Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye kadar uzanan yolculuğunu, İstanbul'a duyduğu hayranlığı ve Pera Palace'ta konakladığı günleri de konu alan "Elgar in Turkey" kitabının sunumuyla devam eden etkinlik dinleyicilerin soru cevaplarıyla son buldu.
Emre Aracı - 20.04.2013
Londra'nın İlk Büyükelçisi Yusuf Agah Efendi 220. Yılında Anıldı
Londra'ya atanan ilk büyükelçi Yusuf Agah Efendi'nin tayininin 220'nci yıldönümü, Türk Büyükelçiliği'nde düzenlenen bir davetle kutlandı. Müzikolog ve bestekar Dr. Emre Aracı, "Türk Büyükelçisinin Yüce Marşı- Yusuf Agah Efendi'nin Londra'sında müzik ve diplomasi" başlıklı bir sunumla, ilk elçinin 18'inci yüzyıl İngiltere'sindeki renkli yaşantısını anlattı.
Emre Aracı - 28.03.2013
Yıldız Sarayı Vakfı Tarih Severleri Yıldız Sarayı'nda Buluşturuyor
Nisan, mayıs, haziran ayları boyunca sürecek olan eğitim seminerlerine, Yıldız Sarayı Müdürü Ali İlker Tepeköy, Araştırmacı Yazar Aytunç Altındal, Minyatür ve Performans Sanatçısı Günseli Kato, Dr. Irvin Cemil Schick, Sadberk Hanım Müzesi Sanat Tarihçisi Lale Görünür, Yüksek Mimar Murat Atabarut, Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler Uzmanı Sevgi Ağca, Prof. Dr. Ünal Akkemik ve Prof. Dr. Vahdettin Engin'in katılacağı belirtildi. "Saray Akademi Yıldız"ın konferanslarının ise halkla ilişkiler duayeni İtibar Mimarı Betül Mardin, Sanat Tarihi Uzmanı Belkıs Buket Bayoğlu, Müzikolog Dr. Emre Aracı, Tarihçi Yazar Mustafa Armağan, Prof.
Emre Aracı - 13.12.2012
"Osmanlı Döneminde İtalyan Operası Konseri"
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden (İDOB) yapılan açıklamaya göre, 19. yüzyılda İstanbul'da opera sanatının itibarı ve Naum Tiyatrosu'nda sahne alan sanatçıların hikayelerinin anlatıldığı konser, Emre Aracı'nın anlatımıyla eş zamanlı olarak sanatçılar Ayten Telek, Ahmet Baykara, Alp Köksal, Besnik Ademoğlu, Utku Bayburt, kemancı Ceren Gürkan ve piyanist Simten Şenpolat tarafından verilecek.
Emre Aracı - 20.08.2012
Bolu'da Trafik Kazası: 9 Yaralı
Kazada yaralanan sürücü Akıllılar ile Hüseyin, Şilan, Nurzin, Hazni ve Menal Eser, Muradiye ve Cemile Akıllılar ile Emre Aracı, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gerede Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emre Aracı Haberleri | Emre Aracı Kimdir - Haberler - Emre Aracı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emre Aracı kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 22 Aralık tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olayla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 00:31:02. #1.16#

title