Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yeni Başkanı İdris Alan Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yeni Başkanı İdris Alan Oldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yeni Başkanı İdris Alan Oldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İdris Alan seçildi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na İdris Alan seçildi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ'ın, milletvekilli aday adaylığı için istifa etmesinin ardından, yapılan seçimin ardından yeni başkan İdris Alan oldu. Seçimin ardından basın açıklaması yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Hamit Kaya ve yeni Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ TSO'da koalisyon döneminin sona erdiğini ve yeni bir dönemin başladığını ifade etti. Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile yapılan seçimle başkanlığa seçildiğini ifade eden Alan, "Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, odamızda bir bayrak ve hizmet yarışı olmuştur. Seçimin bize göre kazananı Elazığ ve üyelerimizdir. Bu vesile ile tüm yönetim kurulu üyelerimize göstermiş oldukları ilgi nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. 1920'de kurulan ve ülkemizin en köklü odalarının başında gelen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, toplumda her zaman saygın bir kurum olarak ilgi görmüş ve kanaat önderliği yapmıştır. Bu süre zarfı içerisinde odamızda başta yönetim kurulu olmak üzere her kademede hizmet etmiş olanları burada saygıyla anıyorum. Kuşkusuz her yönetimin tek amacı üyelerimize ve ilimize katkı sağlamaktır. Bizim de, meclisimiz, yönetim Kurulumuz, diğer tüm organlarımız, çalışanlarımızla tek ve önceliğimiz üyelerimiz ile halkımıza hizmettir" dedi.

Elazığ TSO Meclis Başkanı Hamit Kaya da, "Elazığ TSO'da koalisyon döneminin sona erdi ve bu yeni dönemde hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde Elazığ'a hizmet edeceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrin farklı dinamiklerini meclis salonumuzda çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile bir araya gelerek şehrin sorunları, sıkıntılarını masaya yatırdık, fikir teatilerinde bulunarak sorunlara çözüm aramaya başladık. An itibariyle mevcut durumumuzla alakalı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın çok değerli üyelerini, delegelerini ve kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile bu toplantıyı yapma gereği duyduk. Hepinizin bildiği gibi başkanımız Ali Şekerdağ'ın 7 Haziran seçimlerinde 25. dönem milletvekili olmak için Elazığ TSO Başkanlığı'ndan istifa etmesiyle Elazığ TSO'da yeni bir dönem başlamıştır. Elazığ TSO Meclis Başkanı olarak kendi grubumuz adına bir teklif sunduk ve her iki gruptan da birilerinin aday olmasını ve yeni başkanı meclisin seçmesini teklif ettik. Ancak karşı gruptan arkadaşlarımızın sayısal olarak bizim gruptan fazla olmalarından dolayı kendilerinin yeni bir teklif sunarak yönetimden bir başkan seçelim' demesi üzerine itiraz etmeyip tekliflerini kabul ettik. Demokratik teamüller gereği bir arkadaşımızın kendi gruplarından aday olurken, bizlerde bir arkadaşımızı kendi grubumuzdan aday olarak gösterdik. Böylelikle kendi bünyemizde yaptığımız seçim neticesinde üyelerimizin özgür iradeleri ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni dönem başkanı belirlendi. Başlayan bu dönemde birlikte odamızda hem koalisyon devrine son verilmiştir, hem de yönetimde iki başlılık ortadan kalkmıştır. Şu an itibari ile meclis başkanı olarak başta ben olmak üzere, hiçbir arkadaşımızın Elazığ'a hizmet vermek, gelişen dünya şartlarına göre şehrimizin iş ve sanayi dünyasını bir adım daha ileriye taşımak için hiçbir mazeretin arkasına sığınma gibi bir lüksümüzün olmayacağını açık ve net bir ifade ile buradan belirtmek istiyorum" dedi. - ELAZIĞ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yeni Başkanı İdris Alan Oldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yeni Başkanı İdris Alan Oldu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Elazığ, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title